Съчувстват ли българските мъже на жените жертви

  • 24 041
  • 348
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
След поредното убийство на жена, заради това, че е "ядосала" някой мъж, чета коментарите под новината в сайтовете и по социалните мрежи. Прави ми впечетление, че огромният процент от списващите мъже определено търсят вината за случилото се убийство у... жертвата. Винаги тя е предизвикала, тя е виновна, тя е направила нещо за да "ядоса" убиецът или насилникът си. Истинска рядкост е да срещнеш мнение на съпричастност към жертвата, на обвинение от мъж към мъж, когато става въпрос за подобен казус.
В сайтовете ли пишат мнения само психопати или наистина българският мъж е свикнал винаги да бъде солидарен с мъжката страна и да търси вина в жената? На какво се дължи това? Винаги ли е било така или тази тенденция се засилва напоследък и спада уважението към жената, към съпругата, майката, приятелката?

А за децата никой не се сеща...

Мнения на мъже в-к Капитал /уж по-интелигентни/:

"е какво да очакваш тя отишла на интервю за работа, той бил директор, разликата им над 20 години .....се едно някой я карал насила да се хваща с Психопат "

"И аз не разбирам какво се хващат с дебели чички!"

"Обещанията и съответно отмятането от тях водят до психоза и понякога до убийства." /????/

"Винаги в една трагедия има поне две страни..."



Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 10:05 от Анонимен

# 1
  • Мнения: X
Още много хляб има да изяде Булгарише Мачо докато се очовечи. Много.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 328
интересно каква ли позиция ще защити този български мачо, ако деянието е извършено спрямо майка му, сестра му, дъщеря му...

# 3
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
съчувствуват, да. А една трагедия наистина има две страни. И бългъринът е мачо, като мачизмът му е подклаждан от женствеността на Гана  Mr. Green. Раждаме ги и ги откърмваме мачовци

# 4
  • София
  • Мнения: 27 992
съчувствуват, да. А една трагедия наистина има две страни. И бългъринът е мачо, като мачизмът му е подклаждан от женствеността на Гана  Mr. Green. Раждаме ги и ги откърмваме мачовци
Точно, това не е само при мачовците. И тук, във форума, съм попадала на изключително жалки коментари, писани от жени, отн. жертвите жени и "вината" им.

# 5
  • Мнения: 822
Според мен жените са даже по-жестоки към жените жертви.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 328
вярно е, за жалост, но е друга тема.

# 7
  • Мнения: 46 403
Бих казала, че по-голямата част съчувстват.
Просто не са така "шумни" като тези... дори не мога да намеря подходяща дума.

интересно каква ли позиция ще защити този български мачо, ако деянието е извършено спрямо майка му, сестра му, дъщеря му...
Сигурна съм, че още се намират и жени, и мъже, които обясняват как жената трябва да слуша мъжа си, независимо дали му е сестра или дъщеря. И я набутат в лапите му на насилника, когато избяга и потърси помощ от тях.

# 8
  • Мнения: 3 542
Здравейте.  Отдавна чета форума, забавлявам се и научавам нови неща от тук. Тази тема обаче много ме вълнува, а и смятам, че е изключително важна за бъдещето на децата ни и страната. 
Живея в чужбина от известно време и никъде не срещнах такова неуважение и унизително държание към жени от мъже както в България.
Мисля, че това варварско отношение (дори и ориенталско не мога да го нарека) води до духовно оскотяване и регрес. Нямам отговор какъв е пътя това да се подобри и оптимистичното е, че интелигентните млади мъже се държат и регират подобаващо,  поне част от тях.
Но наистина по-възрастните мъже по форумите са по-лоши от талибани. Ако не си на тяхното мнение си или к..ва или недокл...ена.  И тази криворазбрана мъжка солидарност - жалки са, но е страшно, че и в реала не могат да надскочат малкото си его.
А как да има женственост у жените като няма мъжественост у мъжете?  И нещата се израждат, а бих искала да оставим света по-добър отколкото сме го заварили ...

# 9
  • Мнения: 2 204
Нищо на този свят не ни се случва, просто ей така, случайно, без да искаме. Всичко си има причина и всичко което ни се случва е резултат на наши действия или бездействия. Всички хора сами сме си отговорни за това което ни се случва. Мъдрия български народ е казал "Всеки сърба това, което си е надробил"
Много е удобно и лесно винаги когато не ни изнася, да прехвърляме вината за случващото се на друг. Ние никога не сме виновни за това което ни се случва, все някой друг ни е виновен. За да се случат всички тези неща на тези хора, те самите преди това са вземали решения, които са ги довели до тази ситуация. Те са ги вземали тези решения, не някой друг.
Аз лично вярвам, че всеки човек носи сам отговорност за своя живот и начина по който ще го живее. Ние не сме роби, ние сме свободни хора и можем да избираме как и с кого да живеем.
Само се замислете - защо има жени (и те са по-голямата част) които никога не са били удряни, бити или тормозени от мъжете си. Много просто - тези жени са имали достатъчно мозък в главите и като са си вземали мъже са мислели, гледали и внимавали с какъв човек се обвързват.

# 10
  • Мнения: 3 542
Добре cure, но трябва ли за това, че някой е срешил да се забърка с психопат, обществото да абдикира и да го остави на закона на джунглата?
Нали социума помага да се постигне по-добър живот и напредък за всички,  отглежда се и се възпитава ново поколение,  което е бъдещето. Трябват норми и морал за да се развиваме, не става със сопата.

Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 01:05 от Moon Flower

# 11
  • Мнения: 46 403
Само се замислете - защо има жени (и те са по-голямата част) които никога не са били удряни, бити или тормозени от мъжете си. Много просто - тези жени са имали достатъчно мозък в главите и като са си вземали мъже са мислели, гледали и внимавали с какъв човек се обвързват.
Наистина е просто и се нарича чист късмет.
Тези мъже, които никога не са удряли и никога няма да ударят жена, са били и с жените, които в последствие са жертви на насилие. Очевидно не тяхното поведение е причината.
От друга страна мъжете насилници бият всичките си партньорки, пак без значение от поведението им.
Насилникът винаги ще си намери причина за бой.

Жалко, жалко, че има хора с подобно мислене...

# 12
  • Мнения: 2 204
Наистина е просто и се нарича чист късмет.
Айде бе, сериозно. Значи казваш, само късмета определя дали една жена ще попадне на насилник или на свестен мъж. Няма как предварително една жена да определи дали един мъж е свестен или не е. По твоята логика излиза, че затваряш очите и каквото ти се падне. Ти твоя мъж така ли го избира - вземаш там някакъв и се молиш да не е насилник. Интересна логика извади, честно.

От друга страна мъжете насилници бият всичките си партньорки, пак без значение от поведението им.
Ето тук е разковничето на проблема. Кой кара тези жени да се обвързват с мъже които ги бият. Защо едни жени се обвързват с насилници и живеят с тях, а други жени - не. Насилника си е винаги насилник, нали така. Тоест на жените много бързо им става ясно що за човек стои пред тях. Защо се обвързват тогава с такива мъже?

# 13
  • София
  • Мнения: 27 992
Нищо на този свят не ни се случва, просто ей така, случайно, без да искаме. Всичко си има причина и всичко което ни се случва е резултат на наши действия или бездействия. Всички хора сами сме си отговорни за това което ни се случва. Мъдрия български народ е казал "Всеки сърба това, което си е надробил"
Много е удобно и лесно винаги когато не ни изнася, да прехвърляме вината за случващото се на друг. Ние никога не сме виновни за това което ни се случва, все някой друг ни е виновен. За да се случат всички тези неща на тези хора, те самите преди това са вземали решения, които са ги довели до тази ситуация. Те са ги вземали тези решения, не някой друг.
Аз лично вярвам, че всеки човек носи сам отговорност за своя живот и начина по който ще го живее. Ние не сме роби, ние сме свободни хора и можем да избираме как и с кого да живеем.
Само се замислете - защо има жени (и те са по-голямата част) които никога не са били удряни, бити или тормозени от мъжете си. Много просто - тези жени са имали достатъчно мозък в главите и като са си вземали мъже са мислели, гледали и внимавали с какъв човек се обвързват.

Мачото нагледно.

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
Само се замислете - защо има жени (и те са по-голямата част) които никога не са били удряни, бити или тормозени от мъжете си. Много просто - тези жени са имали достатъчно мозък в главите и като са си вземали мъже са мислели, гледали и внимавали с какъв човек се обвързват.

Не съм съвсем съгласна. Мъжът може да е хрисим като агънце в началото и да се превърне в чудовище в последствие. Имам приятелка, чийто мъж разви циклофрения след 15 години прекрасна връзка без проблеми. Не си е работа. Има психични заболявания, които не могат да се предвидят. Ако видите какво е засегнат от малария в мозъка ще избягате. И не само малария, разбира се.

......Живея в чужбина от известно време и никъде не срещнах такова неуважение и унизително държание към жени от мъже както в България.....
А как да има женственост у жените като няма мъжественост у мъжете?  И нещата се израждат, а бих искала да оставим света по-добър отколкото сме го заварили ...

Иди в северна Африка! Или Афганистан. Сериозна съм. Не съм фен на българските мъже, но на улицата в София са си съвсем нормални, даже кавалери. Сравнявам с Париж и Лондон.

Не е невъзможно жените да са женствени без мъжете да са мъжествени. На повечето места по света половата диморфия не е силно изразена. Най-изразена е по Средиземноморския контур, между другото. Има женствени народи - повечето източни азиатци са такива. Има и мъжествени - западна Африка е добър пример. Като седна в трамвая оглеждам крака, ръце и де що ми падне. Много африкански крака - жилести, мускулести, широки и дълги, поне 42 номер бих ги определила като мъжки ако не видя целия човек с дрехите. Други пък, обикновено на жълти, са едни загладени, без кьорав косъм, мънички и грацилни и без видими жили и със женствени, дълги и извити нокътни плочки. Само лак им липсва hahaha

Младите българи не са мачовци и се носят добре облечени. Едно време какви чички имаше! По анцуг, космясали, с кореми и искат послушни жени, които освен да перат на ръка и да готвят и гледат 1-2 деца трябваше и финансово да учавствуват в семейноя бюджет. Имахме даже такъв съсед  hahaha hahaha. Жена му на 28г беше лелка с бели коси, която всеки ден ходеше с влака на работа от София във Вакарел. И не беше някоя без образование от ТКЗС а зъболекарка. В днешно време той би умрял сам.

Общи условия

Активация на акаунт