8 клас - Море, планина или игра, заслужен избор след зора!

  • 62 989
  • 738
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 11 912
Къде ще учат нашите деца

Скрит текст:
София
   
rosita_ta       АК
   aunt Ogg      АК
   Mnogodetna mama   СМГ с НЕ
       Prizma     СМГ
*Ирина*     СМГ
   Vache      НПМГ, профил физика и  математика
        krasengn     НПМГ  физика и химия (природни науки) с немски
Валя*   НПМГ, биология
velina_v  73 - то СУ "Владислав Граматик" с РЕ и БЕЛ
       Adelle08      91 НЕГ
   bouba      1 АЕГ АЕ; ИЕ; БЕЛ
   yana04      1 АЕГ АЕ; ИЕ; БЕЛ
   мама Меца   1 АЕГ АЕ; РЕ;
   peneva_a     2АЕГ АЕ+ИЕ+М+Г
       mama vili   ЧАГ 'Проф. Иван Апостолов
   anelima      ЧАГ 'Проф. Иван Апостолов
dkmd  ЧАГ "Иван Апостолов"
   gabelas17   157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"- Втора Испанска гимназия -ИЕ/AE.
        Mama Mimi   157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"- Втора Испанска гимназия -ИЕ/AE
   megche77   164 ГПИЕ, паралелка ИЕ/АЕ.
       zizzy_bizzy 164 ГПИЕ - ИЕ/АЕ
    loveforever   ТУЕС - Системно програмиране
   Vyara D       ТУЕС
   Veselina1974   134 СУ - паралелка "Софтуерни и хардуерни науки
   kariem      51 СУ Елисавета Багряна  "софтуер и хардуер" с анг. език
   мирта      НГДЕК
   Жълто Цвете   НГДЕК
Хапка       18 СУ
yovanka         НГПИ, Моден дизайн
albenapen  НТБГ - електронна търговия
omana      22  СУ-АЕ/НЕ
mimi72 НТБГ Оперативно счетоводство



Пловдив
    
Зечова         МГ "Кирил Попов" -Системно програмиране
       Кипра Маца   МГ с АЕ
   *Бенджи*     ПГЕЕ - приложно програмиране +АЕ
   

Варна
   
Хексе      МГ "Петър Берон" - Математика -Инф-АЕи
   Milena       IV ЕГ - ФЕ/АЕ

 Бургас
   
the motherman   ППМГ "Акад. Никола Обрешков"
Русе
   
Чиби        СУПНЕ
        Люта_чушка Английска гимназия
        Amber       Английска гимназия
   
Търново
   
Tsv       ПМГ "Васил Друмев" Велико Търново - информационни технологии

Стара Загора
   
Did8      Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“ - "Електронна търговия"


ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЛИТЕРАТУРНИ ТВОРБИ ЗА VIII КЛАС  СЪГЛАСНО НОВАТА УЧЕБНА ПРОГРАМА – 2017/ 2018 Г.

I. Старогръцка литература

Николай А. Кун – „Старогръцки легенди и митове“
Омир – „Илиада“ (адаптирано издание за ученика)
Сафо – „Лирика“
Софокъл – „Антигона“
II. Средновековие

Библията, преразказана от Пърл Бък
„Пространно житие на св. Кирил“
Константин Преславски – „Азбучна молитва“
Черноризец Храбър – „За буквите“
III. Ренесанс

Джовани Бокачо – „Декамерон“ (адаптирано издание за ученика)
Мигел де Сервантес – „Дон Кихот“ (адаптирано издание за ученика)
Уилям Шекспир – „Хамлет“

Предишните ни теми

# 1
  • Русе
  • Мнения: 7 764
Пльос Simple Smile Не само с Алекс но и Кайн и Авел влача след себе си ( оня зеления хилещ)

# 2
  • София
  • Мнения: 243
Амбър Flowers Bouquet
Ние поизчетохме задължителната литература,още малко остана.Не й беше интересна де Stuck Out Tongue Winking Eye Joy
От утре моренцето ни зове Blush Hug
Раницата е вече дамска чанта отдавна...
Днеска ако успея всичко да свърша ще се отбием и при лекарката за Здравна карта и Имунизационен паспорт.
Характеристика и ние имаме,уж запечатана,но никъде не ни я искат.Май за нас ще си остане и аз също ще я отворя да видя какво пише и представлява Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 9 556
Амбър, благодаря.

Щерката чете Декамерон. Каза, че било сууууупер, толкова глупави и безмислени неща били събрани там, че страхотно се забавлявала да ги чете.

Иначе е с баща си на село и работи, помага му. Става в 06:00, работи с него до към 12:00 и после от 16:00 пак, до 19-19:30. Дано не ме прочетат социалните, че лошо ми се пише. Така ще е цялата седмица. Според мъжа ми, доста добре им се отрязява и на двамата - толкова много и за различни неща не са си говорили от поне една година.
И малкото е с тях, но е облагодетелствана - спи доката се наспи и после им чете приказки на глас. Как са успели да я накарат не знам, всъщност само предполагам, че е било с цената на много разправии и заплахи.

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Амбърче, и аз да се запиша тук  Grinning

БЛАГОДАРЯ ТИ за новичката тема bouquet

Видяхме, разгледахме и Вашия град - Русе, Амбърче  Heart Eyes Колко много красоти, величие и слава е събрал в себе си този великолепен град  newsm10 На щерката изключително много й хареса!
Освен Къщата на Калиопа и Регионалния исторически музей се разходихме и до къщата, в която е роден моя баща - намира се на мъничка уличка точно на гърба на Сметната палата. Обядвахме за кратко в Халите. После минахме покрай една малка къщичка току до брега на Дунава, в която е бил на квартира като студент в сегашния ТУ "Ангел Кънчев".
От книгите малко сме прочели - "Хамлет", библейските разкази ooooh! Ама какво да се прави, ще настоявам повече...

# 5
  • Мнения: 7 871
Амбър, благодаря.
Щерката чете Декамерон. Каза, че било сууууупер, толкова глупави и безмислени неща били събрани там, че страхотно се забавлявала да ги чете.
Иначе е с баща си на село и работи, помага му. Става в 06:00,
Скрит текст:
работи с него до към 12:00 и после от 16:00 пак, до 19-19:30. Дано не ме прочетат социалните, че лошо ми се пише. Така ще е цялата седмица. Според мъжа ми, доста добре им се отрязява и на двамата - толкова много и за различни неща не са си говорили от поне една година.
И малкото е с тях, но е облагодетелствана - спи доката се наспи и после им чете приказки на глас. Как са успели да я накарат не знам, всъщност само предполагам, че е било с цената на много разправии и заплахи.
Амбър, благодаря за темата!

Ми да взема да му кажа, че Декамерон е сборник с глупотевини, а дано му стане интересно да види какви са Thinking
А за малкото - ми може и без заплахи да са успели, моите батковци действат малката с "оооо, ти не си се научила още гладко да четеш!" и тя да докаже, че е голяма, научена и най-... най-...

# 6
  • Русе
  • Мнения: 11 912
   rosita_ta, ако бяхте из региона, веднага щях да ви пратя и Светослав.Даже съм готова и да платя за практиката. Бях се зарекла аз това лято да го пращам да работи, но клекнах пред диагнозата да се пази и му се размина. Треперя му за всяко оплакване. За сега е добре и откакто спря тренировките не го боли. За сега само коленете го болят и упорито отказва да си носи наколенката.
 
Mama Mimi и аз много си го харесвам града, но климатът е убийствен. Вече втора седмица пътуваме да спим на вилата всеки ден, защото в Русе е адски задушно и горещо и се спи само на климатик.

  Светослав продължава нищо да не чете. Всеки ден е с приятелките си или в къщи или в някоя от тях. От 4 години практикуваме трите семейства съвместно отглеждане на трите деца - на 10, 13 и на 14 години.
  Сега се стягаме за Чифлик. Баща му има командировка в района и решихме да се метним и ние към басейните.


  Чудя се откъде да му купувам маратонки. Юни месец ме взехме. Обаче те яха чисто бели и за месец се оющиха и заприличаха на нищо. Миналия месе му взехме други пък от магазина на Яко. Н бяха евтиви - 85 лв, обаче са му твърди отгоре и го заболяха краката. Много се притесних да не е нещо от кръста, обаче се оказа, че проста са му неудобни. Много трудно му намираме маратонка в Русе с неговия номер - 39 - нито детско, нито мъжко.


 

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
   ... Mama Mimi и аз много си го харесвам града, но климатът е убийствен. Вече втора седмица пътуваме да спим на вилата всеки ден, защото в Русе е адски задушно и горещо и се спи само на климатик. ...
Амбърче, ние бяхме на еднодневна разходка из града до обед, след това отпътувахме за село Каран Върбовка, където е бабината къща - тухлена, стабилна с дебели каменни основи и стени. Там при горещината в Русе стайната температура не превишава 22-23 градуса Hands Thumbsup
Моите братовчеди ходиха на Чифлика, на басейните и останаха очаровани  Peace Хладина, красива природа, спокойствие...

# 8
  • София
  • Мнения: 15 194
Ивайло много се мъчи със задължителната литература, ама побутва по някоя и друга страница на ден. Сега чете "Антигона". Междувременно извадих от библиотеката му детски книги, които съм купувала и сме забравили - които ако не прочете сега, няма да прочете никога. Та с много по-голямо желание е подкарал тях.

В четвъртък са се разбрали със съучениците му от новия клас (или поне с няко от тях, с които пишат в общ чат) да се видят пред гимназията.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 556
Амбър, те са в Плевен, на къщата на бащата на мъжа ми. Откакто свекъра ми почина тази зима, мъжа ми преоткри това място. Сега сади едни 2 декара, които са част от двора, ма на ръка, че въпросната култура само така може да се засажда.

За маратонки, защо не пробваш сайта, който Ваче даде в миналата тема.

peneva - това не работи, освен на игри, когато малкото трябва да победи. Не знам, колкото сестра и беше разбрана, толкова малката е инат. За всяко нещо се спори, като каже - не искам и защо пък трябва да го правя и край - започва един спор от поне 10 мин. На баба си беше казала - Ти няма да ми казваш какво да правя, аз вече съм тинейджър (тъкмо стана на 8 Wink ) и ще си правя каквото искам. Готвя се психически, че не знам какво ме чака с нея.

# 10
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.
От задължителната литература нищо не е прочетено.Сега е на лагер и въобще" живота е песен" за тинейджъра.

# 11
  • София
  • Мнения: 337
Amber  bouquet

Напоследък нямам много време да следя форума, но да се оплача и аз. Синковеца тотално даде отбой за четенето на учебната литература. Произведенията били скучни и отблъскващи и нямал нерви да ги понася. Аз каквото можах направих. Вече се примирявам с идеята че литературата пак ще му боксува здраво през учебната година.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 911
Пишете си за произведения. Аз съм пас. След като три дни ме разпитва какво било Дон Кихот - роман ли, отделни истории ли, поема ли Simple Smile, накрая се престраши да го отвори.  На трета страница го заряза.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 325
Еееех, в седми клас колко четивна литературата беше...

Не ми се мисли, ако върху старобългарската или Декамерон, зайците ще трябва да пишат литературно-интерпретативни съчинения  ooooh! 
Вдигнах ръце моят да прочете поне само определените глави, но да му остане нещо в главата, ама надали  Mr. Green

/Много ще ми е мъчно за тези емотиконки/

# 14
  • Мнения: 14 133
Амбър, благодаря за темата.
Мама Мими, свирни следващия път , като идвате към Русе , за да се видим.

Общи условия

Активация на акаунт