Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 23 авг. 2017, 01:05 ч.
  • Преглеждания  1 133  Мнения  23  Онлайн  1
Отговори
https://imagizer.imageshack.com/img924/9633/l7F7mj.jpg[/img]]

От февруари месец тази година започнаха да ми се подуват горните клепачи след ставане от сън като до края на вечерта оттокът спада.Отначало беше труднодоловимо за околните,но вече не мога да се показвам пред хора сутрин,първите месеци до вечерта спадаха без да остават следи по лицето ми,но вече има две торбички ,които се образуваха ,пълнейки се кожата с вода всяка вечер и така в един голям безкраен кръг .На 26 години съм,посещавала съм нефролог,еднокринолог,алерголог,невролог ,дерматолог и три различни очни лекаря са давали компетентното си мнение,правени са ми куп изследвания ,включително ЯДМ Резонанс на главата- аномалии не са открили никъде.Отчаяна съм ,някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Sad Моля..Помогнете

Реклама
# 1
  • Германия
Алкохол бих казала на първо място. Непоносимост към алкохол. Дори и в много малки количества. Например в одеколон, или в дегримьор.
Непоносимостта не може да се открие  с тест, както алергията.
При мен теста при алерголог не даде проблем при алкохол, но в действителност имам големи проблеми.

Става ми лошо, гади ми се дори само от миризмата. И очите са ми се подували. Точно като при теб.
На 20 го нямах. Появи се по-късно. С времето идват и други субстанции към листата. Оцет например или какъвто и да е прах за пране с аромат. И гадното е, че на тестове нищо не се показва, само че на мен ми става лошо и понякога е толкова зле, че трябва да лежа в леглото.
Другото - гъшият пух, или пълнеж от синтетика във възглавницата. Особено, ако възглавницата е прана с пълнежа и прахът вече присъствува дори и в малки количества.

Какво ти е леглото? Да не би да е ново и боядисано с някой агресивен лак?
Или нови мебели да имаш?
Цигарен дим?

# 2
  • София
Алергиите са свързани със зачервяване на очите. Трябва да намалите консумацията на сол, ако това не помогне прегледайте бъбреци и сърце.

# 3
Бих заложила на алергия.
Сменете възглавницата, купете и перете с детски прах за пране.
Тестове за алергии направи ли алерголога?
Бихте ли направили един прост тест? 3 - 5 дни яжте пиле, варени катрофи и салата от зеле или краставица. Ако клепачите са ОК то 100% сте алергична към храна.

Нефролог посетихте ли? Какви са изследванията на кръв и урина? Всичко в норма ли е?

# 4
  • София
Имах сходен проблем, но при мен се проявяваше като подуване на клепача при миглите. На алергична основа се оказа. В момента не ползвам почти никаква декоративна козметика за очи, освен в редки и изключителни случаи. Подувам се, получавам парене и сълзене от всякакви видове спирали - от среден до висок клас. Същото е и с околоочните кремове. Помислете дали не сте сменили или сте започнали да използвате някаква козметика по това време.

# 5
  • Германия
добре де, авторката е писала, че е ходила на един куп лекари.

Цитат
нефролог,еднокринолог,алерголог,невролог ,дерматолог и три различни очни лекаря
мислите ли, че те не са казали същото, дори може би са правили и тест за алергии.
логично е, след като са правили ЯМР
явно става дума за нещо, което не е толкова очеизвадно като спирала, козметика или прах за пране

# 6
И като се е видяла с едикакъв си лекар той не може да допусне грешка? Да направи пропуск?

# 7
  • Германия
И като се е видяла с едикакъв си лекар той не може да допусне грешка? Да направи пропуск?

на трима очни лекари  говори за това, че авторката е взела и такава вероятност в предвид.
на колко лекари още да отиде, за да и правят тест?

# 8
Аз пък ще ти отговоря с една история.

Запознах се със симпатична млада дама, която ми се оплака, че се подува. Много неприятно, помислих си аз, ама колко пък може да се подува?И ми показа снимка - никога не съм вярвала, че някой може ТОЛКОВА да се подува. ОЧи, уста, нос всичко бе едно, врат - няма, ръцете неизползваеми  Shocked. И тя ходила къде ли не, лежала в алергология София на урбазони, всички лекари по редичката вдигат рамене как така се събужда толкова подута, след като си е легнала в страхотна форма.
Запознахме се пред кабинета на Мустаков, докато чакахме. Решила да дойде на поредния лекар да види дали ще и помогне. Пак казвам ПОРЕДНИЯ. Та излиза и докато чака реакцията от тестовете пак си приказваме - била на диета от пиле и картофи вече цяла седмица ама пак се подува. Излизат резултатие - силна реакция към соя  Shocked Мускатов внимателно я разпитва как точно се храни и става ясно, че тя обожава сладко и вечер, независимо, че е на елиминационна диета си хапвала половин опаковка вафли. Ама никой не била чувала да е алергичен към вафли  Crazy А сети се от къде си набавяще соя, че да се изрива? От пълните със соев шрот вафли. То ял ли си вафли - ял си всичко Simple Smile  

Също така момичето е пуснало тема, търсейки някакво решение. Дори и на теб някой въпроси и съвети да  ти се струват тъпи или излишни са вид внимание към авторката и не се знае от къде ще изскочи зайчето.

Все пак никъде не стана ясно изследванията на кръв и урина ОК ли са.
Тестове за хранителни алергии правени ли са и за какво?

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 07:53 от the Дорис

# 9
Хронични недоспиване. Пример от това се подуват.

# 10
Имам направени един куп кръвни изследвания,скенер на очите,образна диагностика на ограните при различни специалисти,редуцирала съм храненето като съм изключвала и включвала даден вид храна,известно време след като започнах да се подувам(да речем два-три месеца по-късно)започнах да спортувам,тялото ми се оформи,често правя кардио тренировки...общо взето вс свързано с циркулацията на кръв ..но ефект няма,всяка сутрин се събуждам подута...не е алергия ,сменила съм прахове за пране,възглавници итн ...когато пътувам в др градове ,отново се събуждам така ...нямам животно вкъщи...нямам обяснение и съм мн отчаяна ,защото нито знам на какъв лекар мога да отида вече,нито дали някога ще има развитие по въроса,а кожата се изпълва и след това разсейвайки се оттока клепача ми се отпуска все повче и повече и все по-видимо Sad

# 11
Забравих отново да кажа,не се гримирам,не използвам кремове,не е от боя за коса,останалата козметика съм сменила с натурална ..свела съм до минимум.Не ям солено ,не ям сладко, не пия алкохол,след като започнах тренировки минах на хранителен режим ...нищо не се промени ,освен тялото ми...което е хубаво,но този проблем ми съсипва живота...

# 12
  • Германия
На мен ми беше обяснено, че натурална козметика не е равно на свободна от алергени. Има много натурални продукти, които действуват като алергени. При мен това е например зехтинът, някои цветя и аромати.
Хубаво е да се използува козметика от сериите сенситив, за чувствителна кожа. Много от продуктите на Клиник са такива.

Възможно ли е там където тренираш да има неща, към които да реагираш така чувствително?
...когато пътувам в др градове ,отново се събуждам така ...не е 100 % доказателство за това, че в твоята спалня, къща всичко е ок.
Преди време работех един ден на седмицата  в помещение, което беше в новопостроена сграда. В началото доста миришеше, и колеги и аз се бяхме  оплаквали, но уж правиха проверка, и казаха, че всичко било ок. От една година не работя там, само в старата сграда и оплакванията ми почти изчезнаха. Почти, но не съвсем. Защото с времето съм станала много чувствителна и към малки концентрации на химикали.
Аз ходя един път седмично на басейн и след това винаги са ми подути очите. Предполагам от хлора във водата.

# 13
Направиха ми множество изследвания и не е алергична реакция,прекарвала съм доста време на различни места,дори в друга държава за този период ,не мисля,че е свързано с козметика или помещение.

# 14
  • Германия
може да е нещо хормонално тогава,
да ти кажа честно и с подути очи пак си много хубава, недей да се притесняваш толкова.
моите клепачи и те са често подути и леко почнаха да увисват, но не мен това не ми пречи.
повече ме дразнят леките торбички под очите, които ми останаха след едно възпаление на очите,
но няма начин да се махнат.
затова пък нямам никакви бръчки на челото, на носа и на ъгълчетата на очите. Nerd
така че все има нещо с което да се утеша.

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт