Кюретаж и забременяване след това - тема 74

  • 47 292
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 218
Карамел, разбирам страховете ти. Не знам на колко е детенцето ти, но вече има много тестове, с които навреме може да се установи генетичен дефект. Така ще можеш да се предпазиш от повторение на това, което те плаши.
Нов опит ще направите, когато си готова. Никой не е длъжен да се прави на по - силен, отколкото е и да се самоизмъчва. Не винаги целта оправдава средствата и наскоро една жена мъдро ми каза.... "ти си най - важният човек, не детето, не приятелите, семейството или друг, а ти.... защото, ако не си се погрижила за себе си, не можеш да си полезна и за друг". Та в тази връзка не се чувствай гузно, ако не искаш да опиташ. Аз опитах много набързо след К, за да нямам време да мисля имам ли достатъчо сили, за да премина отново през болката. Сега се боря със страховете, които ме преследват и еженощните кошмари. Нито един път не е лесен, ако не сме достигнали до това, от което се нуждаем. В единия случай ни преследва "ами ако....", а в другия "дано ..."

# 31
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Привет! Това лято имах мисед и по препоръка на гинеколожката ми изследвах тромбофилиите; паралелно си следя и щитовидната жлеза (според ендокриноложката абортът не е вследствие на проблем с нея, но е необходимо поддържане с терапия). Както и да е - знам, че има още евентуални изследвания - но склонност към образуване на тромби нямам.
Обаче излезе, че имам проблем с усвояването на фолиевата киселина, което ме смути! От 1 година пия Неофолик Мета х 1. Явно дозата не е била достатъчна, но кой да знае... Sad Предполагам при бъдеща бременност ще ми я увеличат.
Все пак, не мога да не си задам въпроса, възможно ли е поради неусвояване на ФК да се загуби бременост? Според някои интернет източници може, но в интернет всичко пише... От друга страна обичам и си хапвам храни, богати на ФК, така че категорично не го очаквах...
И последно, мисля да я изследвам заедно с вит. B12 - доколкото разбрах, ще покаже само текущите нива, но мисля, че ще е от полза, нали?

И аз бях в 10-та седмица. Съжалявам за случилото се, както и за момичетата по-горе. Worried
Но вече почти се съвзех. Още не съм си взела хистологията. Абразиото ми беше на 08.08.
Иначе другия месец ще правя тези изследвания за тромбофилия. Ако там нищо не излезе, тогава ще започвам и другите.
Хем искам да ги направя тези от 1 стр. на темата, хем ме е страх да не вляза в някакъв омагьосън кръг и да се фиксирам в това.

Иначе, някоя от вас да е ходила при д-р Христов в Надежда?

# 32
  • Мнения: 218
Момичета, ново 20 Anguished
Болките от вчера продължиха и днес и срам не срам отидох при док. Тя ме гледа, пипа и разпитва и се съмнява за апандисита. Каза, че все още може и да ми се размине, но по нищо не личи да е от бременността и симптомите са за това, а идват събота и неделя. Дори отказа да ми вземе пари, с което още повече ме притесни.  Остави ме на картофи и ориз. Тя ми вика "ти толкова се тревожиш за бебето и бременността, а сега теб трябва да пазим".  Сега вече съм в ужас Sad

# 33
  • Мнения: 128
Здравейте момичета , записвам се за темата.Направих спонтанен в 5г.с.Точно преди да потвърдим бременост с АГ.Дори не се знае ,каква бременост беше.На 30 год .съм и ми беше първа  , поне се изчистих сама.Мина  един месец и половина след случката и взех решение да си пусна изследвания.Всички АГ през които минах ме обеждават да не го правя , но ще пусна за тромбофилия и хормони.Дано всички скоро се сдобием с мечтаните бебчета.Heart

# 34
  • Мнения: 66
Оказва се, че е важно да се следят хормоните, по време на бременност се качват нагоре и има връзка със задържането на бебето. При мен в 6 седмица Тsh беше с 1 единица нагоре и ендокринолога каза, че още е щяло да расте. Затова е важно да се следят и ако има нещо да се вземат мерки. Тъпото е че лекарите следят нещата на парче, гледат си само тахното и др. Неща не ги интересуват, може би ако не беше така щеше да има по-малко загуби..

# 35
  • Мнения: 218
Всички хормони по време на бременност изменят стойностите си. Малко или много това е биологичен процес, който не е съвсем добре да е преконтролиран.... ако нивото на даден хормон се вдига то може да  е за да покрие дефицит, да е моментно състояние и т.н. Не се вманиачавайте. При загубата на предната ми бременност тсх  беше малко над 2. А НК клетките ми бяха откачили. Не съм приемала нищо, сега съм в 11 седмица само с дуфастон и фолиева киселина.  Не казвам, че ще е успешна, но моето мнение е, че с предния плод нещо не е било наред и тялото ми го отхвърли, каквато му е функцията. 
За докторите и защо не правят повече от минимално необходимото писах по - горе и няма да се повтарям.
Момичета, наистина се моля всяка да има своето детенце... но моля ви, не полудявайте и не се вманиачавайте. Това ще съсипе вас, връзките ви и близките ви. Ще се разорите да търсите проблеми там, където може и да ги няма. Има доказани причинители за ранен аборт и недоказани. Правете доказаните изследвания и ако нищо не излезе и се повтори случая, търсете още. Но да си пускате изследвания за хиляди левове, когато загубата може да е просто хромозомна грешка, недейте. Замисляте ли се какво изживяват половинките ни? Тези мъже, които дори не могат да се разстроят, за да не се почувстваме виновни? Които търпят хилядите ни изследвания и плахо питат дали не може да е в тях причината, но като ви гледат вманиачени да откриете "виновника" не искат да са този виновник. А ги боли, повярвайте... всеки път като ви източат 5 епруветки кръв и ви прибират замаяни и изтощени, обляни в сълзи при поредния залял ви спомен.. тези хора също страдат.
aniaaal7, съжалявам за загубата ти, точно като си научила за чудото. Аз също съм на 30 и първата ми бременност завърши в 8-9 седмица.  Горе главата и смело напред.... станало  е в много ранна седмица при теб, та спокойно може да не чакате дълго за нов опит.

# 36
  • София
  • Мнения: 965
Момичета, а колко време ви казаха да чакате след абразио за повторни опити?
От двама различни доктора чух две различни мнения и исках да чуя и вас какво са ви посъветвали, защото от 2 до 6м има голяма разлика  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 8 636
Обикновено е 3 цикъла(месеца, ако си със стандартна дължина на цикъла). Ако е ранна загуба.А след 45 дни, т.е  се води 1 цикъл, може да си пуснеш хормонални изследвания.
При по-късните е повечко време.

# 38
  • София
  • Мнения: 965
Благодаря! В 10 седм бях... и много се чудя дали да пускам изследвания или да не задълбавам - има ли нещо, което да минава по касата или едва ли?

# 39
  • Мнения: 847
Момичета минах на прегледа в Щерев и както и очаквах лекарката каза да опитаме да изчистим кистата тоя месец и другия отивам за хидротубацията.Изписа ми оргаметрил тоя месец и другия месец като свърши МЦ иска да направя пак пролактина (тоя месец беле съвсем на горна граница), хламидия и СУЕ и с изследванията ще ме чака за процедурата.Така или иначе тоя месец нямам доминантен фоликул и О няма да има.Но каза, че ако резултата за пролактина пак е висок ще трябва малко да го смъкнем защото той може да подтиска О ако не го вкараме в норми.Чух се с Русев и му обясних ситуацията и го питах дали да правя изследванията за НК клетки, АФА и ТЛА този месец, а той каза да оправим първо кистата и хормоните и тогава ще пуснем имунологичните защото резултатите нямало да са реални.Та...пак ще чакам явно...Ще помоля АГ да пусна и половите хормони другия месец за да видим и там каква е ситуацията...Явно ще трябва да си изчакам 6м и повече за да подновим опитите, но явно така е писано и ще направя необходимото...Успех момичета и дано скоро се преместим в бременните теми и никога повече не се връщаме в тази...Горе главата и продължаваме напред!

