Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 18 авг. 2017, 23:36 ч.
  • Преглеждания  428  Мнения  8  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте. Обръщам се към вас, защото се чувствам малко объркана и даже донякъде стресната. На 30.07 трябваше да ми дойде менструацията, точно тогава щях да заминавам за море и за мен беше нежелателно да ходя на море докато съм в цикъл по различни причини - нямаше  лесно достъпна тоалетна през по-голямата част на деня, нито чиста вода за да се мия, нито съблекални... нищо. И реших, че няма как да съм в цикъл и да отида, консултирах се с гинеколог и ми изписа оргаментил. Да почна да го пия 3 дни преди предполагаемия ден, когато трябва да ми дойде. И хубаво, пих го, отложих го с една седмица, нямах никакви проблеми. После след около 4 дни ми дойде цикъла с малко предхождащо зацапване, но нищо необичайно. На втория ден от цикъла обаче в тоалетната забелязах, че освен менструална кръв съм изхвърлила и някаква тъкан, доста голяма, може би около 7-8 см. дълга и 3-4 см. широка. Много се уплаших, но реших, че е нормално предвид хапчететата, които съм приемала, попитах мои приятелки и те ми казаха, че не е нещо ненормално, именно заради хапчетата, които съм пила, а едната сподели, че даже има такава тъкан при всеки цикъл. И аз се успокоих... все пак реших, че ще е добре да посетя гинеколожката, като ми свърши менструацията й се бадих за час, но понеже е отпуска може да ме приеме чак на 24-ти август. Тази неделя менструацията уж приключи, но продължи едно кафяво зацапване, воднисто, но с примес и на по-гъста кафява кръв. Изчаках няколко дни, вчера уж бях чиста, докато днес не ме заболя корема ниско долу и като отидох до тоалетната видях, че течението се е засилило и в момента сякаш отново съм в цикъл, но не обилен. И много се притесних. Трябва да чакам до четвъртък, което е една седмица, не знам, да търся ли гинеколог, който ще може да ме види по-рано? Да се притеснявам ли? С това течение изобщо ще могат ли да ме прегледат? Объркана съм и не знам какво да правя.  Cry

Реклама
# 1
  • Мнения: 32 564
Объркала си си хормоните.
Ще те прегледат, няма никакво значение, че кървиш.
Не разбрах кой ден ти е днес?

# 2
  • Мнения: 345
Дойде ми на 9 август и свърши на 13 или по-скоро на 14-ти. След което имах течението и днес се засили, като заприлича на лека менструация. Та, не разбрах, да тичам ли спешно на гинеколог в понеделник или да изчакам до четвъртък? Имам един вариант при една в квартала, но при нея е много натоварено попринцип и не знам дали ще ме приеме. А, при друг гинеколог не смея, нямам им доверие, патила съм си много.

# 3
  • Мнения: 5 148
След всяко пиене на оргаметрил имах такива "неща". Нормално е да ти обърка цикала, ето го къде е 24, спокойно  Hug

# 4
  • Мнения: 32 564
Ако не е силно като кръвоизлив няма страшно, изчакай си 24-ти.
Хормонално е, може да се нормализира и само.

# 5
  • Sofiq
  • Мнения: 409
На мен ми изписаха лекарството за няколко месеца ежедневен прием, заради киста. И се проявили страничен ефект, който не очаквах.
След месец получих най-силното и неконтролируемо виене на свят, при което ако си в леглото, падаш от него, а ако си прав....беше ужасно. Не го свързах с лекарството, в листовката му не пишеше за това. Реших, че вестибуларния ми апарат е пострадал от възпаление на ухото. Взе да става по-зле виенето и се уплаших, отидох на няколко специалиста, дадоха ми лекарства, но без ефект. Уплаших се, че ще остана така завинаги, че няма да мога да работя, да ходя, да си гледам децата....
Един ден лекарят ми каза да спра оргаметрила и само няколко дни след това виенето на свят изчезна, все едно не е било.

# 6
  • Мнения: 345
Момичета, то направо си ми дойде Grinning егати...
Засега не е като кръвоизлив, ще изчакам до 24-ти тогава. Не знам, просто някак си изобщо не очаквах точно такива странични ефекти. Помислих че може да ме боли повече или да тече по-обилно или да е по-дълъг, но чак два пъти да дойде и да изхвърлям някакви тъкани изобщо не очаквах. Astonished

# 7
  • Мнения: 32 564
Не ти е дошло 2 пъти, това се води неменструално кървене.
За съжаление хапчетата от този тип хич не са безобидни и много разбутват хормоните. Аз пих заради киста (Дуфастон ми изписаха), преди няколко месеца и още не мога да се нормализирам, отделно от това имам и хормонални проблеми заради щитовидната и докато го пиех направо щях да откача, сърцебиене, бучене в ушите...
Пиши след прегледа, успех!

П.П. И друг път с тампон на почивка, не е приятно, но поне не си разбутваме здравето Simple Smile

# 8
  • Мнения: 345
Повече никога няма да ги пия тия гадости! Аз много съм против и противозачатъчните именно заради хормоните и някак си се подлъгах да пия тези, мислих, че е по-доброто решение за почивката... голяма грешка. Никога повече.  #Crazy Ще споделя след прегледа, благодаря много за подкрепата! Да сте живи и здрави.  Hug

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт