Кръв в изпражненията при 8 г. дете

  • 29 180
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 320
Доста силно съм притеснена.

Дъщеря ми е на 8 г. и половина. Вчера се оплака, че като е ходила до тоалетната по голяма нужда, е имало кръв. Реших, че може да е някаква малка раничка или пъпчица или нещо дребно, външно, но й казах, ако това се повтори днес да ме извика.

За съжаление днес се наложи да ме извика и да ми покаже. Количеството кръв на хартията не беше малко, имаше и по изпражненията. Кръвта беше ярка, съвсем светло червена. Изпражненията бяха с по-светъл, почти пепеляв цвят. Предположих, че причината може да са хемороиди, но дъщеря ми твърди, че не я боли корем, не чувства болки при изхождане, няма запек или диария. Разгледах я добре и външно - няма нищо - нито раничка, нито пъпчица, нито външен хемороид.
Потърсих из нета информация и направо се шашнах от заболяванията, които открих с подобна симптоматика.
Хипохондрията ми е доста чужда и изключително рядко се притеснявам от здравословни проблеми, но този път направо се панирах.

И аз не знам защо пиша това - надали някой може да постави диагноза, но ако има някой, който да се е сблъсквал с подобен проблем и да се е оказало нещо дребно, ще се радвам да пише.
Иначе е ясно, че утре сутринта сме на лекар.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мамма, напълно възможно е да е раничка някъде по нагоре по дебелото черво. Миналата година, като глътна Мони батериите, сериозно търсех информация за цвета на изпражненията (нейните излизаха черни) - и това, на което попадах за ярко червената кръв, беше, че най-често се касае за раничка. Питай дъщеричката си какво й е било акито. На мен ми се е случвало да имам доста кръв на тоалетната хартия, ако е било много дебело  Embarassed (извинявам се за подробностите) - може би се получава някакво надиране...
Надявам се утре лекарят да ви успокои точно както се опитва и аз сега! Стискам палци да е нещо безобидно!  Praynig Непременно пиши за резултатите! Hug

# 2
  • Мнения: 6 320
Благодаря ти, че ми писа, chokolina.

(извинявам се и аз за натурализма, ама то и темата такава  Embarassed )

Аз ги видях изпражненията. Бяха съвсем светли и бяха дебели, да.
Но тя твърди, че не е имала проблеми, не чувства никакъв дискомфорт, камо ли болка при изхождането.
Уф, силно се надявам да се касае за нещо по-безобидно - раничка или хемороид.

Ще пиша, разбира се, веднага щом има някаква версия или диагноза.

Още веднъж - благодаря!

# 3
  • Мнения: 5 790
Мама, от лекар знам, че ярко червената кръв в изпражненията не е опасна. Тя е външна, т.е от раничка, хемороид или нещо подобно. По-опасно е кръвта да е тъмна.
Стискам палци да е наред всичко.

# 4
  • Мнения: 4 978
Мамма,

Само обърни внимание и на цвета, дали и утре ще е така.
(понякога освен от вида храна, цвета е признак и за здравословен проблем, а светлия цвят - белезникав се свързва с работата на черния дроб)


Дано всичко е наред !

# 5
  • Мнения: 9 074
Това, което аз знам от лекар по въпроса: важно е дали кръвта е във самото аки или е около него, т.е дали кръвта идва от червото (ако е вътре като съдържимо) или идва от раничка, хемороиди или нещо от сорта, което е съвсем нормално. Най-често подобно нещо се случва като резултат от консумация на суха храна: мъж ми хапваше скара 2 вечери подред, на третия ден имаше кръв. Много хора съм чувала да се оплакват от това и общото между всички тях е именно това, че последните дни са прекалили със сухата храна.
Пожелавам ви успех при лекаря, сигурна съм че е съвсем безобидно, но пък е разбираемо да се притесняваш  bouquet Спокойно !

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамма - много неприятно... Confused Пиши утре какво е казал лекарят!

Хемороидите биват и вътрешни, които също може да кървят и да не болят. Ама от какво пък да ги има Ади?  Thinking

# 7
  • Мнения: 8 459
И аз си мисля,че сигурно е хемороидче.
Един съвет от мен,не чети медицинска литература!!!Чела съм ги тия неща и знам,какви страхотии пише.Сигурна съм,че е нещо безобидно и дано утре лекар да го потвърди.Ще ви стискам палци!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 109
Здравей и от мен! Представям си как се притесняваш!
Аз също знам, че цветът на кръвта е важен. Когато е светла и ярка, обикновено причината е по-безобидна. Ако дъщеря ти не е имала проблеми с изхожданията досега- например, редуване на запек с диария, най-вероятно се касае за някаква раничка или хемороид, който вие не можете да видите.  Дано утре ви успокоят на прегледа!

# 9
  • Мнения: 2 212
Мамма, аз имам някакъв бегъл спомен за подобно нещо като бях малка, може би около възрастта на Ади сега, но щом не помня нищо страшно и да са ме лекували кой знай какво после, значи е било както казват и другите мами някаква вътрешна раничка...

Не ти помогнах много, но стискам палци всичко да е наред и да е нещо безобидно  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 274
99%  това е наранена лигавица на дебелото черво.
Повече супи и по-малко суха храна.

# 11
  • Мнения: 4 414
нашата лекарка казва, че ако кръвта е черна, значи идва от вътрешни органи и се съсирва, а ако е ярка значи проблемът е някъде накрая. надявам се да е нещо безобидно!
стискам палци  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 320
Приемат я по спешност в болница.
Лекарите са притеснени, а аз - в паника.
Пуснаха й пълна кръвна картина и изследване на чернодробни ензими. Подготвят я и в понеделник ще й правят ректоскопия с биопсия.
Стискайте палци  Praynig

# 13
# 14
  • Мнения: 4 978
Много, много се надявам всичко да е наред с изследванията!  Praynig
Знам, че каквото и да ти кажа в този момент няма да те успокои, но знай, че ние сме с вас, имай кураж!   remybussi

Общи условия

Активация на акаунт