За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 7-а тема

  • 91 728
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 9 086
Абе, аз имам още , утре ще ги слагам в дехидратора, ама много ми се виждат воднички. Ти на половинки ли ги суши разрязани и дали да не ги сложа надолу със семките , май по-лесно ще се сушат. Аз суша и после в пликчета във фризера, после вадя слагам в бурканче, между тях чубрица и чесън и заливам със зехтин седят в хладилника, изяждаме го и после ново бурканче. Една година ги правих направо със зехтин в бурканчета, но горният ред мухляса на повечето и сега във фризера за по-сигурно. Имам и розови, е те са мммм няма такава вкусотия изсушени, сама ги отглеждам, голям съм градинар на 200 квадрата и повечето трева хахаха.

разрязани на две. Нареждам произволно, н е съм обиърнала внимание. Въртя тавите по някое време. И аз държа в камерата. Пълня по 1 бурканче

# 32
  • Мнения: 1 906
Някой правил ли е лютивка с орехови ядки. Гранясват ли

# 33
  • Мнения: 2 208
Направих сладка шипка и люти рибки по няколко в бурканче по тази рецепта:
http://recepti.gotvach.bg/r-8651-%D0%9F%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%BD% … D0%B5%D1%82%D0%B0
6 бурканчета, сега вакумират, надявам се Smile

# 34
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Запис!

Моите белени домати.
Добре узрели , не презрели че не са вкусни.
С обратното на ножа натъртвам плода. Цепвам дупето с върха на ножа на кръст, захващам с острото и беля.
Ако е консервен  заливам с вряла вода за около 10 минути и после заливам със студена вода. , 
Режа на 2, чистя семките ,изрязвам, около дръжката и ако има бяло.Цепвам  с нова отвън половинките за да изчистя семките и от другите камери. Ако е голчм домата , направо го режа на 4. Изтисквам  и домата  и обелките това над голяма цедка, закачена на кофа  , отдолу се събира чист сок.В цедката се събират семките и парченца от домата. Натискам с обратното на пръстите , отърквам цедката о ръба на кофата за да падне събралия се сок по нея, обръщам цедката и  я чуквам в кофата за смет и семките падат.На дъното на 800 мл буркан слагам магданоз и направо слагам изчистения домат в буркана.Ако са ми различни доматите разпределям по късче във всеки буркан за да имат еднакъв вкус.
Като се напълни слагам чаена лъжичка сол/ по малко ако солта соли много/ , и чаена  мед
Затварям и стерилизирам само за капачката 5 минути и 5 минути докато загася огъня. Вадя с щипка и обръщам .    .   

# 35
  • Мнения: 1 600
Благодаря за темата, и рецептите, ще ми влязат в употреба. Тази година за първи път правих сладко (от ягоди и от череши), а то взе, че стана Simple Smile
 

# 36
  • Мнения: 28 706
Браво, момичета, за вкусноизглеждащите буркани....Мммм. Замислила съм малко сладко от праскови да направя. Някой, ако има, изпитана рецепта за това и иска да я сподели.... Praynig bouquet

# 37
  • Мнения: 7 847
Здравейте. Не знам дали съм правилната тема, но съм с питане относно сиропа от смокинови листа. Понеже съм на място, дето ги има в изобилие дали ще стане, или се прави и е арометен само със свежи, юнски листа. Та августовски да бера ли?

# 38
  • Мнения: 9 086
С всякакви се прави Но имай предвид че преди да сложиш захарта сиропа Горчи -една приятелка изхвърли така отварата и после се тюхка.
Натали, снощи правих сладко от праскови Ако изчакаш ден два ще ти пусна рецептата за него

# 39
  • Мнения: 28 706
Натали, снощи правих сладко от праскови Ако изчакаш ден два ще ти пусна рецептата за него

Благодаря ти предварително! Когато можеш... bouquet

# 40
  • Мнения: 7 847
Пеп-чо, благодаря.Hug

# 41
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И аз имам изпитана рецепта за сладко от праскови с ром, ако се интересувате ще я напиша.

# 42
  • Мнения: 28 706
И аз имам изпитана рецепта за сладко от праскови с ром, ако се интересувате ще я напиша.

Давай я, макар че ром нямам. Но, ще се купува, ако трябва. ММ ще ме обвини, че разхищавам пиенето... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 5 939
Да се запиша.Миналата седмица 8 буркана - различни размери сладко от праскови , 2 бр пуканки шипка и рибка смесени и 8 не лютеница 370 мл.Остана за два домати изцедени, снощи дълго се чудих защо и тях не сложих в лютеницата.
Днес ще видя да купя сини сливи, нали нямам домашни.

# 44
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И аз имам изпитана рецепта за сладко от праскови с ром, ако се интересувате ще я напиша.
Давай я, макар че ром нямам. Но, ще се купува, ако трябва. ММ ще ме обвини, че разхищавам пиенето... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ето и рецептата.
5кг праскови се измиват, цепват се на кръст отдолу и се попарват с вряла вода. Изваждат се, изплакват се със студена.вода и се обелват. Когато имам меки праскови беля направо. Така приготвените плодове потапям във варно мляко приготвено от 3л вода и 300гр гасена вар. Малки разфасовки има в аптеките за растителна защита. Вярното мляко се приготвя като се смеси водата и Варна и се остави да се разтвори и утайка. Най-добре една нощ. Сред това се прецежда и в получения разтвор се потапят разполовените на две или разрязани на четири парчета праскови. Киснат час, изваждат се и се изплакват под течаща вода. През това време се прави сироп от литър вода и 2,5кг. захар. Отцедете праскови се прибавят към вашия сироп и сладкото се вари на слаб огън до готовност. Около 30минути. Оставя се да изстине в съда в които е приготвено. Изсипва се една голяма бутилка ром, разбърква се внимателно и така престоява една нощ за да поеме аромата. Налива се в чисти и сухи бурканчета на другия ден. Аз ги и  стерилизирам 5мин. Според рецептата може без, но аз не съм държала сладко без да е стерилизирано.
Когато бяха малки децата слагах съвсем малко ром и пропусках процедурата с вярното мляко. Пак става хубаво сладко, но с по-различна консистенция и аромат. По скоро прилича на конфитюр, не на сладко. Става за филийка.

Общи условия

Активация на акаунт