Адриан - галено име?

  • 11 003
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Името Адриан много ми харесва, но от това име на галено и кратко май някак не се получава добре. Ще съм благодарна да прочета мнения за галено на Адриан, и по-точно кое галено най-добре звучи.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 986
Няма значение кое галено звучи по-добре и по-зле, в крайна сметка в градината/училището ще го прекръстят както децата пожелаят и както им е по-лесно.  Най-вероятно ще е Ади/Адо.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 116
Ани. Mr. Green Не го кръщавайте Адриан, честно.

# 3
  • София
  • Мнения: 22 852
На мен пък името ми харесва. Предполагам, че  ще му казват " Ади"

# 4
  • Мнения: 6 490
Дидо, Адри, Ади, Адо.

# 5
  • Мнения: 19 686
Ани. Mr. Green Не го кръщавайте Адриан, честно.
Това пък как го измисли Simple Smile Досега не познавам нито един Адриан, на когото да са казвали Ани.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 737
Най-вероятно Ади и/или Адри. Познавам момиче Адриана и й казваме Ади.

# 7
  • Мнения: 6 070
Ади  или Адри

# 8
  • Мнения: 2 404
Ами Това е име, което няма подходящо умалително и може би не му и трябва. Ако искате името задължително да има своя кратък вариант(без този вариант да се изсмуква от пръстите, измисля и т. н), то си изберете друго име, отговарящо на всичките ви изисквания и желания Simple Smile
Аз се колебая дали ми харесва името, но по скоро не..

# 9
  • София
  • Мнения: 2 410
Анди е възможен вариант, нищо че няма Н в основното име.
Не зная какъв е произходът на името, малко женствено ми звучи. Даже в другата тема се зачудих - за момче или за момиче пита, че напоследък се навъдиха голям брой Никол, Даниел и др подобни за женски и у нас.
Андриан би трябвало да означава мъж от гръцки.
Адриан би трябвало да идва от латински или от района на Илирия, Адриатическо море и да означава "вода", "море".
Даниел е от иврит и означава "Бог ми е съдия"

# 10
  • Мнения: 2 752
Анди (с добавено "н" за благозвучие).

# 11
  • София
  • Мнения: 43 833
Ади, Адо са класиката.
Анди не е много точно към това име, ама става.. Риан, Раян ако щеш...

# 12
# 13
  • Мнения: 2 801
Ани и Ади звучат момичешки. Наистина ли искате да му казвате на галено?

# 14
  • София
  • Мнения: 38 116
По принцип в България мъжките имена Адриан и Андрей стават на Ади и Ани, които са си чисто женски.
Познавам един Андрей, който изрично казваше да му казват Анди.
Абе въобще имената с А /с изкл. на Александър и подобните/ са кофти за момче в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт