Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 627
  • 753
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 640
С малкия размер ми е по -добре, чува се едно леко пук, при слагане и вадене... Дано сега всичко да е наред Wink

# 226
  • Мнения: 322
С малкия размер ми е по -добре, чува се едно леко пук, при слагане и вадене... Дано сега всичко да е наред Wink
Пожелавам ти всичко да е наред  Peace Толкова се радвам на тези чашки, независимо че имам затруднения при слагането и изпразването им, но съм много обнадеждена и не смятам да се отказвам.
Включих се късно в темата, и все се каня да намеря време да прочета предишните, защото съм сигурна че въпросите които ни тревожат нас новите са коментирани и дъвкани бая време.

# 227
  • Мнения: X
Lily Cup днес имат 20% отстъпка и безплатна доставка. Peace

# 228
  • Мнения: 640
Такаа, момичета, да се похваля Simple Smile
Хванах му цаката Simple Smile
втори цикъл, първите два дни позацапвах, но благодарение на съветите на момичетата от първата тема и мое лично проучване ... се справих, дори снощи спах с чашката без да процапа, а вчера ходих и на фитнес с нея....
Да споделя, за онези от вас, който още се мъчат : слагам чашката в седнало положение, когато седя на тоалетната чиния, свивам я и я слагам с дългата страна от долу, успоредно на пода...
супер е Simple Smile

# 229
  • Мнения: 322
Надежда Спасова  Peace, браво! Обаче честно не можах да те разбера. На кое му викаш дълга страна, на частта от чашката която не е сгъната ли? И това с пода също не ми е ясно  newsm78. Имаш предвид че самото поставяне не е под наклон назад, ами е успоредно и не изкривяваш чашката ли?

# 230
  • Мнения: 640
Bo Bo Vo, мисля че правилно си ме разбрала, от долу е несгънатата част и влиза на зад и почти легнала, изкарваш внимателно и разбира се изправяш, за да не потече... Аз в началото пробвах да я слагам клекнала, но така протича
Сгъвам я,като притискам единия край на вътре и на долу.. Не знам как да кача картинка... И после сгънатата част се пада от- горе...
Вчера изкарах цял ден от 8 до 17ч без да се налага да я вадя Simple Smile

# 231
  • Мнения: 322
Надежда Спасова, мисля че те разбрах. И аз май като че ли се понаучих, Wink последния цикъл го изкарах почти без аварии. Но единственото което промених да не я пъхам на дълбоко. Просто мине ли коста, забравих точно как се казваше я пускам, тя си се отваря, прави вакуум и се застопорява. Но ще продължавам тренировките чак другия месец  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 232
  • Мнения: 1 186
Здравейте момичето, вече втори цикъл се пробвам с менструална чашка. От години знам за тях и все им се канех. Чак сега се престраших и си купих Мелуна размер L. Имам много обилен цикъл със съсиреци, защото имам миома, раждала съм естествено. Престраших се да си купя защото и друга дама от темата сподели, че въпреки миомата ползва чашка и няма проблеми. Доста бях чела по въпроса за размерите все се чудех каква да си взема и накрая май сгреших като взех L. Чувствам болка ниско долу в корема, която не е много силна, но е неприятно. Тази болка не отминава веднага след изваждането на чашката, а продължава доста дълго след махането й. Като вадя чашката излиза деформирана, леко сплескана и това ме навежда на мисълта, че ми е голяма. Освен това ми се е случвало да не се отвори, както и имах един случай в който след като спах с нея не можех да я извадя защото беше влезнала много навътре. Чудя се дали да дам отново пари за друга чашка с по-малък размер и дали да е S или М и каква марка да си взема? Weary

# 233
  • Мнения: 640
Аз си бях взела М и ми беше голяма, излизаше много сплескана, сега си купих S и ми е супер, излиза малко сплескана, но се отваря.... Аз не съм раждала естествено..... Не знам...
Дали я слагаш правилно?

# 234
  • Мнения: 1 186
Тъй като съм начинаеща ми се е случвало да не я поставям правилно. Зацапва ми по превръзката. Без дамска превръзка не смея да ходя. Понякога я слагам по 2-3 пъти докато се уверя, че е поставена добре и се е отворила.   

# 235
  • Мнения: 437
някой със същата марка трябва да сподели, но и моята първо взех М - уж за над 25г и след естествено раждане, та после си купих S, която вече ми пасна

# 236
  • Мнения: 4 518
И аз съм с Мелуна М и и аз май съм за Мелуна S.

# 237
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте. От миналия месец и аз ползвам чашка. Поръчах комплект на Мелуна М+Л размер, като смятах, че съм за Л, но реших да пробвам с по-малката и ми пасна идеално. Май и хванах цаката на слагане  още от самото начало и нямах никакъв проблем, дори в началото забравях , че съм с чашката. Наистина няма такова удобство, изключително съм доволна.

# 238
  • Мнения: X
Много съм недоволна от моите Мелуни или по-скоро от термопластичния еластомер, от който са изработени. Ползвам размер М от малко повече от половин година, преди 2-3 месеца се оцвети и оттогава не мога да я изчистя. Кисна я в кислородна вода - нищо, все така си стои. А самата повърхност стои мазна. След обилно миене със сапун мазният филм изчезва, но ако постои малко пак се появява. Малката чаша, която си стоеше в торбичката, беше мазна и побеляла едновременно. Няма влага у нас, няма мухъл, така че вероятно е нещо от самия материал. Вчера забелязах, че по-голямата се е сцепила на дъното, от вътрешната страна. Все още няма дупка, но вероятно ако продължа да я ползвам, ще се скъса напълно. Жалко, защото ми вършеше много добра работа. Исках да си поръчам нова от Lila.bg, но нямаше размер M. Накрая си поръчах една малка Lunette от Англия, като цена е двойно, но дано и качеството е такова.

# 239
  • Мнения: 6 992
Fallon, моята Lunette е на 10 години Simple Smile Трябва да я сменям тия дни. Оцветяване има, не знам дали се премахва, не съм се пробвала, мен не ме дразни. Но проблеми с напуквания, мазен филм и прочие не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт