Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 авг. 2017, 07:04 ч.

Деца с очни проблеми - тема 9

• 6 436
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е имал или виждал почерняване на окото. Зеница и ирис не се виждат, на единия преглед го бяха записали като бомбиран ирис. В началото беше петънце, което все повече се увеличаваше и сега е запълнило цялото оченце. Детето е на 9 месеца и през последните 5-6 месеци само си правят експерименти с него. Знаете ли някой добър офталмолог който да се занимава с редки заболявания

# 31
Здравейте мами имам детенце на 8 години преди 3 години му сложихме очила диагнозата астигматизъм и далекогледство ще пиша как е по рецепта за очилата защотото несъми много ясни Sph +50 Cyl o.d.+1,25 o.s.+0,75 Ax 80' Dp mm 60 и алергия от слънце която протича с мигане та въпроса мие нормално лие цяло лято да сме с мигане ина фларекс капки лекарката казва чее от алергията в момента пак сме с мигане като преди един месец сме  спрели капките мисля да потърся друго лекарско мнение някой ще дадели съвет моля благодаря ви предварително

# 32
  • София
И моя син е с мигане, алергия също. Има моменти на подобрение и после наново. Слагам му хиабак и забак. За малката не ми се разправя вече, щяха да слагат очила, сега пък няма, важното е, че е добре операцията пупу.

# 33
  • Някъде там
Здравейте!  Hug

Синът ми е на 4 год. Има далекогледство, кривогледство и мързеливо око ( което лекувахме с оклузия ) . Казаха , че оклузията си е свършила работата и е време за операция.

Моля за мнения при кой лекар да  направим операцията ,защото съм объркана.
Лекуващ лекар до момента ни е д-р Лиляна Димитрова от Токуда. Еднократно за мнение сме ходили и
при Чернодринска , както и при д-р Филева и доц. Митов в св. Петка.

Много съм притеснена относно операцията. Всички казват , че е лека и , че без нея не може . Така и не разбрах от всички лекари и прегледи  ,защо в някои случаи оклузията помага и не се стига до операция , а в нашия случай без операция не може. Другото , което ме озадачи последния път е , че при кривогледството се вижда 2 д , а не 3 д образ .

Ще бъда благодарна , ако някой сподели от своя опит .

# 34
  • София
   Когато кривогледството е по - голям ъгъл не е само козметичен дефект (както аз си мислех) а води именно до това, че не вижда 3D. Затова трябва операция като се оперират мускулите, а не самото око. Не знам колко са диоптрите и трябва ли корегиране и на това. Не го знаех и затова оперирахме детето чак преди 6 месеца при д-р Оскар в МА. Много сме доволни - единствено той ни обясни подробно.

# 35
  • Някъде там
   Когато кривогледството е по - голям ъгъл не е само козметичен дефект (както аз си мислех) а води именно до това, че не вижда 3D. Затова трябва операция като се оперират мускулите, а не самото око. Не знам колко са диоптрите и трябва ли корегиране и на това. Не го знаех и затова оперирахме детето чак преди 6 месеца при д-р Оскар в МА. Много сме доволни - единствено той ни обясни подробно.

katri , +3.5 на едното и +2,5 на другото . Направо се стреснах за 3 д виждането. Иначе съм го водила на 3 д кино, но явно не е виждал както трябва.

# 36
  • София
   Според мен не е голям диоптъра и само за кривогледството ще е операцията, но ще каже специалист. На моето дете не му личеше много, но се оказа голям ъгъл на разлика между двете очи. Уморява се лесно при учене и мозъка още не може да свикне. Ако имаше кой да ми каже всичко това нямаше да го оперирам толкова късно макар че преди д-р Оскар го бях водила при 3 различни специалисти. Операцията наистина е лека, но на мозъка му трябва много време да свикне с 3D - то след това. При нас имам чувството, че чак сега става.

# 37
  • До една малка принцеса...и татко ѝ:)
От операцията на дъщеря ми минаха близо 5 месеца и вчера бяхме на преглед, изписаха ѝ очила. Моля за мнения относно оптики.

# 38
  • В лозенцето
   Според мен не е голям диоптъра и само за кривогледството ще е операцията, но ще каже специалист. На моето дете не му личеше много, но се оказа голям ъгъл на разлика между двете очи. Уморява се лесно при учене и мозъка още не може да свикне. Ако имаше кой да ми каже всичко това нямаше да го оперирам толкова късно макар че преди д-р Оскар го бях водила при 3 различни специалисти. Операцията наистина е лека, но на мозъка му трябва много време да свикне с 3D - то след това. При нас имам чувството, че чак сега става.
Здравей Катри!Виждам че сте правили операция при д-р Оскар и на нас ни предстои за кривогледство.Само че се чудя на кой да се доверя-д-р Оскар или на д-р Галя Димитрова...естествено преди това сме ходили на прегледи къде ли не-при Чернодринска,Константинов от Ден,в Австрия...Моля те да споделиш доволна ли си от резултатите след операцията,и кой месец я правихте?Защото според мен детето не трябва да е на училище,за да има време да се възстанови.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт