НЯМА ВАКСИНА???

  • 8 323
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Дуци, нямах предвид теб, като говорих за по-острия и присмехулен тон, а мъжа ти и Кристиян. Не можах да изчета всичко написано за ваксините, публикувано най-горе във форума, защото не стига времето - влизам в сайта, само когато Калина спи. Може би доста неща пропускам, но въпреки това не съм променила кой знае колко мнението си - може би не съм от тези 75 % със здрав разум, за които Цигара спомена. Много крайно ми се вижда вашето становище!

# 46
  • Мнения: 129
А след като давате примери за хомеопатични ваксини случайно разбрали ли сте дали тази практика съществува в Бг и към кой трябва да се обърне човек? Или пак сами трябва да се справяме???

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Dutci, Christian,

Не споделям, но уважам вашите мнения.
Кажете ми само, как ще социализирате децата си, след като без тези ваксини няма да ги приемат в детска ясла, градина, училище?

Много просто - заобикаляме закона, като в имунизационния картон отбелязваме ваксини, които не са били поставени. Така и вълкът сит, и детето ни цяло  Laughing
Ти сериозно ли?!?!? Ясно защо Родината ни е стигнала до този хал и скоро май няма да се оправи  Rolling Eyes
Когато се роди моят син, също я нямаше тази ваксина, но липсваше само в лекарските кабинети. В аптеките се продаваше свободно.
Начините на заразяване с Хепатит Б, според тукашната здравна организация са следните:

-During sex with an infected partner.
-From an infected mother to her newborn baby during delivery.
-Users of injected drugs can infect others through sharing needles.
-By sharing contaminated needles or other drug injecting equipment.
-Through a blood transfusion in a country where blood is not tested for hepatitis B virus. All blood in the UK is tested.


Така погледнато наистина е безсмислено да се слага на бебета, но тук медицинския персонал се ваксинира задължително с нея.

# 48
... 90% от децата заразени с хепатит В на възраст до 2год, остават хронични носители!
Хайде сега просветените медицински лица да обяснят какво става ако някое момиченце стане (не дай боже!!) хроничен носител и след 20 години реши да има собствени деца... И да се замислим КОГА всъщност вредим на децата си!
Струва ми се, че на някои им е дошла вповече информацията, която получаваме от интернет всеки ден, и сега се чудят защо звучат като сектанти...
По този случай мога да ви предложа едно много спокойно местенце , където можете да живеете без ваксини и консерванти до дълбоки старини...надявам се щастливо Wink

ПП Ето още едно потвърждение, че във форума всички са безкрайно компетентни :
аз знам, че гранитогреса е канцерогенен,,,по принцип не вярвах много, но в крайна сметка решихме да сложим теракота.

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 21:38 от QE2

# 49
  • Мнения: 129
Нещо май много дойдоха въпросите...Тотално мълчание от страна на експертите, даже не отговаряте на въпроса за хомеопатията?????

# 50
  • Мнения: 1 858
Аз съм решила да не поставям ваксини на детето си. Минахме на комисия, която трябваше да го освободи от ваксините но уви те казаха, че всичко трябва да си се направи. Когато говорихме с личната тя каза, че е по-добре за сина ми да избегнем ваксините, защото в нашия случай е по-вероятно да навредят отколкото да помогнат.
Кристиан имам един конкретен въпрос към теб! По-нагоре на няколко пъти направи забележка, че никой не е погледнал линковете, които си дал. Е аз искам да ти кажа, че имах огромно желание да прочета, но за зла участ не знам друг език освен родния ми. Та може и някой друг като мен да е искал да разбере твоето послание но да не е могъл. Искам да помоля и теб и други, които искат да споделят определена информация, да се съобразяват с това, че не всички знаем английски, немски или какъвто и да е друг език! Би ми било интересно да разбера какви вреди може да нанесе една ваксина на детския организъм, като изключим рязка смърт. Надявам се дане съм засегнала никого, не това е целта ми. Но ако все пак някой се чувства засегнат то нека ме извини!

# 51
  • София
  • Мнения: 410
Здравей Крокодила Генка!
За съжаление информация за последиците от ваксините няма на български език,поне аз не можах да намеря такава.Не знам дали знаеш руски език,но има един доста добър сайт по този въпрос:
http://www.homeoint.org/kotok/privivki.htm
Информацията е толкова много,че няма начин да се обобщи  в две изречения.
Нещо май много дойдоха въпросите...Тотално мълчание от страна на експертите, даже не отговаряте на въпроса за хомеопатията?????
Не мога да отговоря на този въпрос,т.к. не съм се интересувала и нямам познания.
... 90% от децата заразени с хепатит В на възраст до 2год, остават хронични носители!
Хайде сега просветените медицински лица да обяснят какво става ако някое момиченце стане (не дай боже!!) хроничен носител и след 20 години реши да има собствени деца... И да се замислим КОГА всъщност вредим на децата си!
Струва ми се, че на някои им е дошла вповече информацията, която получаваме от интернет всеки ден, и сега се чудят защо звучат като сектанти...


