От приятелство към любов

  • 4 193
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм младо момиче на 21 години и съм необвързана. Имам много добър приятел от детството и се чудя дали да бъда с него или не??? Затова искам да споделите вашите мнения по въпроса и ако имате някакви въпроси, питайте... Няма да разказвам подробности, вие самите ще ме разберете.
Ние с него сме учили заедно от начално до средно образование и сега продължаваме, но сме в различни университети. За мен сега ми е много тъпо, защото сега осъзнавам, че от самото начало ме е харесвал. Не знам къде са ми били очите? Изведнъж се сещам, че нито един мъж до сега не се е грижил за мен така както той. Винаги съм се чудила ,защо не иска да се обвърже с някое момиче и защо се държи гадно с другите момичета. Преди половин година той ми призна за всичкото което и сега чувствам тъпо, че ме е чакал много време. Страхувам се , че ако дам шанс, след време ако се разделим и приятелството ни приключва. Не искам приятелството да ни приключва. Кажете ми какво да правя?

# 1
  • Мнения: 25 400
Моят съвет е да не разваляш приятелството със секс. Само ще му разбиеш сърцето.
Щом досега нищо не ти е трепнало, даже да се обвържеш с него, ще е само до момента, в който хлътнеш по друг.

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839
Страхувам се , че ако дам шанс, след време ако се разделим и приятелството ни приключва. Не искам приятелството да ни приключва. Кажете ми какво да правя?

Ти изяснила ли си за себе си какво чувстваш към него?
Щото, да скочиш в леглото от приятелски чувства, е най- глупавото нещо.
Или за да си погалиш суетата, че видиш ли колко години те бил обичал?

# 3
  • Мнения: 15 619
Ти половин година ли се маеш и разсъждаваш, щеш ли, не щеш ли!?  Това е отговорът.

# 4
  • Мнения: 4 518
Сгодена съм за най-добрия си приятел. Да, не се познаваме от деца, но освен баща ми, по-близък мъж не съм имала. Бившите и на двама ни ни казваха, че ние трябва да сме заедно. Шегуваха се, но бяха прави. Откакто сме заедно отношенията ни се промениха малко, но основното си остана.
Ще стане само ако и двамата имате чувства един към друг. Не го възприемай като поредния, който те сваля. Освен това ако в един момент искаш да се разделите ще ти е кофти, даже може да си останеш с него, защото не можеш да го оставиш.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Аз съм младо момиче на 21 години и съм необвързана. Имам много добър приятел от детството и се чудя дали да бъда с него или не??? Затова искам да споделите вашите мнения по въпроса и ако имате някакви въпроси, питайте... Няма да разказвам подробности, вие самите ще ме разберете.
Ние с него сме учили заедно от начално до средно образование и сега продължаваме, но сме в различни университети. За мен сега ми е много тъпо, защото сега осъзнавам, че от самото начало ме е харесвал. Не знам къде са ми били очите? Изведнъж се сещам, че нито един мъж до сега не се е грижил за мен така както той. Винаги съм се чудила ,защо не иска да се обвърже с някое момиче и защо се държи гадно с другите момичета. Преди половин година той ми призна за всичкото което и сега чувствам тъпо, че ме е чакал много време. Страхувам се , че ако дам шанс, след време ако се разделим и приятелството ни приключва. Не искам приятелството да ни приключва. Кажете ми какво да правя?
Ммммдаааа, ей се ще "те разбера", чакай само да си взема кълбото  Mr. Green. Ти най-важното не каза - имаш ли чувства или не, обаче щом половин гоина се чудиш дали да си легнеш с него и щом за толкова години не си изпитала дори само сексуално влечение, едва ли ще се появи от тук нататък. Този мъж не те привлича като мъж, а като някой в който намираш сигурност и защита, нещо като втори баща, но не и като мъж в смисъл на съпруг. Освен това си толкова малка, че е твърде вероятно още изобщо да не си се влюбвала истински /тийн влеченията не ги броя/. Моят съвет е: щом този мъж не те привлича като мъж, остави го намира да си намери жена, която да го обича наистина и да му даде това, кото ти никога няма да можеш да му дадеш, защото я няма химията от твоя страна. Запазете си приятелството и си карайте живота - той тепърва ви предстои.

