Държавата плаща за обучение в Кембридж?

  • 15 542
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 005
То е ясно, че се прави ПР, при положение, че премиерът Слънце  праща  правителствен самолет, хеликоптер и т.н по частни случаи, това не е нещо неочаквано.

иначе момчето и майката изглеждат ОК, аз като прочета от ромска махала и си представям от тия дето живеят 50 човека в 3 колиби и слушат чалга по 24 часа, а явно са хора със сравнително добър стандарт на живот

Не мисля, че държавата трябва да отделя толкова пари за ниска квалификация, да се изучи момчето тука, да се докаже, щото има вероятност и да не му тръгне обучението, нищо не се знае...пък тогава държавата да помага на млад проспериращ специалист.

# 16
  • Мнения: 2 113
Знаете ли кое е различното в тази история?Родителите му нямат пари за образованието му и искат от държавата. Това колко пъти сте го чували по новините?Много. Ромският манталитет е такъв. Майка му вероятно не работи. А дали знаете,че много родители идва издържат децата си в Англия,за да могат да учат?С какво това дете  е по-важно от нас?С нищо. Славят го,защото от неговия произход повечето са неграмотни същества,които нямат средно образование дори.
Нямам друго какво да кажа. И още нещо - той не учи в Кембридж. Учи в някакво частно училище там наоколо. Anguished

Именно.

Това НЕ Е  онзи Кеймбриджки университет (University of Cambridge),  който масово си представяте.

 Това е две-годишен курс в  в същото населено място.

Никаква математика на английски и пр. не е издържал.

# 17
  • Мнения: 979
Геният е 17 годишен, няма как да е в КембриЧ. Не оправдавам плащането на държавата в никакъв случай.

# 18
  • Мнения: 2 113
Геният е 17 годишен, няма как да е в КембриЧ. Не оправдавам плащането на държавата в никакъв случай.


Създава се ПР образ.
Не е ясно за какво ще бъде изполван след време.

# 19
  • Мнения: 290
Аз пък смятам, че точно за образование е хубаво да помага държавата.

# 20
  • Мнения: 29 276
Аз пък смятам, че точно за образование е хубаво да помага държавата.

А как избра да помогне точно на него?

# 21
  • Мнения: 290
А друг, който да отговаря на определени социални критерии искал ли си е? А от къде да знаем, че не е помагано и на други, просто медиите да не са го отразили защото не е ромче?

# 22
  • Мнения: 2 492
Имаш ли представа колко Бг студенти учат в чужбина? И колко искат,ама родителите им нямат пари?

# 23
  • Мнения: 3 371
Много ще съм благодарна на държава ако поеме издръжката на двете ми деца. Какво да направя? Моля, Сиринга за отговор. Моите за съжаление не са циганета,  ама ако е наложително и циганка ставам за едно рамо за там.

# 24
  • Мнения: 1 479
Това НЕ Е  онзи Кеймбриджки университет (University of Cambridge),  който масово си представяте.
Точно така. Училището е частно пансионно СРЕДНО . Казва се CATS Cambridge College и няма нищо общо с унивеситетът Cambridge .

CATS Cambridge College предлага КУРСОВЕ за езикова и академична подготовка за приемане в унивеситети. Мин срок на курса е 1 година. Училището дава и стипендии до 40% на тези които изпълнят условията за получаването им.

Възниква въпросът на какво основание държавата плаща за нещо което може да се получи спокойно и в България, още повече че доплащането не е задължение на държавата произтичащо от законови основания свързани с подобни кандидаствания.

# 25
  • Мнения: 3 878
Всяка година има представяне на пансионатните училища. Дори сме посещавали такова. Сумите са "приятни".
Както написа plamenhk , това не е University of Cambridge. Няма критерий и ясно правило, по които деца да кандидатстват за "държавна поръчка" още повече за там.

# 26
  • Мнения: 290
Много ще съм благодарна на държава ако поеме издръжката на двете ми деца. Какво да направя? Моля, Сиринга за отговор. Моите за съжаление не са циганета,  ама ако е наложително и циганка ставам за едно рамо за там.

Предполагам, че 1) децата ти трябва да кандидатстват и да ги приемат, 2) да сте социално слаби и 3) да се молите, където трябва за да ви одобрят.
Нямам представа така ли е и се надявам никога да не ми се налага да разбирам как става. Предпочитам да не разчитам на държавата. Дай Боже да имам възможност сама да се оправям и да не разчитам на помощи.

# 27
  • Мнения: 3 878
Едва ли социалният критерий ще помогне на всички желаещи отличници да учат в някой английски колеж. Друга е тук "цаката".

# 28
  • Мнения: 290
А аз не твърдя, че тук няма нещо гнило. Изобщо не знам какъв е случая и нямам и намерение да се мъча са разбера. То в България до там стигнахме, че вече не вярваме, че нещо хубаво може да се случва. Просто написах, че бих се радвала да се поощрява образованието и да се насърчават талантливи деца. По-добре да се подпомогне образованието на някое такова дете отколкото да се харчат пари за система за отпечатъци, която после спираме да ползваме, нови коли през година за депутати, безразборно командировки за същите, Цанков камък и още хиляди примери за "добре усвоени" пари. Образование и здравеопазване на децата би трябвало да са основен приоритет на държавата, но уви.
Конкретно за този случай доколкото разбрах държавата не е поела цялата издръжка, а е само общежитието. В България студентите също са подпомогнати от държавата с общежитие както и за студентската такса. Да, в Англия е доста по-скъпо, но тук идва уж елемента подпомагане на талантливо дете...

# 29
  • Мнения: 513
Аз не мога да повярвам вече що за абсурдна ,,държава'' сме... държим се с циганите сякаш са някакви сакрални същества, които ако направят нещо, което ВСЕКИ НОРМАЛЕН човек по света прави (да работи, учи, да си плаща сметки, данъци и т.н) вече стават сензация, която заслужава ефирно време, цветя, хвалби... държавно спонсорство... те са научени цял живот да мързелуват, да не постигат нищо сами и ние да ги изхранваме или да крадат и мамят, а ако един от хилядите реши малко да си мръдне мозъка става вторият Айнщайн... дори нямам думи да опиша отвращението си...

Общи условия

Активация на акаунт