# 40
  • Мнения: 218
slanceto87, по - добре да изчакаш и да знаеш, че си дала всички шансове за чист опит, отколкото да избързаш и нещо да не сте предвидили. 6 месеца не са много на фона на 9те после чакане да се появи.  Майка ми е изчакала точно 6 месеца след абразио и на следващия месец аз съм се захванала Simple Smile та ето ме тук.

# 41
  • Мнения: 128
Всички хормони по време на бременност изменят стойностите си. Малко или много това е биологичен процес, който не е съвсем добре да е преконтролиран.... ако нивото на даден хормон се вдига то може да  е за да покрие дефицит, да е моментно състояние и т.н. Не се вманиачавайте. При загубата на предната ми бременност тсх  беше малко над 2. А НК клетките ми бяха откачили. Не съм приемала нищо, сега съм в 11 седмица само с дуфастон и фолиева киселина.  Не казвам, че ще е успешна, но моето мнение е, че с предния плод нещо не е било наред и тялото ми го отхвърли, каквато му е функцията. 
За докторите и защо не правят повече от минимално необходимото писах по - горе и няма да се повтарям.
Момичета, наистина се моля всяка да има своето детенце... но моля ви, не полудявайте и не се вманиачавайте. Това ще съсипе вас, връзките ви и близките ви. Ще се разорите да търсите проблеми там, където може и да ги няма. Има доказани причинители за ранен аборт и недоказани. Правете доказаните изследвания и ако нищо не излезе и се повтори случая, търсете още. Но да си пускате изследвания за хиляди левове, когато загубата може да е просто хромозомна грешка, недейте. Замисляте ли се какво изживяват половинките ни? Тези мъже, които дори не могат да се разстроят, за да не се почувстваме виновни? Които търпят хилядите ни изследвания и плахо питат дали не може да е в тях причината, но като ви гледат вманиачени да откриете "виновника" не искат да са този виновник. А ги боли, повярвайте... всеки път като ви източат 5 епруветки кръв и ви прибират замаяни и изтощени, обляни в сълзи при поредния залял ви спомен.. тези хора също страдат.
aniaaal7, съжалявам за загубата ти, точно като си научила за чудото. Аз също съм на 30 и първата ми бременност завърши в 8-9 седмица.  Горе главата и смело напред.... станало  е в много ранна седмица при теб, та спокойно може да не чакате дълго за нов опит.
 
Благодаря ти от сърце.Пожелвам ти една лека и безпроблемна бременост:heart:Аз си изпаднах в депресия след аборта, лошото е , че с времето се засилва.Моята бременост я хванах много рано, явно това изигра роля.Права си за това , че не трябва да се избързва с изследванията , но ще направя общите.Ендокриноложката ми е май най-адекватна,  и ми назначи доста хормони.Страх ме е после да не ме наблъскат с разни неща, но ще ги пусна за собствено успокоение.Надявам се наистина да не съм имала късмет и следващият път да е успешен.☺

# 42
  • Перник
  • Мнения: 726
zia1, благодаря за подкрепата!
Надявам се с теб всичко да е наред!

# 43
  • Мнения: 218
Момичета, аз пак прокървих и този път е гадно и с болки... нищо, че е кафяво съсирека беше големичък снощи и продължава да маца. Май загубих и тази битка.  Disappointed Relieved    Така и не проумявам защо все се случва между петък следобед и неделя?!?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 323

Момичета, аз пак прокървих и този път е гадно и с болки... нищо, че е кафяво съсирека беше големичък снощи и продължава да маца. Май загубих и тази битка.  Disappointed Relieved    Така и не проумявам защо все се случва между петък следобед и неделя?!?

Zia1 , отивай на лекар, нищо че е в почивните дни.... може да не е нещо страшно и с лежане да се оправи HeartpulseHeartpulse:heartpuls

Общи условия

Активация на акаунт