Нашите кухни - 70

  • 100 455
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 013
И на мен много ми харесва - съвсем outside the box, но може би най-разумното предложение от тези до момента.

Имам платената версия на сайта Planner5d. Ако някой иска да му визуализирам нещо с конкретни мебели, пуснете ми ЛС и с удоволствие ще помогна.

# 151
  • Мнения: 3 137
Трябва обаче да има място за пералнята, защото нямам друго помещение, а до мивката ще бъде съдомиялната.

Според мен има място:
Вариант 1.
На стената 220 слагаш пералня 60 см, печка 60см, шкаф с мивка 100 см /в ъгъла/
На стената 195 слагаш миялна 60 см и хладилник 60 см /може да се добави между тях и шкаф 45-55 см, ако приемем варианта, че хладилника излиза напред с 30-40 см и се изравнява с линията ТВ-шкафа.

Вариант 2.
На стената 220 - печка 60см, миялна 45/60 см, шкаф с мивка 115/100 см
На стената 195  - пералня 60 см и хладилник 60 см /може да се добави между тях и шкаф 45-55 см, ако хладилника излиза напред с 30-40 см и се изравнява с линията ТВ-шкафа.

Газовото котле, ако сте го купили - кажи размерите му, но тези, които аз съм виждала са доста плитки и компактни и ги закачат на стената, в горния ред кухненски шкафове или в някое гардеробче, в секционен шкаф - примерно в някой плитък шкаф  между хладилника и ТВ-секцията.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 16:34 от GG_BG

# 152
  • Мнения: 175
Да. Котелчето е много симпатично. Ще бъде в горния ред до прозореца.

# 153
  • Мнения: 1 600

Asmegin ето една идея за начало
И цялата снимка
https://postimg.org/image/y5qnxxs7h/
4efits, благодаря много за идеята и за снимката Flowers Hibiscus.Първоначално и аз си мислех кухнята да е П-образна, както на снимката, но със чекмеджета към кухнята, и със място за хранене от другата страна. Отказах се, защото ММ искаше стандартна трапезна маса. Но гледайки снимката, се убеждавам, че това, май, е единствения начин да изглежда всичко прибрано и не претрупано, и да не отнема много място. Чудя се тази маса дали не може да бъде разтегателна по някакъв начин, защото, като се струпаме повече хора (случва се често), да има места за всичките. Не съм разглеждала вариант хладилника да е вграден, но, благодарение на теб и тази снимка, си мисля че ще се получи добре, и хем ще оползотворя цялата ниша със допълнителни шкафчета.
От горните коментари извадила съм си бележка, че разстоянието от 1 м между шкафовете в П-образна кухня ще е достатъчно. Надявам се да е така, защото свикнах на широкото, и ми е малко притеснено как ще се въртим в тая кухня в ограниченото пространство.

# 154
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте. Искам да попитам става ли микровълновата да е под отцедника на мивката? Това е последното предложение на мебелиста понеже не искам да е на плота не става да се вгради нито да е скрита в горните шкафове понеже аз съм ниска и няма да ми е удобно.
...........
А защо в горните шкафове?
Може да е скрита на ниво, което ти е удобно....
Нещо такова например:



# 155
  • Мнения: 5 234
Здравейте. Искам да попитам става ли микровълновата да е под отцедника на мивката? Това е последното предложение на мебелиста понеже не искам да е на плота не става да се вгради нито да е скрита в горните шкафове понеже аз съм ниска и няма да ми е удобно. ...
Ето тук също е долно вградена.
И моята мисля да е така - под плот, а под нея - чекмедже.

Знам, че е обсъждано, но сега ми дойде до главата и идвам за помощ - препоръчайте ми, моля, кухненски смесител, от който сте доволни или който сте харесали.  Thinking

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 16:04 от Barbabelle

# 156
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Аз съм с такъв от 2г.Доволна съм
Скрит текст:

# 157
  • Мнения: 39 296
Моята микровълнова е скрита в долен шкаф. Много ми е готино.



# 158
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 021
Аз съм с такъв от 2г.Доволна съм
Скрит текст:
Аз от 5г .
+1

# 159
  • Мнения: 66
Моята микровълнова е скрита в долен шкаф. Много ми е готино.
Няма как да е вградена долу защото имам само 2 ъглови празни шкафа и този под отцедника други няма, нито имам колона в която да се скрие. Горните шкафове почват от 1,5 🤔
Мариат може ли снимка на твоята скрита микровълнова? 😊



# 160
  • Мнения: 39 296
Опитах се да пусна снимка, но форума се е бъгнал и не мога да пусна, а тези, дето имам в сайт пък, като се форматират(пак от новия сайт) и шкафът с микровълновата съвсем не излиза.
Сетих се, че има снимки в албума в тази тема. Микровълновата е в най- десния шкаф. До фурната. Малка и компактна е. В шкафа си има и контакт, защото още от началото бяхме на мнение да е скрита. Погледни в албума, за да ти стане по- ясно как е. Сега ги форматира с бая изрязване.


Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 20:54 от mariat

# 161
  • Раковски
  • Мнения: 2 168
Спокойно може да се монтира и в горния ред, но зависи и височината на ползващия.

http://kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1503424819b.JPG

http://kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1503425031l.JPG

# 162
  • Мнения: 447

Asmegin ето една идея за начало
И цялата снимка
https://postimg.org/image/y5qnxxs7h/
4efits, благодаря много за идеята и за снимката Flowers Hibiscus.Първоначално и аз си мислех кухнята да е П-образна, както на снимката, но със чекмеджета към кухнята, и със място за хранене от другата страна. Отказах се, защото ММ искаше стандартна трапезна маса. Но гледайки снимката, се убеждавам, че това, май, е единствения начин да изглежда всичко прибрано и не претрупано, и да не отнема много място. Чудя се тази маса дали не може да бъде разтегателна по някакъв начин, защото, като се струпаме повече хора (случва се често), да има места за всичките. Не съм разглеждала вариант хладилника да е вграден, но, благодарение на теб и тази снимка, си мисля че ще се получи добре, и хем ще оползотворя цялата ниша със допълнителни шкафчета.
От горните коментари извадила съм си бележка, че разстоянието от 1 м между шкафовете в П-образна кухня ще е достатъчно. Надявам се да е така, защото свикнах на широкото, и ми е малко притеснено как ще се въртим в тая кухня в ограниченото пространство.
Може да стане разтегателна масата по няколко начина

# 163
  • Мнения: 39 296
На мен пейката не ми допада, но разтегателната маса- много.

# 164
  • Мнения: 1 600
На мен пейката ми е симпатична, но половинката ми се опъва. Благодаря за снимките, ще го обмисляме пак. Масата много ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт