За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 56

  • 36 730
  • 761
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 674
Старата тема

Момичета, много се чудя да пробвам ли с детска кухня. Проблемът е, че менюто им се състои от неща, които той не е ял досега - сега едва /13 месеца/ ще въвеждам домат, телешко, лук наново /преди имаше алергия/. Риба не е ял изобщо също. Яйце и млечни също не е ял, исках да ги въведа сега, но педиатърката каза, да изчакаме края на септември и по хладно да ги въведа.
Та мисълта ми е - как се въвеждат храни след годинката? С едно ядене от детска кухня, или пак както преди. Понеже ми се струва много авантюристично да му дам примерно супа с лук и домат и да се надявам да не направи реакция. Леща също не е ял, зелен боб също. Абе така сме я окъсали.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
prolet_inchen,едно по едно ги въвеждайте новите неща за хапване.Ако няма алергия към домат,чак след две седмици опитайте супа с домати и лук.В никакъв случай не давайте в началото смесени две храни,към които е проявил алергия.
И много внимавайте да не получи колит,аз от дете имам непоносимост към храни и много съм се напатила.

# 2
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Моето бебе пак има обрив. По гърдичките леко и малко по коремчето, ситни пъпчици. Сега не е и топло толкова, че да е от това. Утре ще търся лекар наблизо, днес няма как. Те пъпчиците са от няколко дни, но не мога да ги обвържа и с конкретна храна. Последно въвеждах заешко и просо. От заешкото мина седмица вече, просото е трети ден днес, но те се появиха преди това първите пъпчици, но не и веднага след заешкото. Да спра ли тези храни, как мислите? Че ново няма да въвеждам, е ясно.
 А, и зехтин въведох, екстра върджин, по кафена лъжична на 200-220 гр пюре, не го обработвам термично. Дали е възможно да е от него?
Изобщо обрив от храна къде се проявява най-често? 

# 3
  • Мнения: 2 416
Обрив от храна се появява на корема и бузките най-често, но обикновено между 3ти и 5ти ден от въвеждането на продукта се появява. Ако е много алергично детето или захранването е с по-големи количества /примерно половин бурканче/ може и веднага да се изрине. Характерното за него е, че се появява обикновено между 15 минути - 2 часа след консумирането на храна. Обикновено е под формата на уртики /големи плюски като от комар, но може и да има вариации на пъпчиците.
Моето предположение - някак все сте успели да се претоплите, но не е от храна. Все пак може да пробваш и да го наблюдаваш, след като му дадеш пюренцето ще се зачерви ли обрива/ разшири.

# 4
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Днес следобед много четох и разглеждах снимки, наистина няма нищо общо с характерния за алергия обрив. Успокоих се, честно казано. Благодаря ти много, prolet! Hug
Все пак ще потърся утре педиатър в Несебър сигурно. 😊

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
elleni, най-добре е наистина да потърсиш педиатър.
Обрив от всичко може да се получи,не е задължително да е от храната.
Дано не е алергия, животът на алергичните хора е ад направо.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря за новата тема!

За кухните: и аз взимам частна ("Ози"), готвят с прясно мляко, което ме устройва. Държавна няма август месец, но там е хамалогия с ходенето, особено ако е лошо времето. Частната ми я носят вкъщи, готвят сутрин (познавам хората там) и в 8.30-9.00 е при мен.

# 7
  • Мнения: 2 416
Държавната кухня е пред нас пункта, но просто ми се иска да пробвам първо с частни. Мария Иванова, недей да плашиш така хората /и мен в частност/. Не бих казала, че искам да си представя животът на моето дете да е ад.
Елени, и да се е опъпчило от храна, голяма работа. Тези неща се израстват в 90% от случаите. Чакаш два месеца минимум и пак даваш много полека.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Извинявам се,не искам никого да плаша.Казвам го от гледна точка на човек не само с хранителна,а със сериозна полиалергия.
От сърце пожелавам на децата ви да израстат тези състояния.

# 9
  • София
  • Мнения: 30 079
Доста от алергиите при децата се израстват. И аз мисля, че според описанието, не става дума за хранителна алергия. Да не е нещо контактно?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 360
Добро утро момичета, моля дайте съвет какво да правя с дъщеря ми на 3г е и от снощи е с температура кашлица и водниста  хрема.. Снощи и дадох една свещичка ефералган 150мг. Като цяло добре спа през нощта,  но сега и измерих отново т. и беше 38,2С ще и дам отново свещичка че тя е много трудна и не приема нищо през устата. Нашата педиатърака  е в отпуска, има си заместничка но при нея не ми се ходи че за всичко изписва аб... А малката не иска да пие.. Как ли не съм се опитвала да давам но не ще и го  повръща или го плюе.. Та ако някой може да предложие нещо хомеопатично чудя се  осцилококцинун да и дам...давам сироп greentuss и самбукус и за хремата капки.. Благодря

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 08:44 от n0richka

# 11
  • Мнения: X
Чай с мед и лимон и ако до три дни не спадне температурата или кашлицата се задълбочи, заведи детето на лекар. Аз не давам нищо вече при подобни симптоми, освен ФР в носа и капки за нос, преди сън (ако има нужда).

# 12
  • София
  • Мнения: 30 079
Осцилококцинум помага при първи симптоми на настинка и грип. При вас вече има налице Т т.е. организмът се бори. Ако даваш температуропонижаващи и след 3-4 часа детето отново вдига Т, аз бих го завела на лекар утре. Ако не искаш да е при тази лекарка, заведи го при някой друг педиатър и си плати прегледа.

Иначе на този етап бих дала чай, ФР и евентуално инфлуцид.

# 13
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Извинявам се че така нахлувам в темата, но имам малък проблем с децата ми. Близна чки на 10 месеца и 2 седмици, коригирана възраст 8 месеца. От седмица отказват категорично АМ.Преди седмица си го пиеха сутрин и вечер а през деня дохранвах. Вече изобщо не го искат. ЛЛ твърди че няма смисъл да го сменям, че просто си искат нормалните кашички и пюрета. Но да не преставам да го предлагам. Може да го смесвам с бисквитки. Нормално ли е наистина на тази възраст да отказват мляко? И най интересното е че и двете едновременно. С това мляко са от месец след раждането си и до сега никакви проблеми не сме имали.

# 14
  • Мнения: 2 416
Момичета, от три дни малчо ака понякога нормално, но по-често светло жълто и рядко. В началото помислих, че цветът е заради това, че ядеше само мляко и оризова каша. Като му даваме пюренца след това уж ака нормално. Звънях на педиатърката, тя каза, че щом детето е активно няма проблем, да му даваме пробиотик два пъти дневно да се регулира стомахчето. Ама нещо ми е неспокойно заради този светъл цвят.

Общи условия

Активация на акаунт