Лазер, Фото, Elos или Електроепилация – 5

  • 67 444
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 412
Благодаря. Да, задължително.
А след това след колко време е препоръчително да направя процедура ?

# 286
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Седмица преди и след процедурата е ок.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 647
Тарталета, ти престраши ли се за интима? Simple Smile

# 288
  • Мнения: 10 256
Ей тоя интим си е егати инквизицията. Лично мен много ме боля. Със същия лазер ми правят краката не усещам абсолютно нищо. Но това на интима не мога да го изтрая. Даже вече се чудя да взема да се намажа с някакъв крем за обезболяване ли следващия път. Не говоря за зоната покрай бикините, говоря баш за отдолу и отстрани, където е основата на крака. Иначе покрай бикини и отпред хълма е ок. Търпи се. Но другото е кошмар.

# 289
  • Мнения: 1 758
Искам да споделя моя опит,защото се обърках много и леко съм нащрек в момента.
Така, началото на декември месец(11.12) си направих процедури на ръце,мишници и мустак. След две седмици всичко падна,почти на 95%.
Скрит текст:
Началото на януари разбрах,че съм бременна, за съжаление плодът беше без пулс и трябваше да ме изчистят( не го отдават на лазера, а по -скоро на това ,че изкарах гадния вирус ).
реших да си продължа процедурите,към края на януари (25.01)ръцете бяха пак пораснали и направих втора процедура и паралелно и интим и крака.
Резултат: интим 10косума на кръст, ръце и мишници няма нищо.мустак-хилави, но са там. Крака 85% паднаха.
Съответно ми казаха след 30 дни пак. Сега пак ходих .
Т,е. Ръце,мишници мустак-3 процедури. Интим и крака -2 процедури.
Аз съм с бяла кожа и черни плътни косми. Лазер диоден( в две студиа ходя,за различните части ). Имам висок праг на чувствителност и усещам само на места леко боцкането. И на двете места казаха,че на 90% е импулса или мощността или такто  се казваше (не се сещам думата сега Simple Smile
На мен бързо ми растат. И тук силно ме притесни периода 60-90дни за тяло.
Аз като си правя кола или минавам с епилатор,то на втората седмица всичко е пораснало.

# 290
  • Мнения: 5 994
И на мен ми казаха след 2 месеца да отида за следваща процедура. И не трябва да се ползваш епилатор или кола маска. Ако имаш косми ги бръсни, това не рефлектирало върху работата им, така ми казаха.

# 291
  • Мнения: X
Започнах с процедурите лазерна епилация -интим  декември 2016, до момента съм направила 8 или 9, не съм сигурна.От половин година не съм ходила и в момента окосмяването според мен се е завърнало на около 40-50%, това нормално ли е...

# 292
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Тарталета, ти престраши ли се за интима? Simple Smile

Мне, и едва ли ще се престраша да се чекна, то не е страх, ми срам. Обмислям бикини, че тук бански слагам повече от 6 месеца в годината! Корем правих, въпреки че особена нужда нямам, опита се да ме разубеждава жената в студиото, ама треснах една процедура( имам 15 на изплащане, ама т.нар. малки зони).

Започнах с процедурите лазерна епилация -интим  декември 2016, до момента съм направила 8 или 9, не съм сигурна.От половин година не съм ходила и в момента окосмяването според мен се е завърнало на около 40-50%, това нормално ли е...

Ако правилно разбирам- в период от половин година( декември 2016- юни/ юли 2017) си направила 8-9 процедури на интим?! Понеже казваш, че от половин година не си ходила...Брутално на често са ти били процедурите, какво е това чудо?!

# 293
  • Мнения: X



Започнах с процедурите лазерна епилация -интим  декември 2016, до момента съм направила 8 или 9, не съм сигурна.От половин година не съм ходила и в момента окосмяването според мен се е завърнало на около 40-50%, това нормално ли е...

Ако правилно разбирам- в период от половин година( декември 2016- юни/ юли 2017) си направила 8-9 процедури на интим?! Понеже казваш, че от половин година не си ходила...Брутално на често са ти били процедурите, какво е това чудо?!
[/quote]

На 45 дни ми бяха, така ми казаха от салона. Вече последните 1-2 бяха на 55 и 60 дни и сега от половин година където не съм ходила (от септември), но имам час за след няколко дни че това положение ме плаши...

# 294
  • Мнения: 10 256
Вчера влязох в спор с тази която ми прави процедурата на горна устна. Както и по напред казах, всички области се повлияха, само на горна устна всичко се върна, че и дебели, черни космаци (преди поне бяха рус мъх). Докато ми третира областта, усещам не повече от 5-6 пробождания от всяка страна. И я питам „лазера маха/е третирал само тях или цялата осветена област“ Според нея, лазера третирал с осветената част (която е около 1см) и като го движи един вид цялата устна е третирана. Аз обаче не съм много сигурна че е така. Точно тези 5-6 косъма според мен са третирани само където съм усетила пробождания и си мисля, че точно 5-6 от цялата устна падат. Цялата стая мирише на пърлена коса, последните два пъти даже и доста зачервена излязох и доста ме и боля (явно като се е удебелил косъма и става по-болезнено). Първия път най не ме боля даже на вас се чудих за коя болка по-точно говорите. 3 процедури минах вече, ефект не виждам, че и по-зле май стана работата и сега се чудя дали въобще да купувам още 3. Или направо на електролиза да отивам.

