Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 7

  • 65 557
  • 763
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 625
Хайде нова темичка! Августовска, седма по ред Simple Smile дано е полезна на тези, които искат да споделят и да поговорят с родители, които също отглеждат сами децата си.

Ето и линковете към старите ни теми :
ТЕМА-1,
ТЕМА-2,
TЕМА-3,
ТЕМА-4,
TEMA-5.
TEMA-6

# 1
  • София
  • Мнения: 1 625
За новата тема ще отворя една виртуална почерпка за рождения ден на моя малчуган, който беше в петък 18 август  - 7ма тема , 7ми рожден ден на човечеца Simple Smile Черпя ви по едно виртуално парче торта !



Вие как сте милички? Не се организирах с никой лятото аз да се видим и да поиграят децата Sad Много съм несериозна бееее.... Ама аз и отпуска не видях и съм просто едно кълбо от нерви...Проспах го това лято и толкова ме е яд. Поне малкия отиде няколко дни на море със сестра ми, после рожден ден и т.н и т.н и то мина и август...

Сега идва учебната година Scream и ми става зле само като си го помисля...не знам детето, но мен ме тресе страшна нерва за това неговото училище. Как ще се става, как ще се учи....ужас някакъв ми е.
Хайде разказвайте кой как е, че съвсем се изоставихме ние....

Поздрави от мен и успешна седмица на всички Bowtie

# 2
  • София
  • Мнения: 746
Аз наскоро открих тази тема така, че се записвам за следене веднага Wink

# 3
  • Мнения: 488
Линдичка да ти е жив и зрдав малкия!
Ние започнахме училище вече от 15/08 . Добре сме , децата си харесват учителките. Най  ми е трудно това с вечното приготвяне на обяд за училище, особенно за сина ми който е много капризен на ядене.
И аз не почивах това лято, а и не се очертава скоро почивка.
Аз почти се разведох, подписахме споразумение и уж е само въпрос на време и документи да стане официално, но още не го вярвам. Докато не приключи съвсем , все съм на щрек  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 513
Честит Рожден Ден на малкия човек!Да е жив и здрав.За училище ....ми притеснително си е.Особено когато ти пука и искаш детето да успее.Но с повече усилия всичко се подрежда.
Аз нищо не съм купувала за училище.Ходих и до Джъмбо хем.По- евтино е,но нещата които той иска ги няма там или не същите.И не купих нищо.Ама и не бързам особено.
Почивахме малко.На работа едно и също.

NTV сега почти разведена ,а скоро изцяло.

# 5
  • Мнения: 91
Честит Рожден Ден на детенцето!
Да ти е жив и здрав и да стане много добър човек и голям самостоятелен мъж.
Линдичка благодаря за новата темичка,и за почерпката разбира се.
Аз също не съм започвала с покупките,но от миналата година предприех тактика,която се оказа много добра.Отиваме на първия учебен ден и като ни кажат изискванията си и купуваме всичко необходимо и за ден- два сме готови.Преди се притеснявах купувах неща,които в последствие се оказва ненужни а ми липсваха други ,Абе гадателка няма да ставам.
Need to vent много се измъчи ти толкова се проточи всичко,но гледай напред малко остава и ще си спокойна.При вас децата доста по-рано започват училище.Аз се радвам на ваканцията колкото и детето,защото след работа поне сме свободни а после става зор.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 625
Благодаря за честитките на всички

Добре дошла елказелка
Пиши, недей да я следиш само Simple Smile

NTV
Ама защо от 15.08 започва училището???????
Кажи какво приготвяш за обяд,че аз се чудя на занималнята ли да се храни или аз да му правя?!!.....

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 08:53 от Линдичка

# 7
  • София
  • Мнения: 1 560
Аз пък да ви се похваля на 17.08. е излязло решението за развода и вече официално съм разведена. Днес със сетра ми ще излизаме да се почерпим по случая.

# 8
  • shumen
  • Мнения: 17 852
Елка зелка,добре дошла.
Яни,честито.Дано занапред не те тормози вече бившия.
НТВ,скоро и изцяло разведена.
Линди,честит рожден ден на малкия.Да ти е жив и здрав.
Ние сме на почивка на Трявна.Ходим в саматориума да правят процедури на детето.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 625
Аз пък да ви се похваля на 17.08. е излязло решението за развода и вече официално съм разведена. Днес със сетра ми ще излизаме да се почерпим по случая.

Ейййййй и нас трябва да ни почерпиш значи хихихи
Няма само със систъра Simple Smile Ха честито решение !

# 10
  • София
  • Мнения: 746
Благодаря за приема  Hug
Аз чакам едно решение на съда за увеличение на издръжка...
Малкият ми син ходеше на занималня, уж да си спестя мисленето за храната му, но се оказа, че когато започнах да му давам пари за купони за стол, той си купува пица. Закуската ми е много досадна обаче...

# 11
  • Мнения: 11 552
Привет и от мен!
Не ми върви с работата и това е, има ли такъв човек като мен. Махнаха ме от кухнята, титулярката си дойде и нищо не ми предложиха като вариант. Отидох в най- големия хранителен магазин, там веднага ме взеха- на каса, дето винаги съм казвала че не мога да работя пред хора и с хора. Можела съм, и още как, но не издържах на напъна. 12 часа смяната, час почивка, която те ти казват как да разпокъсаш и кога да почиваш, разправия с клиентите за стотинки, ужасен колектив, ровене в чантата на тръгване- все едно не минават 4 бона през ръцете ми, да щипна нещо, за стока ще ме проверяват. Обучаваха ме ден и половина и ме брулнаха на касата. Последния ми работен ден, пети поред, бяха минали през мен 1321 клиента и на всеки "добър ден" и "довиждане", чакаш за една стотинка, бавиш опашката, народа се изнервя и мрънка на мен че се бавя, винаги бях на минус 4 лева- че аз само набутването си не мога да избия със заплатата, която е великите 460 лв. и ваучери за 60 лв. след втория месец. Е работиш три дни, а два почиваш, ама не се справих. Колежката дори каза че много съм издържала. Сега мисля да ходя в някой друг магазин, по- малък, така и така съм обучена вече. Пак медицински, документи, личната вече ми се смее.

Стига мрънках. Подстригах се късо и много добре се чувствам. Нашите идваха и подаръкът за първокласника беше детска стая. Е, не е в много детски цветове, ама са гледали в переспектива. Бежово и кафяво, ама ще взема оранжево килимче за акцент. А аз се местя в кухнята на дивана. Понакупих тетрадките, ама такива фалшиви етикети съм улучила- вече се отлепят половината.

Малкия не е от ящните, ама ще опитаме с купони на първо време.

Честити разводи, кой каквото празнува,  Joy и хубав ден!

# 12
  • Мнения: 488
Живея извън БГ и тук имаме по - кратка лятна ваканция. Аз слагам храна , защото не харесват храната в училище и ми е скъпа . Моите стоят след училище на занималня и няма как трябва да се яде Simple Smile .
Понякога им слагам каквото е останало от вечеря . Имат термоси който държат топло/ студено но много не искат да им слагам готвени течно. Например вчера имаха кюфтенца с риба тон и картофи , днес кюфтета от тиквички . Слагам салата , хапки риба , пиле, сламче, омлет,панирани разни хапки, ориз / картофи, зеленчуци на пръчици и печени , хотдог ,  ,сандвичи. И винаги плод + снак( ядки, гранула бар, мъфин, бисквитка ) + плодово мляко з пиене или кисело. В интернет има много идеи за обяд в кутия. Гледам да плануваме кскво ще носят за седмица напред и пазарувам приготвям каквото мога предварително през уикенда . Много ми е досадно и ме натоварва , но няма начин . Лятната ваканция не им правех обяд ( ядяха на занмслнята) и ми беше супер , но свърши.
И им дават закуска сутрин в училище , те закусват вкъщи но казват че и там си ядат закъската .
Честито на прясно разведените !  

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 17:28 от need_to_vent

# 13
  • София
  • Мнения: 1 625
Благодаря за приема  Hug
Аз чакам едно решение на съда за увеличение на издръжка...
Малкият ми син ходеше на занималня, уж да си спестя мисленето за храната му, но се оказа, че когато започнах да му давам пари за купони за стол, той си купува пица. Закуската ми е много досадна обаче...

Я я кажи каква е процедурата за увеличаване на издръжка?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 208
Запис и от мен Simple Smile не съм от често пишещите,но ще се радвам да се запознаем.Надявам се да е интересно и забавно.

Общи условия

Активация на акаунт