Следобеден сън

  • 1 759
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 328
Успях .Днес за първи път от месец насам заспа без караници .Велико прекрасно иде ми да литна .
Значи направих всичко първо и най важното сложих го да легне по рано 12:30 обикновенно го слагам чак към 13:30-14:00 и явно е бил преуморен.Изкъпах го ,сложихме пижамка, прочетох една приказка, погушках го ,изпях му една песен .И му дадох шише с вода пи малко и заспа като бебе .  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 29 316
Браво на вас! Все така занапред!  Peace

# 17
  • Мнения: X
Моето момиченце е на същата възраст и напоследък се случва нещо, като при вас.
Попринцип от година и повече през деня не заспива другаде освен в кошарата си.
До преди 2-3 седмици си беше влезнала в един режим, който и двете ни устройвсше.
Събуждаме се около 9.
Излизаме, прибираме се между 12-13:00, хапва и като я сложа в кошарата за има, няма 5 мин си заспиваше. Спеше си по 3 часа.
Вечер си лягаше по - късно към 22,23:00, но и ние лягаме след 23:00, така че нормално, все пак си спеше до късно сутрин, спи следобед.
Но...разбра, че може да си прескача решетката (кошарата е допряна до спалнята) и режима се развали.
Започна по 10 пъти да прескача - вънка, вътре, носи си играчки, изхвърля ги през кошарата...
При моето дете от малка гушкане, люлеене и пеене не вървят...по - скоро ще се разбуди, отколкото да заспи. И за това или излизам от стаята и я гледам през притворената врата (без тя да ме вижда) или лягам на спалнята и гледам да не мърдам много, много, че на всяко мое мърдане, тя е изправена и готова да прескача...
Та и аз се бях поизнервила и се случваше с каране да си ляга през деня.
Тя иначе не се сеща...докато не се изтощи напълно, да си легне сама и то и тогава не отива в кошарата ами заспива я на килима, я на дивана (това е вечер), през деня все още не е заспивала някъде сама... ако се залежи в кошарата заспива...или не спи.
Не я принуждавам, като не иска да не спи, ама тя хем не ляга, хем мрънка и търка очите...слагам я в кошарата . 1,2..5пъти, тя излиза и накрая и двете сме изнервени...скарам и се и си легне и аз всеки път се питам защо трябва да е така...ама...с добър тон не се получава.
Бяхме на почивка до вчера, за седмица и само 1 ден спа час и половина през деня...сутрин става в 7, вечер ляга в 22...
Незнам от къде беше тази енергия, обаче ни спря тока това дете....
През деня - плаж, разходки, площадки, играем...не заспива...
Обаче и се отразява...мрънка навън, мрънка вътре, като сме...прави едни кълбета по спалнята, аз само я дебна от коя страна е, да я хвана да не падне...за секунди се качва на кухненската маса и сяда отгоре...прави си едни спринтове, аз след нея...всичко, което го види го разхвърля...шкафове, играчки... По някое време започва от най - малкото един истеричен рев, ясно е че е защото и се спи, но пак не ляга...слагам я в кошарата, скача, подскача, мрънка да излиза, изхвърля си чаршафа, завивките, дори матрака Joy Там е сгъваема кошарата, ако е отворен ципа...изкача на втората секунда, ако го затворя, уж да се залежи се започват тези изпълнения...после стои на ципа и се опитва да го отвори, мрънка...
И накрая не и издържахме на темпото и се прибрахме по - рано...изтощени от почивката.
Ще видя сега, като се прибрахме, дали пък не и омръзна излизането от кошарата и да вземе да си влезе в режима, че и на нея и на нас ни се отразява не спането...
Както казах при моето дете - книжки, песни, гушкане, люшкане, не вършат работа...остава доброволно да си легне, да не спи.. или най - неприятното...да се изнервим и двете и чак тогава да реши да си ляга.
Моето писане няма да ти помогне, ама поне да знаеш, че не само при вас е така Grinning

Махнете решетката, ако е възможно, детето е голямо вече. Да го видим какво ще прескача 😈😈😈!

Браво на Екатерина и детенцето ѝ Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт