Действа ли кокосовото масло?

  • 26 207
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Момичета, вече съм в началото на 4 м. Засега не съм качила, Слава Богу , но започвам да мисля сериозно за мазило и превенция от стрии. Иска ми се да избегна свинската мас , та мисълта ми е - някоя от вас има ли наблюдение върху ефекта от кокосовото масло? Откривам много малко отзиви за него по тази тема. Моля, споделете опита си.

# 1
  • Мнения: 10 874
Няма никакво значение с какво ще се мажеш, тъй като нищо не дава пълна гаранция. Всичко е до кожа. Избери си нещо, с което ще ти е приятно да се мажеш и така. Някой и да ти даде хубав отзив за дадено мазило, няма как да си сигурна, че и ти ще останеш доволна, затова най-добре ти сама си харесай нещо.
Лека бременност ти пожелавам, здраво бебче и дано избегнеш стриите. Flowers Hibiscus

# 2
  • Мнения: 440
Лале в дъжда , благодаря за хубавите пожелания  Hug  bouquet
Знам , че при всеки е различно , но се чудех просто заради факта че няма много информация по тази тема за кокосовото масло да не е фалшива  Rolling Eyes

# 3
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Доколкото знам било хубаво маслото на Икаров против стрии.Аз лично не съм го ползвала.Не съм се мазала с нищо,но и нямам нито една стрия.

# 4
  • Мнения: 10 874
Знам , че при всеки е различно , но се чудех просто заради факта че няма много информация по тази тема за кокосовото масло да не е фалшива  Rolling Eyes
Във форума съм чела мнения за него, но са и от двата вида - и от доволни, и от недоволни. Но от това не може да се направи никакъв извод, защото всеки човек е различен. На мен по време на бременността ми беше адски досадно да се мажа и затова го правех много рядко. Бях си взела крема против стрии на „Дева“. Не ми се появиха стрии, въпреки нередовното мазане. Сестра ми започна да се маже още откакто разбра, че е бременна и купуваше всякакви скъпи козметики, но въпреки това ѝ се появиха стрии. Затова казвам, че гаранция няма никаква. Иначе май свинската мас е най-препоръчвана, но и от нея не всички са доволни. Даже съвсем наскоро четох поста на майка, която се е насилвала да се маже със свинска мас (не ѝ е бил приятен мирисът или самата консистенция, не си спомням точно, но понеже чела само хубави отзиви и решила да се маже с нея), беше много разочарована, че накрая са ѝ се появили стрии. И затова според мен е по-добре човек да се маже с нещо, което поне му е приятно, иначе после съвсем ще се ядосва, че хем му е било гадно, хем не е помогнало. Confused

# 5
  • Мнения: 1 174
Чистото кокосово масло е добро, но какаовото е едан идея по-полезно при екстремно качване/ разтягане на кожата. Огромен минус и на двете ( в чистата им форма) е са много мазни и трудно попиват, нещо, което в тез жеги не е приятно.  Има козметика за бременни на Палмерс с какаово масло, много донра текстура и бързо попиващо. Друго мазило, което е на сносна цена и с отлично качество е Барал. Но както и момичетата вече са казали, всичко е до кожа. Козметиката може само да помогне за минимизиране на щетите. 

# 6
  • Мнения: 136
Аз редувам няколко продукта- сутрин крем на Матернеа, за да се обличам спокойно и да не ми е мазно, вечер или кокосово масло или маслото против стрии на Матернеа. Доволна съм от Матернеа и крема за бюст, крема против стрии и крема за охлаждане на крака, а са на супер цена. Засега нямам стрии, в 7-ми месец съм, но дс видим на финала, те тогава излизат гадините. Да добавя, че и майка ми и сестра ми нямат никакви стрии,та се надявам този ген и при мен да е. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 696
Кокосовото масло според мен е добър избор. Приятно е и наистина хидратира добре,но всичко зависи от кожата. Аз се мажех чат пат с него, не съм била никак стриктна, обаче нямам нито една стрия, а бях бременна с близнаци.