ПП Ето още едно потвърждение, че във форума всички са безкрайно компетентни :
аз знам, че гранитогреса е канцерогенен,,,по принцип не вярвах много, но в крайна сметка решихме да сложим теракота.
А защо не и момченце Laughing,че той хепатита се предава и по полов път.Та,да те питам: ти ваксинирана ли си против хепатит?Аз не съм,и майка ми не е,и баща ми,и мъжа ми,т.е. от моите познати няма ваксиниран.И сме си живи и здрави.Моето мнение е,че светът не може да се ваксинира против всяка появила се болест.
А относно гранитогреса,мисля,че съм по-компетентна от теб.Учила съм химия цели шест години и мога да ти кажа,че епоксидната смола,с която се спояват гранитовите частички,може сериозно да навреди на здравето на хората.
Dutci, Christian,

Не споделям, но уважам вашите мнения.
Кажете ми само, как ще социализирате децата си, след като без тези ваксини няма да ги приемат в детска ясла, градина, училище?

Много просто - заобикаляме закона, като в имунизационния картон отбелязваме ваксини, които не са били поставени. Така и вълкът сит, и детето ни цяло  Laughing
Ти сериозно ли?!?!? Ясно защо Родината ни е стигнала до този хал и скоро май няма да се оправи  Rolling Eyes
Съвсем сериозно,след като ми отнемат правото на избор ще заобикалям закона,особено щом се отнася до здравето на детето ми.
А относно това дали тази ваксина е неоходима да се слага на децата,то ти самата си дала верния отговор Simple Smile

Крокодила Генка,ако нещо конкретно те интересува,може да ми пишеш на ЛП.
Приятен ден на всички. smile3525

# 52
  • Мнения: 4 150
За хомеопати4ни ваксини не мога да вzема становиЩе,не сьм zапоzнат.Самите хомеопати са в дилема zа такива ваксини.Аz не полzвам никакви,нито хомеопати4ни.

КуЕ2

Цитат
ако някое момиченце стане (не дай боже!!) хроничен носител и след 20 години реши да има собствени деца... И да се замислим КОГА всъщност вредим на децата си!

КОгато 4овек пиШе такова неЩо,което няма ниЩо обЩо с гранитогрес,трябва да zнае поне как се става хрони4ен носител и какви са последиците и тогава да zавьрШи с "дали вредим на децата си".ЗаЩото,ако ваксината ти отклу4и диабет в пьрви клас на лубимото сьЩество ве4е си му навредила.ИzобЩо не споменавам слу4аите,в които не се понася от бебета и има летален иzход.Но Щом смятате,4е реШенията zа zдравето на едно дете могат да се вzимат с едно убедително иzре4ение от страна на педиатьра или ЛЛ,ваШе право е да постьпите така.В крайна сметка вие носите отговорност zа него и никой друг.

Генка,
Знам болката ви и наистина сьжалявам,4е информацията ми опира до zнаене на поне някой zападен еzик.Имам материали и на холандски,френски,срьбски,но не и на бьлгарски.Подобни книги и иzобЩо материали умиШлено не стигат до редакция и превод в страна кьдето има zадьлжителни ваксинации.При4ините са няколко,няма да споменавам.
Ваксината е "лекарство".Както един обикновен пеницилин,така и една ваксина може да предиzвика от слаба страни4на реакция до смьртен иzход.Макар,4е сравнението е меко каzано.
При една ваксина действието може да се иzраzи с промени в ДНК с годините,обЩо отслабване на имунната система (по4ти няма дете,което да не страда от хрема,каШлица,алергии итн..до тежки автоимунни zаболявания),отклу4ване на Диабет,Множествена склероzа (като слу4аите в Франция с ХепатитБ ваксината...в момента я пробутват на бьлгарските бебета) до смьрт.Палитрата е много Широка и не мога да иzброя вси4ко.Който желае може да рискува детето си,мислейки,4е това са едини4ни слу4аи и 4е с неговото то4но няма да се слу4и.
Не поzнавам нито сьм 4увал,някой проиzводител на ваксини да ваксинира децата си.Отделно голям брой лекари и медицински лица иzбягват ваксинирането на себе си и децата си то4но по такива при4ини.Но там е лесно да "zаобиколиШ zакона" и да се zаЩитиШ,zаЩото лекарското лоби се поддьржа и рядко някой мьти кал среЩу самият себе си. bowuu

# 53
  • Мнения: 1 858
Дици и Кристиан, благодаря ви! За мое съжаление аз никога не съм учила дори и руски (майка ми е полиглот и не смятах за нужно). Аз в една предна тема за ваксините писах, че председателката на комисията едва ли не ме изнуди да купувам еди други, за които трябваше да се изръся доста. Тогава тая жена за 15 минути ми проми мозъка, че едва ли не от всякъде ни дебне зараза. Посля се успокоих като говорих пак с личната. Притеснява ме и това как някой ден детето ми ще ходи на детска градина и училище като има само ваксините в родилния дом и първата след родилния дом, когато детето е на 1 мес.
Едно време аз като учех идваха лекарите в училище и ни вадеха от час на групи и караха всичко на ред, нямаше как да се скриеш. Една от сестрите ме зашлеви веднъж защото не давах да и я сложат. Също така няма да забравя в детската градина как изведоха всички деца навън а мен и още едно дете оставиха. Съблякоха ни и казаха да седим на колене с лице към прозореца. Няма да забравя как доста време сляд като ни поставиха по една инжекция в гърба ниу заключиха в стаята и ни оставиха доста време да пищим от болка и страх. Няма да забравя как когато казах на майка ми какво е станало тя го прие почти нормално(заболя я но се опита мен да оспокои защото така трябва).

# 54
  • Мнения: 4 150
Генка,с тоzи постинг ми вдигна крьвното определено. #Cussing out
Смирения бьлгарски народ все оЩе е прекалено смирен и еволуция скоро няма да има,дори да влеzе в ЕС.Ще бьде иzяден с парцалите (както тук се присмиват...гроzно,но факт).
Искрено се надявам да отвьрнете на Шамара не с Шамар а с тежьк удар по главата и след това с сьд и иск zа голямо обеzЩетение zа телесна повреда и обида,опит zа подвеждане и льжа.
Бога да паzи децата.

# 55
  • София
  • Мнения: 410
Генка,писах ти лично съобщение.Там ти бях дала информация,която е на български език.Дано си го получила.

# 56
  • Мнения: 1 858
Да получих го, благодаря! Нямах време дори и да погледна, но по-късно със сигурност.


Генка,с тоzи постинг ми вдигна крьвното определено. #Cussing out
Смирения бьлгарски народ все оЩе е прекалено смирен и еволуция скоро няма да има,дори да влеzе в ЕС.Ще бьде иzяден с парцалите (както тук се присмиват...гроzно,но факт).
Искрено се надявам да отвьрнете на Шамара не с Шамар а с тежьк удар по главата и след това с сьд и иск zа голямо обеzЩетение zа телесна повреда и обида,опит zа подвеждане и льжа.
Бога да паzи децата.

За кое по-точно говориш за лекарката, която се опита да ме принуди да купя ваксината или за това, което се е случило с мен като дете?

# 57
  • Мнения: 167
Генка, при положение, че самата ти лична лекарка не е голяма ваксинофилка, не виждам причина да си губиш времето с комисията за освобождаване от ваксини.  Wink Така или иначе ЛЛ трябва да му поставя ваксините, говори с нея да ги отбелязва в картона, но да не ги поставя на детето ти.
Ако не се лъжа това ще продължи и в училище - демек пак ЛЛ ще ги поставя. Мисля, че училищните лекари ги премахнаха вече.

Генка, това, което разказа за твоите детски спомени е наистина ужасно.  Sick Напомни ми за историята на един мой съученик, когото бяха "наказали" в детската градина: да стои заключен сам в тъмна стая. От шок на детето му беше окапала цялата коса Sick След многогодишни лечения, последният път, когато го видях, момчето продължаваше да си ходи с шапката, само дето имаше няколко кичура коса  Sick Винаги ми е било много тъжно за него.  Cry
Нека ви прозвучи "сектантски", но вярвам, че всичко се връща на този свят #Cussing out

Сега да отговоря на постигите - тип "да съ заяждъм зарад` спортъ":

Ти сериозно ли?!?!? Ясно защо Родината ни е стигнала до този хал и скоро май няма да се оправи  Rolling Eyes

Драга ми м_е_р_и, да заобикалям закона, когато се касае за здравето на детето ми, е повече от нормално /лично мнение/. За сметка на това правя доста неща за Родината и ако повече хора ги правеха, тя нямаше да е на този хал. Например:
1. Хвърлям си хартийката в кошче, а ако няма кошче наоколо /случва се често/ си я нося колкото е необходимо.
2. Винаги, когато мога отказвам найлоновата торбичка в магазина, защото един бърз поглед към междублоковото пространство е способен да ме хвърли в отчаяние /преувеличавам/.
3. Упорито отказах да емигрирам, въпреки нелошите ми перспективи в чужбина. Повярвах, че в Родината човек също може да живее добре /дори и с честен труд/ и предпочетох да остана. Не съжалявам!!! Въпреки, че бих получавал 3-4 пъти повече в Германия да речем, парите не могат да компенсират приятелите и роднините тука!
4. