Какво ли работи?

  • 82 074
  • 611
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тази сутрин мернах един виц в abv-то:
- Какво работиш?
- Търговец на органи.
- Ау, сърце нямаш ли?
- Не, ела другата седмица.
Черен хумор е, за което се извинявам, но нямаше как да не се сетя за тази тема Twisted Evil

# 271
  • Мнения: X
Имам едни съседи, които си купиха ваканционен апртамент до нас преди няколко години. С течение на времето станахме близки, поне два пъти в седмицата пием кафе заедно през лятото, разхождаме се...Така и не разбрах как се издържат, през тези няколко години нито мъжъ,т нито жената работят нещо. Ваканционният им апартамент е обзаведен много скъпо, имат отделно луксозна къща в София, няколко вили, два джипа. Постоянно са по екскурзии и почивки по света. Казват " не работим" и толкова. Аз, разбира се, не съм ги питала "как се издържате тогава"? Нито е мой проблем, нито е възпитано да се разпитва. Те ако искаха, щяха да си кажат. За мен е важно, че са приятни и възпитани хора, с които ми е приятно да общувам Peace

# 272
  • Мнения: 594
На мен пък би ми било интересно. Може би защото събирам идеи и търся начини да постигна добър стандарт на живот без постоянна работа или бизнес.

# 273
  • Мнения: 1 822
Майстора не си казва тайните!

за човека: бе нали носи пари в къщата (готин лаф нали?). т'ва е най-важното. по-важно от знание / ерудираност.

# 274
  • Мнения: X
Е, то, че е интересно, интересно е...ама като ти кажат няколко пъти "не работим" и нищо повече, какво да питаш след това...

# 275
  • Мнения: 68 625
Може да са рентиери, наемодатели....ако имат два сносни имота, които отдават под наем в столицата или по морето, ето ти ги пари за издръжка, и без да работиш...

# 276
  • Мнения: 36 447
Няма как да си стана близка с човек, за който не знам с какво се занимава. Може да се поздравяваме, да си говорим, но чак пък да се сближим. Но тези хора сигурно са рентиери - не е много необичайно, познавам доста хора, които се издържат така( не се срамуват да си го признаят).

# 277
  • Мнения: 68 625
Понякога от страх да не им завидят, или нещо подобно, явно си премълчават...знам ли...

# 278
  • София
  • Мнения: 8 932
Да бе, то защото в Бг е пълно с рентиери. И то такива, който могат с наемите си да поддържат описания висок стандарт. Повечето дават под наем по един апартамент, колкото да си допълват доходите. Младежът не го знам какво работи, но на мястото на родителите и аз бих разпитвала.

# 279
  • Мнения: 46 505
Christis, не говорим за хора извън семейството.
Разликата е от небето до земята. Не ме интересува с какво се занимават съседите, но за моето дете или друго в семейството не ми е без значение.

# 280
  • София
  • Мнения: 16 191
1000 пъти писахме, че авторката на темата не е родител на момичето, а далечна роднина, поне по официалната ѝ версия. А родителите на момичето може просто да уважават желанието на младежа да не се афишира публично.

# 281
  • Мнения: 46 505
Какво като е далечна. От семейството е.
Аз например бих пропускала семейните събирания, ако господинът има определен ти професии, смятам имам право да знам кой сяда до мен.

# 282
  • София
  • Мнения: 8 932
1000 пъти писахме, че авторката на темата не е родител на момичето, а далечна роднина, поне по официалната ѝ версия. А родителите на момичето може просто да уважават желанието на младежа да не се афишира публично.
И вместо да й кажат, че знаят с какво се занимава бъдещият зет, но не искат да коментират, те разискват с нея, колко са притеснени от незнанието си.

# 283
  • Мнения: 3 767
Имам едни съседи, които си купиха ваканционен апртамент до нас преди няколко години. С течение на времето станахме близки, поне два пъти в седмицата пием кафе заедно през лятото, разхождаме се...Така и не разбрах как се издържат, през тези няколко години нито мъжъ,т нито жената работят нещо. Ваканционният им апартамент е обзаведен много скъпо, имат отделно луксозна къща в София, няколко вили, два джипа. Постоянно са по екскурзии и почивки по света. Казват " не работим" и толкова. Аз, разбира се, не съм ги питала "как се издържате тогава"? Нито е мой проблем, нито е възпитано да се разпитва. Те ако искаха, щяха да си кажат. За мен е важно, че са приятни и възпитани хора, с които ми е приятно да общувам Peace

В случая изобщо не е твоя работа от какво се издържат някакви съседи, с които отвреме навреме пиете кафе.

При авторката обаче се касае за потенциален зет в семейството. И родителите на момичето нямат представа с  какво той се занимава. Изобщо няма база за сравнение и за мен лично е притеснително. Ако това ставаше с моето дете и в моето семейство, реакциите ми щяха да са доста бурни.

# 284
  • Мнения: 46 505
И вместо да й кажат, че знаят с какво се занимава бъдещият зет, но не искат да коментират, те разискват с нея, колко са притеснени от незнанието си.
Може и да са искрени хората и наистина да не знаят.

Общи условия

Активация на акаунт