# 8
  • Мнения: 18 241
За мен показател за добра борба срещу стриите е сутрин да не се будя с гладка кожа. Щом е гладка, значи е опъната. В това отношение кокосовото масло при мен помагаше за кратко. Смених със смес кокос, какао и карите (ший), но в момента, в който сутрин кожата ми не беше мека, минах на преварена в мляко мас. Сега с маслената смес се мажа сутрин след баня и вечер с нея мажа всичко без корема. С предната бременност на местата, които не мазах с мас, ми се появиха стрии, но коремът ми е без една, така че на мен вярвам, че помага. Надявам се и тази бременност да ме спаси.

# 9
  • Мнения: 137
Аз от 3 месеца се мажа с кокосово масло (в момента съм в 7 месец). За сега стрии нямам, освен две малки на гърдите от долна страна (но може би освен от типа кожа и от това че гледам да не нося много сутиен, че не мога да го търпя от около месец). Но в жегите докато попие е  е доста мазно. Мажа цялото тяло и гледам да го втрия хубаво, за да попие по-бързо (като единсвено на корема леко го размазвам и там чакам само да си попие че ме е страх да не натисна по-силно). Не знам колко ще е от полза и колко не. Ползвам го по веднъж на ден, но мисля че наистина всичко е до кожа. Някои жени през цялатс бременност нямат и в последния месец изведнъж се появяват, колкото и да се мажат, други изобщо не се мажат и не им се появяват, но каквото такова.

# 10
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
И аз да се включа за кокосовото масло...
По принцип го използвам от много време, преди предимно в кухнята и се мазах ако ми е по-суха кожата. От както забременях се мажа ежедневно и съм много доволна. В началото си купих на Палмърс една опаковка, но изобщо не ми понасяше аромата, иначе е хубав и попива добре.

# 11
  • Мнения: 14 972
Като бременна се мажех всеки ден с кокосово масло и с крем против стрии. До 7-мия месец почти нямах корем, започна да расте след това. Сдобих се с чудни стрии в началото на 9-ти месец, въпреки че бях почнала и по-често да се мажа. Стоят ми като сувенир от бременността. Всичко си зависи от кожата, това не значи, че не трябва да се маже човек, но и най-скъпото и ефикасно средство може да не е ефикасно при конкретния тип кожа.

# 12
  • Мнения: 440
Майка ми и баба ми , две бременности - никакви стрии, без никакво мазило. Аз имам по бедрата,защото бях много кльощава и пубертета ме удари много бързо - за половин година пораснах много рязко на височина,започна да спортувам и качих малко килограми. Имала съм изпускане на килограмите преди две години и от 50 станах 72 . Срам и позор... Но не ми се появиха нови.Надявам се гена да ми е като бабинка и майка и да пропусна този сувенир Grinning За сега съм избрала кокосовото масло,като видя че започва да ми расте корема ще започна да се мажа,може с него сутрин и с какаово вечер,че е по-мазно и пак ще споделя резултатите Simple Smile Kissing Heart

# 13
  • Мнения: 440
Забравих да кажа че тези качени килограми ги свалих за два месеца,не съм ги запазвала

# 14
  • София
  • Мнения: 120
Аз се мазах с кокосово масло с втората бременост и останах доволна. С първата бременост се мазах с какви ли не скъпи мазила и освен,че почти от ссичко ми се гадеше не видях особено голяма разлика от сега с кокоса. След това като родих продължих с него да се мажа,докато се събира кожата, сваляйки килограмите и задържаната вода. Дори след третия месец започнах и бебето с него да си мажа, защото се оказа, че сме с чувствителна кожа и кокосовото масло най-добре овлажнява кожата. Силно ти го препоръчвам Blush

Общи условия

Активация на акаунт