# 6
  • Мнения: 15 960
Тук ще е добре да дойдат да четат тези с истинските "приятели" мъже.

А как продължаваш да си приятел с мъж, който е влюбен в теб?

# 7
  • Мнения: 4 275
Да не би момчето вече да се е преориентирало към друга жена и да си разбрала какво губиш?

# 8
  • UK
  • Мнения: 4 306
Може пък момчето от това да има нужда, да започнат връзка, да я провалят, да си отвори очите и да се огледа най-накрая за друга жена. Така или иначе тяхното приятелство е свършено.

# 9
  • Мнения: 7
Имам ли чувства към него? Да, имах чувства към него... Когато го видях да се целува с първото момиче и тогава ми стана много неприятно. Сякаш тогава се влюбих в него. Мълчах си, не му казах, защото мислех , че той няма нищо към мен . Минава се 2-3 години хващам си сериозен приятел и забравих , че съм била влюбена в най-добрия ми приятел. След това зарязах гаджето ми, защото осъзнах, че не го обичам. И така мъжете ми станаха безразлични...
Вече не чувствам нищо...
Идва една вечер най-добрия приятел ми признава всичко. Осъзнах, че не само той ме е наранявал, а двамата сме си наранявали. За мен е много кофти, защото е приключено и си търся някъде другаде. Насочила съм се към кариерата и вече не ме вълнува връзки, любовни работи ...

# 10
  • София
  • Мнения: 12 006
Това не е влюбване, а чувството ти на собственост. Един вид си разбрала, че той няма да е само на твое разположение вече и тогава си заревнувала, но не от любов.
А да питам защо пусна темата? В първия пост питаш какво да правиш, макар и половин година (!?!!) по-късно, сега заявяваш, че всичко е приключило /логично щом половин година няма развитие/?

# 11
  • Мнения: 2 620
Не е задължително. Аз съм живия пример, че и такива неща стават. С мъжа ми се познавахме 2 години преди да тръгнем, като в продължение на година поддържахме единствено приятелски отношения (същия сценарий - той ме беше харесал от самото начало, а аз...не точно. Моите чувства се появиха много по-късно, след като се хврълих презглава и реших да тръгна с него). Така че, авторката, ако се чувстваш комфортно с човека, не ти е натоварващо и общуването върви с лекота, вероятно си струва да се пробваш. Ако обаче го отхвърлиш като партньор, бъди сигурна, че приятелството също ще приключи. Никой мъж няма да остане приятел с жена, в която е влюбен. В един момент ще стане болезнено за него.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 199
А как продължаваш да си приятел с мъж, който е влюбен в теб?
Според мен никак.

# 13
  • Мнения: X
Винаги съм се чудила ,защо не иска да се обвърже с някое момиче и защо се държи гадно с другите момичета.

Защото е гъз. Само това би ме накарало да дам заден ход. Stop Не е ласкателно нито за теб, нито за него, макар че много романтично звучи как само за теб се грижи, а с останалите се държи гадно.

След това зарязах гаджето ми, защото осъзнах, че не го обичам. И така мъжете ми станаха безразлични...
Вече не чувствам нищо...
...
Насочила съм се към кариерата и вече не ме вълнува връзки, любовни работи ...

При това ниво на незрялост, която демонстрирате и двамата, по-добре ще е да изчакате и да пораснете малко.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А момчето сливки ли има в устата, че толкова време си е мълчал...
Иначе на въпроса ти- да може да има развитие такава връзка. Дори понякога е по-силна и по-издръжлива. Но много зависи какъв типаж си, ако си силно емоционална и влюбчива и не можеш да живееш без пеперудите в корема, няма да изкара дълго връзката ви. Ако разчиташ на главата, а не на сърцето може да се заформи силно и стаболно семейство.

Общи условия

Активация на акаунт