Проблеми с партньора, съвети?

  • 8 082
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Сестри, трябва ми помощ! Преди четири години изпитах голям щастие като срещнах моето парче в едно кафе.
Паснахме си адски яко. Тръгнаха срещите, последва сексът и преди 6 месеца ни се роди красиво момченце. Обаче от тогова нещата не са добри, той ме обижда постоянно, не сме сексуално активни и не е отговорен изобщо. Едно млеко не може да купи без мен. Не мисля, че връзката ни е стабилна. Не можем да говорим спокойно и той не иска да изгладим отношенията. Не бих искала детето да остане без баща. Идеи??

Последна редакция: пт, 04 авг 2017, 21:42 от bubanka

# 1
  • Мнения: 615
При всяка подобна история винаги си мисля "ми, не, винаги е имало сигнали преди появата на детето, че нещо куца". Едно дете не променя хората, а просто отговорността, която идва с него, може да извади най-лошите качества на родителя, които преди това старателно е крил пред партньора си.

Това по принцип, иначе даваш прекалено малко информация, но като за начало разговор по темата е съветът ми.

# 2
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
И ние минахме този период. Един приятел ми каза: първите 3 години с детето са най-трудни за родителите, после нещата се нареждат. Ще се карате за 1000 глупости сега и ще ви е много трудно, стиснете зъби и потърпете - нека мисълта за детето винаги е водеща. Много скоро ще минете в пасивния период - писна ми да сее караме, нека си мълчим! 😊 Не страдай, не се теомози, а се фокусирай над детето

# 3
  • Мнения: 11 337
А преди детето кахате ли се?

Сега за какво са скандалите?

Май трябва и двамата малко да се отпуснете и да не си прехвърляте отговорностите.

# 4
  • Мнения: 177
карма е всичко, приеми живота като страдание и изпитание, няма формула за успех, ще преминеш през ада преди да стигнеш до рая ако изобщо стигнеш, всяко изпитание ще те направи по силна. Живота е битка без край....понякога всичко върви надолу но ти не спирай да се стремиш към това за което си дошла на този свят.

# 5
  • Мнения: 11 337
карма е всичко, приеми живота като страдание и изпитание, няма формула за успех, ще преминеш през ада преди да стигнеш до рая ако изобщо стигнеш, всяко изпитание ще те направи по силна. Живота е битка без край....понякога всичко върви надолу но ти не спирай да се стремиш към това за което си дошла на този свят.

Що такъв драматизъм?
Животът е и трябва да бъде хубаво изживяване. АКо не си щастлив, значи не живееш правилно, с правилния човек или правилнотомясто.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Тя даже не живее с човек, а с парче. Какъв пълноценен живот може да води тогава? Sad

# 7
  • Мнения: 25 737
Сестри, трябва ми помощ! Преди четири години изпитах голям щастие като срещнах моето парче в едно кафе.
Паснахме си адски яко. Тръгнаха срещите, последва сексът и преди 6 месеца ни се роди красиво момченце. Обаче от тогова нещата не са добри, той ме обижда постоянно, не сме сексуално активни и не е отговорен изобщо. Едно млеко не може да купи без мен. Не мисля, че връзката ни е стабилна. Не можем да говорим спокойно и той не иска да изгладим отношенията. Не бих искала детето да остане без баща. Идеи??
През тези четири години какъв беше, защо сега те обижда...

# 8
  • Мнения: X
И ние минахме този период. Един приятел ми каза: първите 3 години с детето са най-трудни за родителите, после нещата се нареждат. Ще се карате за 1000 глупости сега и ще ви е много трудно, стиснете зъби и потърпете - нека мисълта за детето винаги е водеща. Много скоро ще минете в пасивния период - писна ми да сее караме, нека си мълчим! 😊 Не страдай, не се теомози, а се фокусирай над детето
Това е безразличието, което се появява, когато вече нищо не е останало.И е началото на края....

# 9
  • София
  • Мнения: 163
"Парчето" просто се е отделило.Нищо страшно и ненормално не се е случило.Хората се събират и се разделят.

# 10
  • Мнения: 21 443
Споко де. С бебе на шест месеца има вероятност да се натрупа бая умора и изнервация.
За какво те обижда? Няма да се оставяш да те обижда. Сигурна ли си, че правилно сте си разпределили задачите около бебето?

 

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
карма е всичко, приеми живота като страдание и изпитание, няма формула за успех, ще преминеш през ада преди да стигнеш до рая ако изобщо стигнеш, всяко изпитание ще те направи по силна. Живота е битка без край....понякога всичко върви надолу но ти не спирай да се стремиш към това за което си дошла на този свят.

Това е цитат от книга, нали?
Ми, цитирай автора. Peace
И бих те посъветвала да не приемаш едно към едно писанията.
Животът е за живеене и има в него всичко, не само страдания и изпитания, и най- пагубната настройка е, докато преминаваш през него, да се бориш като свиня с тиква.
Адът и раят са вътре в нас и пак от нас зависи накъде да хванем.

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 11:07 от absurT

# 12
  • Мнения: 30 802
А тая настройка, че животът е страдание, е много вредна. По-скоро младите момичета трябва да се учат, че им се полага да им е леко и като не им изнася, да се изнасят.

Разбира се, с дете е по-трудно. Но- или развод, или ще си говорят сериозно и ще си направят план-график, докато излязат от блатото.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 006
Сестри, трябва ми помощ! Преди четири години изпитах голям щастие като срещнах моето парче в едно кафе.
Паснахме си адски яко. Тръгнаха срещите, последва сексът и преди 6 месеца ни се роди красиво момченце. Обаче от тогова нещата не са добри, той ме обижда постоянно, не сме сексуално активни и не е отговорен изобщо. Едно млеко не може да купи без мен. Не мисля, че връзката ни е стабилна. Не можем да говорим спокойно и той не иска да изгладим отношенията. Не бих искала детето да остане без баща. Идеи??
Сестро,  Mr. Green а ти с какъв акъл му роди дете на това "парче"? Имахте ли някакви планове за бъдещето, за бебе или просто така се случи... бебето?

# 14
  • Мнения: 177
карма е всичко, приеми живота като страдание и изпитание, няма формула за успех, ще преминеш през ада преди да стигнеш до рая ако изобщо стигнеш, всяко изпитание ще те направи по силна. Живота е битка без край....понякога всичко върви надолу но ти не спирай да се стремиш към това за което си дошла на този свят.

Това е цитат от книга, нали?
Ми, цитирай автора. Peace
И бих те посъветвала да не приемаш едно към едно писанията.
Животът е за живеене и има в него всичко, не само страдания и изпитания, и най- пагубната настройка е, докато преминаваш през него, да се бориш като свиня с тиква.
Адът и раят са вътре в нас и пак от нас зависи накъде да хванем.
не е цитат от книга, автор съм аз, но е в резултат от четене на книги, въпрос на философия, тибетска, християнска, антична, модерна.... но всичко е едно - центъра е в смисъла на човешкия живот и смисъла който трябва да го предопредели самия човек който е и собственик на самия себе си !!

Общи условия

Активация на акаунт