Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 041
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Ново име на темата:

Опции:

# 15
  • Мнения: 86
mi6u-to, аз за това писах, че не оспорвам, какво усещаш, това си го знаеш само ти. Казах, че за мен е нереално и се обосновах защо така мисля. Относно размерите на бебето аз се водя по тази таблица https://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad= … Info%403a790558// При мен размерите и с предишната и със сегашната бременност си отговарят, ама все пак трябва да се има предвид, че всяко бебе се развива индивидуално. Не че се хващам за сантиметър, два или три, но ако погледнеш в таблицата 11 weeks, което в сайта означава че си бременна 11 седмици + дни, или другояче казано в 12-та г.с., пак отиваме на 4-5 см....Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 223
Аз също бях писала, че го усещам, но в 14 г.с. И след като от тогава нищо съмусещала съм по-склонна да мисля че е било друго. А за пола, наистина е без значение, важното е да е живо и здраво. При мен беше заело такава поза(като жабче), че няма как да се сбърка.
На маникюр не ходя сега. Реших, че боядисването ще ми е достатъчно като такъв тип процедури. Нямам идея какво преминава към бебето, но най-вероятно е в много малки или незначителни количества.

# 17
  • Мнения: 1 401
mi6u-to, аз за това писах, че не оспорвам, какво усещаш, това си го знаеш само ти. Казах, че за мен е нереално и се обосновах защо така мисля. Относно размерите на бебето аз се водя по тази таблица https://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad= … Info%403a790558// При мен размерите и с предишната и със сегашната бременност си отговарят, ама все пак трябва да се има предвид, че всяко бебе се развива индивидуално. Не че се хващам за сантиметър, два или три, но ако погледнеш в таблицата 11 weeks, което в сайта означава че си бременна 11 седмици + дни, или другояче казано в 12-та г.с., пак отиваме на 4-5 см....Wink

Аз гледах в български сайт, но май с най-голяма сигурност ще ми кажат на феталната морфология другата седмица. А и аз се доближавам до 13 седмица, защото съм 12 + 4 дни... Grinning

# 18
  • Мнения: 363
И за друг въпрос се сещам сега:) Вие ходите ли на маникюр/педикюр?
 Аз откакто разбрах че съм бременна спрях да ходя и на двете но нещо се изкушавам,  и не съм сигурна колко може да навреди гел-лак/ши-лак, колко е токсичен  и т.н., а все още не ми се иска да споделям на маникюристката.
Аз ходя на всичко: маникюр (ши лак), боя (без амонячна) и кола маска

# 19
  • Мнения: 86
Най-важното е бебетата да са здрави! Точни размери по учебник не са ми важни, изобщо даже. Нашият батко например винаги на ехографа вървеше по-малък, плавно и равномерно развитие, но абсолютните стойности бяха по-скоро на долна граница, за това все мислих че ще го пренося. Роди се 16 дни преди термин, сам си тръгна тогава и беше 2690 гр. и 49 см. Еми много се притеснявах, дали всичко е наред. На 3 месеца беше настигнал връстниците си. А сега е наравно с 3,5-годишните, а е на 2,5, дивее, беснее, не се спира за секунда и дърдори (според мъж ми дори повече от мен, смятай JoyJoyJoy)

Дописвам, че днес съм много зле, все забравям разни работи: Аз не се боядисвам, но ако се боядисвах не бих спряла, може би смяна на боята с безамониачна е много удачна алтернатива, по-скоро заради миризмата, не мисля, че от боядисването на бебето може да му стане нещо. Чувала съм, че заради хормоните боята понякога не хваща добре или много бързо пада. От маникюра също не бих се отказала, единственото което би ме притеснило е хигиената, но ако имате доверие на маникюристката си, помещението е добре проветрено, че понякога от акрила много гнусно мирише, за мен няма проблем.

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 11:21 от bella_mi

# 20
  • Мнения: 592
Аз писах че съм го усетила, но съм 14г.с. + дни ( с висока предна плацента). Бебо вече е малко над 10см  и по думите на док е необичайно игрив. По повод пола- казаха ми го на ФМ в 12 г.с +0 дни но не със сигурност, но на ЖК в 14г.с. док го потвърди категорично защото позата позволяваше да се види че не е пъпната връв това което стърчи Simple Smile . Относно маникюр и боядисване- питала съм док и ми е казал че няма да навредят.

# 21
  • Мнения: 1 418
За пола на няколкоо мои познати напражо ж 12г.с са им познали на ФМ, и на мен доктора ми каза предположение , но на втората ще разберем по-точно Simple Smile Аз в 14 седмица и сега в 15 усетих бебето.
Аз се боядисвам с билкова боя, за тяло и лице ползвам кокосово масло Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
А какво е усещането, аз от няколко дни усещам нещо като много, много леко туптене, доловимо само като усещане, с ръката не може да се усети.

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
А при обикновен ехографски преглед някой знае ли кога става възможно на разбирането на пола?

# 24
  • Мнения: 50
Здравейте, вчера бях на БХС и ФМ и всичко е наред с бебчо  Grinning и доки каза , че 80% е сигурна, че ще бъде момиче. Дано да си остане момиче до края. Имаме си вече момче, няма да е лошо да видим какво е да имаме и момиче. За протокола, в 12+4 бях вчера.

# 25
  • Мнения: 86
Цитат
А при обикновен ехографски преглед някой знае ли кога става възможно на разбирането на пола?
На предната страница се коментира този въпрос. Зависи от лекаря, ехографа и положението на бебето. По принцип за самата фетална пола на бебето е ирелевантен, ако се отдаде удобен случай и се види, се вижда, ако не - по-късно. Има бебета, които до късно са в неизгодна позиция и не се вижда еднозначно. На предната страница съм описала подробно как и в коя седмица се развиват гениталните органи на бебетата според пола, съответно кога теоретично могат да се видят.

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 14:33 от bella_mi

# 26
  • Мнения: 1 418
А какво е усещането, аз от няколко дни усещам нещо като много, много леко туптене, доловимо само като усещане, с ръката не може да се усети.
Аз усетих леко ритване,  всеедно да те потупат с един пръст слабичко, но отвътре на корема. Така го описах и на Мм. Като питах Аг-то ми какво е чувството тя ме потупа с пръст по ръката и каза"такова" та съм сигурна че съм си усетила правилно Purple Heart

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
bella_mi Благодаря, сега ще прегледам отново, явно нещо съм бляла Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 89
И аз бебока го усещам, а ми е първа бременност и съм в 12+6г.с. Питах АГ, описах, потвърди ми че е то, но и аз съм и много слабичка и е нормално да го усещам, така ми каза...  Утре съм на ФМ, нямам търпение!

# 29
  • Мнения: 592
Skk 007, На обикновен ехограф в 14г.с. + 3 дни ми потвърдиха пола, но бебо беше застанал мн удобно за да се види. Но зависи от доктора, ехографа и позата на бебо

Общи условия

Активация на акаунт