Бихте ли осиновили или да сте приемна майка на някое дете

  • 42 143
  • 687
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Като попораснат децата ни ,мисли ли сте дали няма да си осиновите или да сте приемна майка на някое дете .Ако не ви се раждат деца в по напреднала възраст .Или вече няма да ви се занимава с малки деца

# 1
  • София
  • Мнения: 27 989
Не бих.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не.
А ти? С това ли мислиш да си изкарваш пари?

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Ако това е сериозно питане, то е малоумно. Не, не бих.

# 4
  • Мнения: 38 947
Имайки предвид коя е  авторката на темата, не бива да се очудваш  Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 428
За осиновяване съм навита, ако в някой момент на дърти години ми се прииска пак дете. Но да бъда приемен родител не бих се съгласила.

# 6
  • Мнения: 18 305
Поне до 30 годишни децата ни са си наши,учат до късно,после  поне емоционално са  обвързани с нас.Нататък се отделят,при нормално развитие  на живота им.Та  собствено дете,ако даде господ,няма да изхвърли човек,ама иска енергия,силите ти след 50,когато се предполага  да ти е скучно са съмнителна стойност.Раждане,както и осиновяване би трябвало  да са до  около тази възраст,дори при сегашните разбирания  за одъртяване.
Иначе доста жени станаха приемни родители,дават шанс на изоставени деца да се развият нормално докато намерят семейство.Все пак трябва да имаш поне 20 години сили да отгледаш едно дете,евентуално да си годен за това.Искала съм да осиновим дете когато ми е било времето,но изискванията са големи-цедките и  бюрокрацията не си струват,при положение,че си имаме деца.Желание   и мерак са различни от реалностите.
Останалото-по темата,на възраст да го правиш- е изключения.

# 7
  • Мнения: 2 630
Ти наистина ли мислиш, че ще ти позволят осиновяване на такава възраст и с тези условия?
Да не си мислиш, че ги раздават децата?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не бих.

# 9
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 519
Имайки предвид коя е  авторката на темата, не бива да се очудваш  Mr. Green
Взе ми думите от клавиатурата.

По темата: Не.

# 10
  • Мнения: 1 020
Като попораснат децата ни ,мисли ли сте дали няма да си осиновите или да сте приемна майка на някое дете .Ако не ви се раждат деца в по напреднала възраст .Или вече няма да ви се занимава с малки деца
Не, не бих.
Теоретично до 42-43 г е много по-лесно да родиш (говоря за хора без репродуктивни проблеми), отколкото да минеш през бюрокрацията на осиновяването.
С оглед на това, че сега се раждат децата на по-късна възраст, то на 50-55 години обикновено детето е на около 20 години и трябват поне още 4-5 години да го подкрепяш докато стъпи на краката си.
А на 60 г тепърва да осиновяваш, предвид статистиката за здравословното състояние на българина, е безумие. Да не говорим, че никой няма да го позволи.

# 11
  • Мнения: 5 508
При така представена ситуация не бих, но бих осиновила дете няколко години след като родя. Бих искала да имам две деца, но не бих искала да раждам два пъти.
И приемен родител бих била, но бързо се привързвам и ще ми е трудно да се разделя с детето след това. Имала съм възможност да контактувам с няколко жени, които отглеждат временно сирачета, както и с три вече пораснали деца, отгледани от приемни родители, та бях очарована от всичко, което видях и чух пт тях. Нямаха нищо общо с онези мързеливи лелки, които взимат деца само заради парите, които им се дават ...

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 16:57 от _Зизy_

# 12
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 519
Както обикновено, ни звук, ни стон от авторката, сигурно си развява байрака и пръска акъл из други теми от СО.
Ани, какво е твоето виждане? Какво те провокира да пуснеш подобен тип тема?

# 13
  • Мнения: 18 305
Ти наистина ли мислиш, че ще ти позволят осиновяване на такава възраст и с тези условия?
Да не си мислиш, че ги раздават децата?


Ако питаш мен ,пиша когато ми било времето.Около 40.И съм имала мерак,не възможности.За  сметка на това познавам младо семейство под 40,което осинови дете и му се  радва и  ние  с него.Имат едно.
Хич не мисля за редно  бабички с бебета.

# 14
  • Мнения: 6 166
Авторката така е поставила въпроса, че е трудно да се прецени дали пита или сама се пита. Ако наистина има дете / деца, които отглежда - ама ги отглежда с готвенето, чистенето, прането, воденето на детска градина, плащането на английския, зеленото училище и т.н. - то ще си мечтае за времето, когато няма да е толкова ангажирана с деца.

Общи условия

Активация на акаунт