Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 13

  • 62 426
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 466
А защо ви местят на клексан?
Някаква алергия предполагам,че направих от Фраксито - след като си сложа инжекцията и на другия ден ми е много зачервено,и направо гори  и ме сърби поне 2 дни след това,все едно ме е ухапал комар,но диаметъра е доста по голям от обикновена пъпка.
Да,получават се понякога такива обриви ,като уртикарии са.Клексана уж го водят по-пречистен.

# 301
  • Мнения: 3 998
А защо ви местят на клексан?
Някаква алергия предполагам,че направих от Фраксито - след като си сложа инжекцията и на другия ден ми е много зачервено,и направо гори  и ме сърби поне 2 дни след това,все едно ме е ухапал комар,но диаметъра е доста по голям от обикновена пъпка.
Да,получават се понякога такива обриви ,като уртикарии са.Клексана уж го водят по-пречистен.
Днес ми е 9 ден на Клексан и за сега е доста по Добре, нямам сърбежи, зачервяване, само малки синки и бучици имам.

# 302
  • София
  • Мнения: 5 466
Бучиците са от боцкането,не от препарата.Аз редовно се посинвах.До около 20 седмица в корема биех,после почнах и в ръцете,там май по-малко ми се образуваха буци,но синки - редовно.

# 303
  • Мнения: 192
Здравейте, момичета! Бременса дъм и преносвам. Би трябвало да си бия Клексан, което превех по време на мин. бременност, заради Лайденска мутация, но не го правя. Днес ми се появиха отоци на ръцете между показзалеца и палеца. Чудя се дали ако си бия нжекция ще изчезнат или това няма нищ общо?!

# 304
  • Мнения: 3 998
Момичета да ви питам до колкото знам действието на НМХ е 24ч, а колко е на АП?

# 305
  • София
  • Мнения: 820
АП действа с натрупване. Спира се в деветия месец, доколкото разбирам. Аз така ще постъпя, че влизам в 36 петък, а съм на преглед на 3 чак

# 306
  • Варна
  • Мнения: 769
На мен ми беше обяснено от няколко лекари, вкл. доц Конова, че АП се взема в началото до 12 г.с докато се образува плацентата. Аз продължих приема на АП до 16-17 г.с ,тъй като моя АГ, който ме следи, разреди инжекциите през ден и редувах с АП, заради чести кръвотечения от носа. В края на 16 г.с получих вагинално зацапване и 3ма лекари, вкл доц Конова, бяха на мнение ,че зацапването е причинено от АП   и че е трябвало да го спра още в 12 г.с.

# 307
  • Мнения: 16 871
АП се пие по индивидуална схема!
Някои го спират към 12 г.с., на мен ми го спряха в 25 г.с., а има жени, които го пията и до края. Не може да се дават такива обобщаващи заключения✌

# 308
  • София
  • Мнения: 820
Аз го пия до към края

# 309
  • Мнения: X
АП ми включиха още преди трансфера и го пиех всяка вечер до 36 г.с. Фраксипарин 0.4 също всяка вечер слагах, в средата на 7 месец минах на 0.6.

# 310
  • София
  • Мнения: 820
АП ми включиха още преди трансфера и го пиех всяка вечер до 36 г.с. Фраксипарин 0.4 също всяка вечер слагах, в средата на 7 месец минах на 0.6.

Кога спря фраксито? Аг на мен ми каза да почна да бия сутрин и ако има признаци на раждане вечер, понеже било най-често така, да не слагам повече

# 311
  • Мнения: X
Моят д-р искаше да спирам фраксито още в 20 г.с., но аз категорично отказах. Към 30-31 г.с. пак ме подхвана за спиране, понеже всичко с бебето беше наред и пиех и АП, бил достатъчен. Пак се направих на разсеяна и продължих да си го бия, че и на 0.6 минах.
В 36 г.с. ми спря АП и каза, че категорично нямам нужда от фраксипарин повече. И аз реших този път да го послушам и го спрях. Нямах никакви проблеми. Родих с индукция в 39 г.с. (нормално раждане) и след раждането също не съм поставяла инжекции.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 769
АП се пие по индивидуална схема!
Някои го спират към 12 г.с., на мен ми го спряха в 25 г.с., а има жени, които го пията и до края. Не може да се дават такива обобщаващи заключения✌
Извинявай, но не съм давала никакви "обобщаващи заключения" и никъде не съм казвала някой да спира или почва АП, просто написах на мен какво ми е било обяснено защо и как се приема АП!

# 313
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Момичета, как Ви определиха каква доза фракси да слагате и дали да комбинирате с АП ??
Аз съм с хомозиготна мутация 4G/4G, която се откри в 8 гс и АГ ми назначи само фраксипарин 0,3.  Днес влизам в 10-та  седмица и вече 2 седмици се чудя това достатъчно ли е и дали всичко е наред вътре ...
Всички ли сте минавали през преглед с хематолог ? Във Варна, не чувам за добър специалист и съм в чуденка с кого освен с АГ мога да се консултирам ? Утре си записах час и при друго АГ за консултация, обаче той ако ми включи и АП сигурно ще започна да се чудя и за трето мнение Grinning
Аз защо съм останала с впечатление, че АП дразни стомаха и не се изписва с първите 12 седмица ?

# 314
  • Варна
  • Мнения: 158
Момичета, как Ви определиха каква доза фракси да слагате и дали да комбинирате с АП ??
Аз съм с хомозиготна мутация 4G/4G, която се откри в 8 гс и АГ ми назначи само фраксипарин 0,3.  Днес влизам в 10-та  седмица и вече 2 седмици се чудя това достатъчно ли е и дали всичко е наред вътре ...
Всички ли сте минавали през преглед с хематолог ? Във Варна, не чувам за добър специалист и съм в чуденка с кого освен с АГ мога да се консултирам ? Утре си записах час и при друго АГ за консултация, обаче той ако ми включи и АП сигурно ще започна да се чудя и за трето мнение Grinning
Аз защо съм останала с впечатление, че АП дразни стомаха и не се изписва с първите 12 седмица ?

Дозирането на фракси/клексан (НМХ) се определя чрез анти-Ха тест, който за съжаление се прави само в София. И аз съм от Варна и липсата на добър специалист ми е проблем. Засега следя брой тромбоцити, аПТТ и фибриноген на всеки 3 седмици, но чета, че това не най-точния начин за определяне дозата.

Общи условия

Активация на акаунт