Бързи здравословни въпроси и отговори – 8

  • 43 535
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 54 389
Тя е много млада за смяна.

# 661
  • Мнения: 334
Тя е много млада за смяна.

За смяна дори не са ми споменавали. Всъщност никой не ми е предлагал каквото и да е лечение.

# 662
  • Мнения: 54 389
При какъв лекар ходиш? Кой ти изписва да пиеш постоянно диклак? Rolling Eyes

# 663
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тя е много млада за смяна.

За смяна дори не са ми споменавали. Всъщност никой не ми е предлагал каквото и да е лечение.


Аз пък мога да ти кажа, че повечето невролози за никакъв ч@п не стават с извинение.

# 664
  • Мнения: 54 389
Вярно е.
Но все пак да каже невролог ли така я лекува или ЛЛ?
Защото и моята предишна ЛЛ имаше мерак да ми слага дипрофос, но не я огря. Naughty

# 665
  • Мнения: X
Боли ме от 17 годишна. Вчера беше третият ми ЯМР. От тогава до сега, почти нямам ден без обезболяващо, стигала съм и до 5 при много силна болка. Лутам се общо взето, пообиколих ортопедите и гинеколозите, те от своя страна "спорят" за естеството на проблема ми. ooooh!  Със сигурност имам и гинекологичен проблем, но не  е ясно какво провокира болката.
Обиколи и някой добър специалист вътрешни болести, евентуално добър специалист по образна за второ мнение по скенера, невролог, може пък да налучкат откъде идва болката. Оправи гинекологичния.

# 666
  • Мнения: 334
Лекува ме ортопед. Инжекции ми поставя лекар ревматолог и ортопеда. Всъщност диклака не ми е назначавам от никого.  Peace Купувам си го без рецепта, отвреме навреме сменям с ибупрофен и аулин. Понякога пия Нексиум за стомаха, но не помага, болките са много остри.

# 667
  • Мнения: X
А как те лекуват ортопедът и ревматологът- с обезболяващи, без да знаят какво лекуват???

# 668
  • Мнения: 47 970
И на дъщеря ми не знаят, предлагат метротексат, също много силен препарат.  Но пък знаем,че е с автоимунен произход,. Изследвай се, ревматолога не те ли насочи евентуално в такава посока?

# 669
  • Мнения: 54 389
Имам приятелка, на същия хал.
Вече 6 години не могат да ѝ поставят диагноза. Обиколила е всички възможни доктори в града.
Последно са ѝ казали, че е артрит,
И при нея от тазобедрените стави тръгна всичко. Tired

# 670
  • Мнения: 334
На кой му пука? Wink Ревматолага си беше внушил, че ми няма нищо, съдейки по формата ми реално не изглеждам болна и ако съм пила обезболяващо съм като кон. Simple Smile Но не искам цял живот да се поддържам с лекарства, а и не знам до кога бих могла без последствия. 
Направих всички ревматологични изследвания, нямам такъв проблем.
Утре ще си взема резултата и след това съм на ортопед, дано най-накрая има развитие! Praynig

# 671
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Бях на 14г когато ме болеше кръста.  Обяснявах , че не мога да се изпишкам нацяло . Имах задръжка на урина.  Лекуваха бъбреци . Накрая казаха на майка ми , че симулирам, за да не ходя на училище . Бяха ме взели в болница.  Деня след изписването се опитах да стана от леглото и не можах.  Пълна пареза . После спешно в София , ЯМР  ... И  откритие - двустранна дискова херния жестока  и съдова аномалия на гръбначен мозък на друго ниво .
Дисковата засегнала пикочния мехур и той от там също прави пареза, но кой да помисли?!
Така , че ... всичко е навързано, търси причината , истинската!

# 672
  • Мнения: 334
И аз мисля, че има връзка между яйчниците и болката ставата, но засега са решили на парче да ме лекуват. Ще видя след  ЯМР, какво ще кажат и ще пиша.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
 byalafeya,що не отидеш в София...консултирай се!Ако не и имаш възможност,в Турция имало мн добра клиника за подобни проблеми...обаче е скъпо.Познат отишъл там само за диагноза,щото тук никой нищо...

# 674
  • Мнения: 54 389
И аз мисля, че има връзка между яйчниците и болката ставата, но засега са решили на парче да ме лекуват. Ще видя след  ЯМР, какво ще кажат и ще пиша.

И аз така мисля.
Пускали ли са ти МБ? Понякога и гъбични инфекции по половата система дават отражение в ставите, конкретно тазобедрените.

"2. Друг вид артрит е инфекциозният артрит. Причина за това заболяване е проникване на болестотворен (бактерии, гъбички) агент в ставата чрез кръвта. При този вид се засяга по-често една става."

От тук:
http://ezine.bg/n61-25993-%D0%90%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%82

Общи условия

Активация на акаунт