ПОМОЩ! Подути лимфни възли и ХИВ

  • 3 185
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 368
Здрейте, пиша с голямата уплаха , че подутите ми лимфни възли може да са сипмтом на Хив инфекция..
Не съм имала полови контакти, случая ми е малко по различен..преди около 2 седмици се здрависах с непознат на улицата и от около 3-4 дена имам оплаквания ...болеше ме лявата сливица и лимфния възел от лявата страна е по подут от този на дясната, вече съм и хремава, имам лека температура 37 - 37,2.
Моля ви за помощ , възможно ли е да съм се заразила с хив от него, не забелязах дали нямаше кръв по ръцете или ако е имал семенна течност по тях,а аз съм ги докоснала след това...моля ви за съвет защото се побърквам . Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 260
От лимфни възли до ХИВ има една огромна разлика. Причините може да са много, дори от мъдрец. Може и да е нещо лимфоденит или инфекциозна мононуклеоза. Утре се консултирайте с Личен, но мисля, че е едно от двете.

# 2
  • Мнения: 368
Благодаря ти за мнението, определено ще отида утре. Но това, от което се бях наплашила е самия факт че може да съм се заразила с хив , но не мога да си направя тест понеже са минали някъде 2 седмици. Възможло ли е , защото знам че след заразата симптомите се проявяват от 10 -14 ден, точно както на мен...

# 3
  • Мнения: 39 291
Прочетох старите ти мнения. Даваш си сметка, че си хипохондричка, нали.

# 4
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Ама ти сериозно ли  Shocked
Първото което е, чак след 2-3 седмици след евентуалното заразяване трябва да имаш тези симптоми. Също така ХИВ не си хвърчи ей така във въздуха че да го хванеш, а социалните контакти (като въпросното здрависване) по никакъв начин не те застрашава. От къде знаеш също така че въпросният непознат е заразен? Едва ли носи табелка на врата си... Вместо да се шашкаш за глупости, вземи се образовай по темата и не пиши глупости  Wink

Как се предава ХИВ?


P.S. В нета даже има социални експерименти, в които се прегръщат заразен и случаен минувач. Те даже не се притесняват, та ти с твоето ръкостискане се шашкаш. Някак си ми избива на хипохондрия тази тема.

https://www.youtube.com/watch?v=KBylQxZMEjE

# 5
  • Мнения: 260
Не, няма как от здрависване да се хване хив, наистина! Най-вероятно може да ти се предпише антибиотик за 2-3 дни и ще си пакет

# 6
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не е ХИВ, спокойно. Ако заразяването с него ставаше така, както си го представяш, всички щяхме да го имаме.  Simple Smile

Симптомите спокойно могат да са от настинка или дори притеснението ти. Отиди на лекар, за да се успокоиш. 

# 7
  • Мнения: 4 008
С извинение, си представям, как след време авторката ще пита дали може да забременее от тоалетната седалка или от басейна...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
С извинение, си представям, как след време авторката ще пита дали може да забременее от тоалетната седалка или от басейна...

Сакън, не давай идеи.
^mine_123^ с ХИВ не можеш да се заразиш от ръкостискане.
Лекувай си хипохондрията, много е неприятна и нарушава качеството на живот на теб и близките ти.

Общи условия

Активация на акаунт