ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 550
  • 418
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 295
Персона, да сравняваш двете деца е безсмислено. Мишо и на мен ми качваше много повече, отколкото сега Дея. Последния месец беше качила само 100 гр. И аз малко се притесних, но е било моментно. Сега за 2 седмици е качила 200 😀 Щом си е спокойно детето, значи всичко е наред!
За раниците, твърдо вярвам, че са за по големи бебета, след като започнат да седят. Каквото и да пише на раницата, до тогава оптимално е слинг. Аз имам Лени ъп и раницата е супер, става и, но не е оптималното, затова ползвам повече слинга. За раницата има време Simple Smile

# 241
  • Мнения: 304
Как ги носите тези деца в слингове и раници, моята е 7500 гр и много ме боли кръста, нося ли я повече от 20 Мин.... Иначе децата предпочитат и харесват, понеже се гушкат и гледат от високо 🤗

# 242
  • Мнения: 295
Може би не връзваш и не поставяш правилно? Ако е правилно поставена раницста/вързан слингът не трябва да изпитваш напрежение в кръста или раменете. Има консултанти, които могат да помогнат в случай че искаш да се научиш, а не се справяш само по клипчетата в нета.

# 243
  • Мнения: 154
Има група в фейса Бебе в слинг където доста майки се допитват за връзването и различни варианти.
Ние след преглед на тазовите стави(всичко е наред) преминахме на раница, плюс че той вече се пробва да се изправя да сяда от легнало положение. Лично на мен с раницата ми е стоооо пъти по удобно. Но и слингът беше много удобен.

Но ако трябва да бъда съвсем честна не бих се отказала от количката си. Друго си е да можеш да се движиш малко по свободно и да имаш къде да си носиш нещата. Или да напазариш и да сложиш отдолу нещата. С раница и слинг просто аз не мога да мъкна и чанта с вода, кърпи, памперси и всякви такива. Използвам за кратки разходки с кучето навън.

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 168
iva_83, наистина не бива да се сравнява и се опитвам. Дано и при нас е моментно, тези дни пак ще я мерим. Посъветвах се и с консултант по кърмене и получих някои насоки. Досега и предлагах само едната гърда на хранене и редувах. Сега ще предлагам и двете. Иначе детето си пишка, има по няколко много мокри памперса в деня. А за раницата- прибрах я засега и ще изчакам да започне да сяда. Между другото това не се очертава скоро при нас, но и аз изобщо не я насилвам.

# 245
  • Сливен
  • Мнения: 4 051
Момичета ако не греша някоя от вас беше започнала да захранва,въпроса ми е къде слагате бебо при храненето при положение че още не може да стои седнало.

# 246
  • Мнения: 304
Момичета ако не греша някоя от вас беше започнала да захранва,въпроса ми е къде слагате бебо при храненето при положение че още не може да стои седнало.
В шезлонга или в количката,с леко повдигнато гръбче

# 247
  • Мнения: 7 987
В шезлонга на 45 градуса слагах голямата ми дъщеря. Когато сме на гости - в кошчето за кола. Трябва да е в полулегнало положение, т.е.
 45 градуса. Има столчета за хранене, които имат много положения за гръбчето. Малката мисля да не я захранвам докато не започне да седи стабилно.

# 248
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Да,  в шезлонга го слагам,  вдигам облегалката,  за да е в полулегнало положение.

# 249
  • Сливен
  • Мнения: 4 051
Мерси ,момичета.Днес бяхме на преглед 68см,7кг.Мисля да го пробвам по Коледа със захранването имаме и шезлонг и столче,трябва са им видя наклоните.

# 250
  • Мнения: 101
Здравейте, мами!  Аз нямах време да пиша по време на бременността, тъй като работех на две места и спрях работа една седмица преди да родя. Имам момиче, Джасмин,  родена е на 18-ти юли, 3380г. В Англия не мерят дължината, но мисля, че беше около-51см.
Имам голям проблем с нощното спане. 5 месеца досега, аз не съм спала повече от 2-3 часа наведнъж. Имаше в началото 2-3 пъти по 4 часа и това беше. След 3 часа дори се буди на всеки половин-един час. Толкова информация и книги изчетох, в нас идва дори и медицинска сестра, която да ми дава съвети за спането, но засега няма огромен напредък. Най-лошото е, че и тя е преуморена през деня, а спи само за кратко отново - 5-10-20 мин. Днес едното й спане беше 50 мин., което е голям успех. И е ужасно сензитивна на всеки вид шум, винаги се буди и после пак наново... Оффф, имам чувството, че никога няма да се промени това положение, а не знам докога ще издържа. Джасмин е на почти 22 седмици, изцяло на кърма, но без шише или биберон. Някоя от вас има ли подобен проблем и как се справя? Започвам да си мисля, че кърмата ми не й е достатъчна, защото и през деня яде много често, затова си мисля да започна захранване съвсем скоро.

# 251
  • Мнения: 295
Нели, при нас положението е същото! Не е проблема в количеството кърма, а че тя се успокоява на гърда и иска все така. С баткото бях в същото положение докато не го отбих, тогава спряха и нощните кърмения. Сега е същото. Пробвам се да давам биберон, но тя въобще не го иска. Сега с началото на зъбоникненето иска постоянно на гърда... Спокойно, ще мине като порасне. Аз я вземам при мен когато започне много да се буди. Така ме ползва за биберон и успяваме да дремнем и двете.

# 252
  • Мнения: 411
И аз мисля да захранвам на първо време в шезлонга,ако нямаш може и в кошчето за кола,или да подпреш бебето на една възглавница примерно.
Аз да попитам как точно става захранването?На обяд даваш 1 лъжичка храна и после пак същото количество мляко ,на др ден 2 и така до колко гр. пюре трябва да стигна на едно ядене и съответно как намаля млякото,спрямо пюрето?И как се въвежда 2 по вид храна?Ако съм захранила първо с картоф примерно,започвам да давам вместо лъжичка картоф,др зеленчук ли?И да намаля количеството картоф за сметка на др храна?И това пак е едно ядене(същото,което е било с картофа,не в друго време)?
Четох в нета,но и педиатърката не е от обеснителните и много взех да сс шашкам дали,ще успея да го захраня правилно Sad

# 253
  • Сливен
  • Мнения: 4 051
От всичко ,което изчетох ,различни статии + една книжка на НЦОЗА детското хранене първо се дават еднокомпонентни пюрета ,после дву и трикомпонентни.Първо се замества обедното,после следобедното(с плодово пюре),след това сутрешното хранене.

# 254
  • Мнения: 101
Нели, при нас положението е същото! Не е проблема в количеството кърма, а че тя се успокоява на гърда и иска все така. С баткото бях в същото положение докато не го отбих, тогава спряха и нощните кърмения. Сега е същото. Пробвам се да давам биберон, но тя въобще не го иска. Сега с началото на зъбоникненето иска постоянно на гърда... Спокойно, ще мине като порасне. Аз я вземам при мен когато започне много да се буди. Така ме ползва за биберон и успяваме да дремнем и двете.
Е, успокои ме поне малко, че не съм сама. Аз много добре знам, че използва гърдата ми, за да заспи отново, когато се събуди през нощта. Затова вече спи само в нейното креватче (преди като я сложа между нас, и явно й мирише на кърма, будеше се по 20 пъти, което е лудост!!). Гледам да не я кърмя първите 6 часа, след като заспи и винаги будна я слагам в леглото й, не позволявам да заспива, докато суче. Обикновено се буди, но използвам различни успокоителни техники, опитвам се и да не я вдигам на ръце и обикновено, ако не е гладна наистина, заспива за около 5-10 мин. Оффф, наистина е много трудно, през нощта ми пресъхва устата от шъткане и започнах да се движа като дух в стаята, без да светкам никаква лампа и да вдигам шум, ужасен е този тренинг, чудя се дали някога ще има край. Поне вече кърмя само 2 пъти през нощта, голям успех за нас.

Общи условия

Активация на акаунт