Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 авг. 2017, 07:04 ч.

Деца с очни проблеми - тема 9

• 18 023
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
На сина ми е токуда разширяваха по този начин. Зависи от проблема. При моя син бързо действащите капки не вършеха работа.

# 76
Моля, ако някой има мобилен телефон на д-р Димитрова от Токуда да ми го напише на ЛС.

# 77
Здравейте,вчера бяхме пак на преглед за изписване на очила.Изписаха -4 на ляво око а дясното ще е с обикновено стъкло.Лекарката каза ,че затъмняваме дясното око и тогава слагаме очилата.Само в къщи и то отначало за минути т.к е голям диоптъра.
Там като трябваше да казва изображенията на таблото ,когато е със закрито дясно се видя,че му е много минимално зрението на окото и е мързеливо (закривяваше го все на вън).Днес отиваме за очилата.
Друго ме дерзае,моля по компетентните да се изкажат.При първия преглед и разширяването на зениците и когато се установи -5.5 диоптър ,ми каза че са 3 варианта- глаукома , нещо като статично око (не го запомних ,но някакво око) и наследствено.Каза че е огледала очните дъна и че отпадат първите 2 варианта.
Видимо окото с диоптъра е по голямо от другото,като не  е мерено очно налягане отпада ли категорично глаукомата?
Вчера го мериха и с нещо като линия самото око едното ДО е 11мм а другото ЛО 12,5 мисля каза. но какво е що е нищо не ми каза Sad ще се побъркам вече.... а малкия е само на 3,5години

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт