Къде да подам оплакване срещу детската кухня?

  • 2 524
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Направо съм тотално бясна вече.
От седмица сме записани на детска кухня и вече втори път дават кренвирши. И един път дадоха постна манджа и то какво става? От пет дни само два дни ядене с месо като хората. Освен това в днешното ядене имаше толкова много черен пипер, че чак на мен ми беше лютичко.
Та сега съм решила да пиша оплакване. Нямам идея до кого да го адресирам и пратя и затова се обръщам към вас. Ако знаете моля кажете, че ми писна с простотии да се разправям. Преди около година им раздадоха на яслите и детските кухни книжки с рецепти за здравословно детско хранене и хич не ми се вярва в тях да има рецепти с кренвирши.
Извинявам се за дългия пост, но наистина ми накипя днес.
Благодаря ви предварително за всякакво инфо, което можете да ми дадете относно оплакването!

# 1
  • Мнения: 27 524
Скоро нали имаше такава тема? Бях разучила въпроса - детските кухни са към общините. За Пловдив не знам къде точно е, можеш да пуснеш жалба в централната община, ако ще го правиш, ще ти дам примерен текст на ЛС.

# 2
  • Мнения: 4 068
Блонди, давай текста. Изобщо не се шегувам за жалбата. Или това или трябва да се откажа от кухнята, а аз не ща.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Донибони щеше да се оплаква от тяхната кухня. Питай я докъде е стигнала.

# 4
  • Мнения: 27 524
Блонди, давай текста. Изобщо не се шегувам за жалбата. Или това или трябва да се откажа от кухнята, а аз не ща.

Да ти кажа, с твоята или без жалба силно се съмнявам да се промени нещо. Потърси на Дони темата, тя се отказа от жалбата май  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 068
Абе надявам се да се променят нещата. Това е единствената кухня в Пловдив/по мое инфо/, която дава кренвирши. Щом в другите кухни могат да са точни нещата би трябвало и тук да може.
Ще потърся темата на Дони да видя за какво иде реч там.

# 6
  • Мнения: 292
Хей, никакво отказване - за децата ни става въпрос - разкажи им играта!!!
А в ХЕИ не става ли - нали има някакви доктори там, дето проверяват ресторантите и само трошат държавни пари ...
 

# 7
# 8
  • Мнения: 4 068
Ами и аз за ХЕИ мисля. Една дружка ще провери точно къде трябва да се прати жалбата.

Блонди, ти ако имаш примерен текст изпрати ми го да имам поне по какво да се водя, че както съм им набрала кой знае какви глупости ще напиша.

# 9
  • Мнения: 27 524
Ето ме. До Хеи мисля, че няма смиъсл да пишеш, понеже те са основно за замърсявания, отрови, хлебарки, такива неща и те не отговарят за кухните. При теб проблемът е вида месо или по-точно липсата на такова  Mr. Green Ще ти кажа как се пише горе долу примерна жалба - горе в дясно на листа пишеш до кого адресираш жалбата - или директно до кмета, имаш право и най -добре така или службата се води Здравеопазване, поне в София е така, но това може да попиташ на място в деловодството, преди да я подадеш.. Полсе в средата пишеш ЖАЛБА  и отдолу трите ти имена, адреса и телефон за връзка. После си излагаш проблема и оплакването с твои думи, примерен текст и условия няма, сводбно е. Казваш къде и коя е кухнята и какво те притеснява, поставяш си въпросите. Благодариш, подпис и това е. Подаваш я в деловодството и си взимаш входящ номер. С него после може да проверяваш докъде ти се е придвижила жалбата, при кого и имаш право в приемното му време да влезеш за устен разговор с него. Иначе по закон са длъжни до 30 дни да ти изпратя писмен отговор. В общи линии е това.

# 10
  • Мнения: 4 068
Благодарско!
Утре ще я измъдрим с мъжо и в петък ще я подам, че само тогава ми е възможно. Може да прибавя и някоя дрга статийка за детското хранене и да цитирам новия план за хранене на нацията за пример. Белким хване око така. Ако не помогне това-майната им, няма да взимам кухня и това е. Но първо ще пусна рогата в действие де.
Стискайте палци и ако има резултат ще пиша.

# 11
  • Мнения: 292
Абе все има някой дето ги контролира тия .... (хайде да не квалифицирам, че ...)
И аз утре ще се разпитам и ще пиша пак тук. Никаква глъдка въздух за такива, ще докараме нещата докрай Wink, пък да видим какво ще стане ..... винаги има смисъл!

# 12
  • Мнения: 2 672
в съответната община

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз се отказах да вдигам пара, защото явно някой се е оплакал преди мене  Mr. Green
Та веднага промениха менюто с пилешкото, ама те редуват само пилешко и телешко и пилешкото пак преобладава.

Ренци, можеш да се обадиш в Пловдивската телевизия, скоро те правиха акция за детските кухни и знам, че нашата кухня я бяха заснели и някакви интервюта имаше от персонала. Но за какво е идело реч, не знам, аз само чух когато лелката, която разсипва храна да споделя, че била изпуснала предаването.

Та ако ти се занимава можеш да им се обадиш, предполагам, че веднага ще дотърчат с камерите  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 577
Ренци, какво говориш?  Shocked

Това е недопустимо.

Пиши какво е станало.

Общи условия

Активация на акаунт