# 295
  • Мнения: 2 849
Вчера влязох в спор с тази която ми прави процедурата на горна устна. Както и по напред казах, всички области се повлияха, само на горна устна всичко се върна, че и дебели, черни космаци (преди поне бяха рус мъх). Докато ми третира областта, усещам не повече от 5-6 пробождания от всяка страна. И я питам „лазера маха/е третирал само тях или цялата осветена област“ Според нея, лазера третирал с осветената част (която е около 1см) и като го движи един вид цялата устна е третирана. Аз обаче не съм много сигурна че е така. Точно тези 5-6 косъма според мен са третирани само където съм усетила пробождания и си мисля, че точно 5-6 от цялата устна падат. Цялата стая мирише на пърлена коса, последните два пъти даже и доста зачервена излязох и доста ме и боля (явно като се е удебелил косъма и става по-болезнено). Първия път най не ме боля даже на вас се чудих за коя болка по-точно говорите. 3 процедури минах вече, ефект не виждам, че и по-зле май стана работата и сега се чудя дали въобще да купувам още 3. Или направо на електролиза да отивам.

За горна устна са необходими повече процедури и то във времето. Сега са по начесто, докато ти бъдат унищожени най-изявените косми - по-твърди и с повече пигмент. След това процедурите ще са по нарядко, когато останат по мъхестите косми само. Ще има и забавен растеж на космите.

Предполагам, че при първите процедури те третират на по ниска степен за да не се натоварва излишно кожата и за да избегнат изгаряния и пигментации. Това ще е така, докато ти бъдат унищожени най дебелите косми, след това ще засилят степента при следващите процедури. Много зависи и какъв тип е кожата ти, по светлата позволява по силно натоварване без проблеми.

По колко импулса ти правят на горна устна, имаш ли представа?

# 296
  • София
  • Мнения: 17 773
Като разказвате, пишете и в кое студио. Simple Smile Има отделна тема за салони, но там хоратаса лаконични, а и постовете са стари.
Така според мен ще се избегнат хиляда въпроси след почти всеки пост "Ама това в кое студио е? "
Примерно момичето с възвърналите се 50% косми. Това не е нормално сякаш. Интересува ме в кое студио да НЕ ходя.

# 297
  • Мнения: 5 994
Нормално ли е седмица след процедура на краката космите да не са тръгнали да падат, а да си растат колкото обичайно си наброяват, само че по-бавно?

Вярно, че моите са много упорити гадини, ама чак толкова да не се повлияват..
Или трябва да почакам още?

# 298
  • Мнения: 2 849
Нормално ли е седмица след процедура на краката космите да не са тръгнали да падат, а да си растат колкото обичайно си наброяват, само че по-бавно?

Вярно, че моите са много упорити гадини, ама чак толкова да не се повлияват..
Или трябва да почакам още?

Космите ти не растат, а кожата ги избутва и създава тази илюзия. Това при положение, че наистина са изгорели.

Опитай се да хванеш някои с нокти и да ги дръпнеш леко. Ако са изгорели, ще се отделят лесно.

Трябва да изчакаш още малко, до седмица ще започнат сами да падат.

# 299
  • Мнения: 10 256
zon благодаря bouquet. Значи да си взема още 3 процедури пък и ако тогава не видя ефект ще търся електролиза. Аз просто очаквах еднакъв ефект на всякъде. А на тая горна устна ама баш всичко си се връща. Иначе погледанх монитора, но не запомних всичко - видях че е настроен на кожа тип II, нещо 25 (но какво да е било не знам), и 2 Hz. А тя ми каза, ако искам да си изскубна един с пинсетата и корена му е черен значи трябва да стане, ако е светъл обаче да не се занимаваме повече, ама то това се прави в началото...Иначе съм с бяла кожа, жълт подтон (почернявам лятото, не се зачервявам) и косата ми е светло кестенява с естествени светли кичури тук там и ми е трудно да определя окосмените части от кое са хванали - ни са черни, ни са руси.

The Catcher Hugизвинявай, аз понеже не живея в БГ и за това не споменавам студиа, а само неволи Simple Smile

Мира Hug при мен космите почват да падат след 10-14 ден чак. До тогава всичко си стои бетон, като не третирано. Точно на 10 ден започва отделянето. До 14 всичко, което му е писано да пада пада. Останалото на другата сесия.

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 18:38 от vici75

Общи условия

Активация на акаунт