Фотография - 85 тема

  • 65 164
  • 767
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 404
tini4ka
Изпратих ти го. Успех

# 676
  • Мнения: 566
Благодаря!

# 677
  • Мнения: 852
Здравейте! Някой има ли шаблон с месеците на 2019 година на български за календар?
самия календариум ли ти трябва, аз мога да ти дам - дизайна да си го направиш Simple Smile


Бих ли го пратила и на мен, моля?

На мен също ми се иска да опитам. s.pancheva84@gmail.com Благодаря!
 

# 678
  • Мнения: 2 404
Здравейте! Някой има ли шаблон с месеците на 2019 година на български за календар?
самия календариум ли ти трябва, аз мога да ти дам - дизайна да си го направиш Simple Smile


Бих ли го пратила и на мен, моля?


 

Изпратих, успех

# 679
  • Мнения: 852
Благодаря ти mimsim!

Моля за мнения за Canon 100mm macro f2.8L?
 Аз съм с Canon 6D. Тествах въпросният ленс преди 4-5 месеца в магазина, стори ми се страхотен, но като отворих снимките на компютъра фокуса не ми хареса, явно проблема е в мен, но все пак ако имате опит с тази комбинация от камера и ленс, моля да споделите?
Благодаря!

# 680
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Имах 100L, ползвах го с тяло 5D3 (между другото AF micro adjustment е добре да се познава добре и да се ползва)
https://cdn.static-bl.com/images/manual/Canon-AF-Micro-Adjust-Guide.pdf

Безумно ме дразнеше пластмасовото му тяло и изобщо сравнен с другите ми Л обективи изглеждаше несериозно (сравнен с 35Л, 85Л, 135Л и 200Л). Много остър/рязък, прилично цветопредаване и микроконтраст - много хора снимат с него портрети, аз мразех да го ползвам за това, особено пък ако трябваше да се ретушира после. Не много бърз АФ. Продадох го с кеф и не ми е липсвал почти никога. Изобщо аз и макротата сме леко несъвместими - преди него си бях купувала (и пак продадох) и другата стотица на Канон (Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM)

# 681
  • Мнения: 852
Да, другото което ми направи и на мен впечатление беше не бързия АФ.
Благодаря, че сподели своя опит🙏
Ето и нещо от мен, едно кръщене миналия месец.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 07:41 от malinkа

# 682
  • София
  • Мнения: 2 919
Ako търсите непременно макро L-обектив, нямам мнение. Ако сте се насочили към тази фокусна дължина като подходяща за вашия начин на снимане, пробвайте обикновената стотица ЕФ 100/2 УСМ. За да не оставате изненадана след пробата, просто си носете И лаптопа в магазина. Вече и нашите продавачи започнаха да се очовечват и едва ли ще са против преглеждането на снимките на място.

# 683
  • Мнения: 852
Благодаря!
Честно казано аз все е съм в категория начинаещ и не съм точно наясно какво искам. Обичам макрото, детската и семейна фотография. Имам една 50-ка на f1.2 и сега се колебая какво да избера за макро +портретна. 😊

# 684
  • Мнения: 161
Аз си харесвам 100 Л Макро на Канон и за макро, и за портрети Simple Smile Фокусът е бавен, но на тоз обектив не му е целта да има бърз фокус.



# 685
  • Мнения: 475
Здравейте, бихте ли ми препоръчали широкоъгълен обектив за Никон д5600, ще се използва само за астрофотография, благодаря

# 686
  • Мнения: X
Привет! Темата отново е позатихнала Blush
loveparrots, не мога да помогна с избора на обектив.
От мен един кадър с Хелиос 44 М

# 687
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ще се включа и аз с два кадъра от уикенда:



# 688
  • Мнения: 451
От мен един кадър с Хелиос 44 М

Blue Heart
Отдавна се оглеждам и аз за някой Хелиос по гаражните разпродажби, но все попадам на прекалено прашни и очукани (не ми се купува от сайт, искам го от гаражна разпродажба) No Mouth

Една от първите снимки след завръщането ми в безогледалния свят. Имам изградени навици на ръцете за старата камера (знаете как е, сменяш настройки без да имаш нужда да гледаш копчетата) и ще мине време преди да ги премахна и да обяздя новата, но лека-полека свиквам, търпение и спокойствие трябват Grin

# 689
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Днес борих и аз стрес с обработки на стари снимки на цветя, по-успокояващо е и от плетенето... този кадър специално е от голямото препускане до Сидни и обратно (от САЩ) през Европа и Азия преди 5 год. За 10 дни бях събрала над 70 часа във въздуха без да броя престоите по летищата. Всеки, който чуе тази история, завърта много убедително пръст около слепоочието си Grinning
5D3, Zeiss Distagon 21mm, ISO 200, 1/800, f 2.8

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 16:28 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт