Нужда от памперс? Помощ!!!

  • 4 154
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 769
Хора ..има ли такава вероятност - физиологически или друга причина - медицинска - за да не се усеща когато и се пишка или а*а? Незнам дали вече на какъв лекар да е закарам ..направо съм отчаяна..чета книги ..слушам и други мами как са махнали памперсите ... и в интернет се ровя непрекъснато ..всички казват супер лесно и бързо се научава детенцето....а само моето дете не може или се е заинатило..незнам ..отчаяна съм.. вече под вола теле търся, като удавник за сламка се хващам..!!!  Disappointed Relieved


Диди, звучиш страшно отчаяно, направо ми е мъчно за теб. Не мисля, че има медицинска причина да не се усеща, когато й се пиша. Сигурна съм, че физиологически всичко е наред с детенцето, както и съм сигурна, че усеща кога й се ходи.

За мен вариантите да не иска да ходи на гърне са два:

1. Заиграва се с други деца, с теб или с нещо, което й е интересно и понеже не желае да си прекъсва играта стиска и чака до последно. Напишква се, когато повече не може да се сдържа.

2. По някаква причина ти прави напук. Някои деца реагират така, ако се чувстват прекалено притиснати и насилвани да правят или да не правят нещо. Ако много сте се фиксирали в това ходене на гърне и, ако е продължило с месеци може да го прави нарочно дори и несъзнателно. Един вид протест.

Ти ще си прецениш как да действаш. Може както Сирената препоръча да се затворите няколко дни вкъщи и да се фокусирате над задачата. Аз обаче бих върнала памперса, бих прибрала гърнето и изобщо не бих го споменавала повече. Абсолютно убедена съм, че като тръгне на градина сама ще поиска да го махне. Когато детето е осъзнато и готово за даден скок в развитието никой не може да го спре.

Изобщо не си струват всичките нерви, които изразходваш, а съм сигурна, че и детето се натоварва и страда излишно. Сега е лято, времето е хубаво, идеално за игри и разходки, вместо да си прекарвате добре последните дни преди тя да тръгне на градина вие ги пропилявате в някакви битовизми. Много важно, че не иска да ходи сега на гърне. Да познаваш някоя девойка на 18 години с памперс?

# 16
  • Мнения: 14
Благодаря, благодаря на всички за прекрасните съвети !..Simple Smile Примирих се, оставям малката...когато тя реши тогава да ползва гърне или WC. Днес не съм е слагала насила на гърнето, само е питах няколко пъти иска ли да ползва гърненцето или тоалетната (естествено ....категорично отказа..но не съм настоявала), но и памперс не и слагам ..цял ден само гащички сменяме (добре, че съм се заредила като за цял футболен отбор Sweat Smile ).. и половината ми време минава в пране..но.. явно докато тя не реши и не го направи сама...аз нищо не мога да направя ...на този етап поне....Както ме посъветвахте така и ще направя...ще се заредя с търпение и ще чакам "мойта убавица" да и дойде музата за гърнето или WC-то..
Благодаря ви за съветите, вече съм доста по спокойна ..така се бях притеснила (и все още съм леко притеснена) имам чувството, че всички други майки  много лесно се справят...а аз някъде бъркам..нещо не правя както трябва или пък детето ми не възприема - това ме плаши най-много...Времето ще покаже...! Благодаря ви ! Blush

# 17
  • Мнения: X
Има деца, които изобщо не показват, че възприемат, до момента, в който памперса се сваля буквално за дни. При други деца процеса е дълъг, те съдействат от малки и постепенно свикват да използват гърнето. Явно Вашето дете ще е от първия вид (моят син също така махна памперса). Един ден го видях, че се постисква преди баня, подканих го да ползва гърнето, седна и се изпишка и останалото е история. Преди това не показваше, че изобщо схваща за какво му говоря, седеше напишкан без да му пречи и всичко, което Вие описвате за детето. Аз лично го държах по гащи много малко, за проба и като виждах, че няма смисъл, връщах памперса. Та затова смятам, че съвсем скоро детето ще Ви изненада приятно!

# 18
  • Мнения: 3 769
Постарай се да не мислиш за това, не й напомняй и не я подканяй. Аз на твое място бих върнала памперса, не бих прала гащи по 1000 пъти, но ти си знаеш.

Аз едно време като млада нахъсана майка вдъхновена от разкази как на една жена детето си махнало памперса само на 6 месеца, а на друга от едномесечно пишало само над леген и никъде другаде реших, че ще махам памперса на моето на годинка и малко. Е, махнах го за два дни. През тези два дни (беше лятото) мих подове и прах напикани гащи около един милион пъти. Детето се напишкваше през две минути и дори не реагираше. Изобщо не разбираше какво става, мокрото дупе не го дразнеше ни най-малко. Аз направо се разбих и реших, че този гърч не е за мене.

Дневния памперс го махнахме на следващата година без проблеми. Просто детето започна да го напикава все по-малко, като му предложех гърне си сядаше охотно, вършеше каквото има за вършене, пляскахме и се радвахме. Не е имало стрес и насилие, стана естествено. Напикани гащи имаше точно един път. Бяхме навън, то горкото се стискало, но понеже навън няма гърне не му дошло наум, че може да се изпиша някъде без гърне и се беше изтървало. Прибрахме се, сменихме гащите, обясних му, че може и навън да пиша и без гърне и повече не сме имали инциденти.

Нощния му го махнахме малко след третата година, когато месеци наред се беше събуждал сух. Просто децата узряват по различно време и не бива майките да ги сравняват с други деца и да се притесняват излишно.

# 19
  • Мнения: 10 598
За 6 месеца нито един успешен опит ли нямате? Ако да - поощрявате ли достатъчно "свършената работа"?

# 20
  • Мнения: 19
Пробвайте да смените гърненцето ,защото може да е там проблема.Опитайте и с думи да обясните на детенцето ви,че не е хубаво да се прави така и когато и се ходи до тоалетна да каже,защото вече не е бебе и трябва да се научи когато и се ходи до тоалетната да казва.Лично аз пробвах да поговоря с моето дете и имаше резултати.УСПЕХ!!

# 21
  • Мнения: 10 993
И при нас стана много трудно, но слава на бога от два месеца си казва. На 10 септември става на три. И аз много се ядосвах на това инатене. Но от нерви няма смисъл, съседката ми каза, че нейното момиченце до 3,5 г. е акало в гащите. Чувала съм и аз че в чужбина не ги махат но на мен това ми се струва прекалено. Все едно детето има умствено забавяне та на 4-5 г. все още да е с памперс. Отделно от това памперса е вреден за момченцата защото запарва тестисите. Предпочитам да пера наакани гащи отколкото да слагам памперс. Това си е мое мнение. Иначе мисля, че най-добре сега лятото е да го пуснеш без гащи временно през деня.

# 22
  • Мнения: 30 802
То нали наскоро имаше проучвания за намалената оплодителна способност на мъжете- може би расте точно това поколение, което "са оставяли да стане готово" и да махне памперса.

# 23
  • Мнения: 7 325
Не мисля. Синът ми е на 18. Памперса го махнахме на година. Така беше прието. Никой не се интересуваше колко зряло е детето и за какво е готово. Схемата беше сокчета, ранно захранване и махане на памперс като проходи.

# 24
  • Мнения: 30 802
Проучването е за западните страни, където още отдавна махането на памперс е ставало по-бавно.

# 25
  • Мнения: X
Проучването е за западните страни, където още отдавна махането на памперс е ставало по-бавно.

Стига с това проучване, което никой не е виждал.

# 26
  • Мнения: 30 802
Проучването е за западните страни, където още отдавна махането на памперс е ставало по-бавно.

Стига с това проучване, което никой не е виждал.
https://academic.oup.com/humupd/article-lookup/doi/10.1093/humupd/dmx022

Сега вече видя ли го?

# 27
  • Мнения: X
Не видях да се споменава за връзка между намалената плодовитост и употребата на памперси. Би ли ме насочила към абзаца, че може да съм го пропуснала?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 208
препоръча единствено да сме търпеливи.. Sad . Но докога да чакаме и какво да правим..вече 6 месеца се опитваме да научим малката на гърне..вече имам чувството, че го намрази това гърненце ..
Точно.Намразила го е.Скрии ги тези пусти гърнета за месец.Стресираш я
Майната и на градината.Много деца са с памперс.
След месец започнете игра с гърнета под каква и да е форма.Ако трябва и ти пробвай да сядаш,после служи някоя кукла,после хлапето,после пак ти и така.Въображението да работи.Превърнете го в забавление.

# 29
  • Мнения: 239
Да се включа в темата.Свекито постоянно ми мрънкаше че трябва да махна памперса на моят син още на годинка.Не спираше да ме тормози с факта че съм била немърлива в отглеждането на дете и мързелива.Избутах криво ляво с нападките и докато малкият стана на година и 9 месеца,тамън беше почнал да казва думички.Реших да пробвам с гърненце но още при появата му,малкият отказа,рев,тръшкане,ядосваше се когато му махах памперса и си го търсише.Ршех да изчакам да не го стресирам допълнително.Роден е октомври,като навърши 2 години времето беше почнало да се застудява и виждах че няма смисъл да го мъча,а и зимата по бавно съхнат дрехи,а тва да переш нон стоп не е работа.Изчаках да дойде пролетта-някъде около средата на месец Май,тамън като се позастопли времето.Махнах килими,мокети и пътеки.Пуснах го по гащи да обикаля,да не го запарва памперса и обяснявам че трябва да ми каже кога ма пиш и а*о.Детето казваше но също като и при вас,вече когато е направило белята.Продължаваше да отказва да седне на гърне.И музикално купихме да се радва и под формата на кола-Не та не.Има едни гумени играчки под формата на котета,зайчета,рибки,които писукат като ги стиснеш.Отдолу на играчката е самата свирка,махнах я и напълних играчката с вода и му показвам как котето,рибката или каквато е там играчката,как пишка и а*а.Беше му интересно,започна сам да сяда на гърненцето без да прави нищо в него.Точно в същият период пък на свекито домашнта котка беше родила малки и ние си взехме едно.Много си играеха с моя и когато котката ходи в тоалетната,синът ми след нея да я гледа какво прави.И му обяснявам че няма гърненца за животните за това пишкат на пода,а ние сме хора и той трябва да пишка в гърненцето,вече е голям.Така започна,казваше че има пиш и сядаше на гърненцето.С а*ото беше по лесно,не знам защо,може би повече го усеща...И така се приучи на гърненце макар и седнал.Котенцето за жалост умря,нещо е било болно явно или от самото раждане е имало някакви усложнения и малкият трудно го преживя,не търсише толкова мен,колкото баща си и постоянно ходише с него в тоалетната.Гледаше го и сам прояви желание да пишка прав.
Така махнахме памперса през деня,Купих си специални чаршафи за кошара против протичане- протектори,много лесно се слагат и почнахме от обяд да го слагам да спи без памперс.Доста пъти се е събуждал мокър и плаче,защото си мисли че е направил беля.Успокоявах го и му казвах че трябва да казва когато има пиш.3-4 пъти се е напишквал на обяд и после спря.Събужда се и ме вика и казва.Към края на лятото,реших да пробвам и нощно време да махна памперса-без никакъв проблем и никакво нощно напишкване,събужда се и казва.За едно лято махнахме изцяло памперса.Вече е на 3год и 10 месеца и не ми и напишквал нито през деня,нито на обяд нито вечер.Изключение прави само когато се разболее или е със запушено носле.Не знам защо точно тогава но или на обяд или вечер се напишква по 1 път докато мине хремата.За това и още сме с протекторите за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт