Ако... знаеше бъдещето, щеше ли да промениш нещо? (тема-клише)

  • 12 269
  • 321
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Айде почна се с "на тебе какъв ти е проблемът".

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
 Всъщност, реакцията му е интересна. Чудя се към кого е насочено недоволството му и защо.

# 47
  • Мнения: 2 780
Чия реакция?

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Твоята. Темата си е тема, въпросът си е въпрос. Какво те провокира да напишеш репликата за получаването на темата, пускането на нова и обясненията? Доста остра реакция за една нищо и никаква тема с един съвсем кратък въпрос.

# 49
  • Мнения: 2 780
Чете ми се нещо интересно. Това е единствената причина. Реакция на отегчение.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
И понеже си отегчен, при наличие на цял форум теми, реши точно в тази тема и точно от тази тема да изразиш отегчението си? Отегченият подминава, не се връща да каже колко е отегчен чрез реплика "темата не ти се получи, пускай нова". Това не е отегчение, това е чисто заяждане.

# 51
  • Мнения: 2 780
Добре, заяждане е.

# 52
  • Мнения: 11 925
Много е изкушаващо да можеш да надникнеш в бъдещето и да изпиеш какво те чака. Ако е нещо хубаво, това би ми дава увереност, че вървя по правилния път, ч трудностите, през които минавам в даден момент ще си заслужават, че решенията, които взимам са правилни. Ако видя нещо лошо ще имам шанса да го променя. Дали към по-добро, това вече никой не може да знае. Но бих опитала. И дори и да не успея, ще знам че поне съм опитала да променя нещата, да не направя някоя голяма грешка. И точно това знание за бъдещето, което не можеш да промениш, а е нещо лошо е много натоварващо. Извинете, ако е много объркано.
Ако мога да променя нещо в настоящето, да бих искала да знам бъдещето. Ако не мога да променям, тогава и не искам да знам. Тъй като въпросът на Андариел е "Ако знаете бъдещето бихте ли променили нещо в настоящето" - да, бих променила (ако това бъдеще не ми харесва) и не, не бих променила (ако бъдещето ми харесва).

# 53
  • Мнения: 119
Не, важен е пътят, а не къде си стигнал. Животът ни е свързан с ежедневните избори, които правим, не с бъдещето. Бъдещето не съществува, само настоящето и миналото.

# 54
  • Мнения: 444
Бих прекарвала повече време с родителите ми....нищо друго не бих- нито лошото, нито хубавото! Нещата, през които минаваме ни правят хората, които сме! Трябваше да разбера какво не е Истинска Любов, за да си дам сметка, какво трябва да бъде! Трябваше да разбера, как не трябва да се държи някой с мен, за да разбера какво е да ме обичат и уважават! Трябва да изгубиш себе си, за да можеш да се откриеш и обикнеш, както самата ти заслужаваш! 💗

# 55
  • Мнения: 3 371
Не че нещо, но доколкото познавам човешката природа, съм на 100 % убедена  че всекиму при предоставена възможност ще наднккне, коригира, промени, модерира и т.н бъдещето. Пиша от тел., сигурно с много грешки. Извинявам се.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
е, да, цяла армия врачки се изхранва от тези мераци за поглед в бъдещето. Доколкото съм се зачитала във врачуващите теми тук, сякаш повечето хора чакат предсказаното да се случи, не толкова да променят нещо.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Те, защото, хората много обичат да тестват - най-вече бъдещето.
"Какво, ако" е раздвижило света. Накъде, никой не знае още.
Пък и кой е казал, че това, което сме видели като бъдеще, е истина, да не говорим дали самото бъдеще е "добро" или "лошо" от едно надникване.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Като да дръпнеш котката за опашката. Wink

# 59
  • Мнения: 37
Хм, интересна тема. Simple Smile

Беше 2014 година. Бях сама и щастлива в живота си. Обаче изведнъж в главата ми се загнезди мисълта за дете. С всеки ден ме човъркаше все повече. Отидох на врачка. Жената каза, че ще родя през ноември. Викам си: Сигурно се лъже. Запомних го и си продължих живота. Две години по-късно родих детето си. Да, в 22,20 на 30 ноември. Термина за раждане иначе беше 18 декември. Да, ама беше момче. А аз цял живот съм искала момиче. Все още искам. Simple Smile Та, ето - ''знаех'' бъдещето, ама пак не се получи както аз искам. Simple Smile Май - колкото по-малко знаеш, толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт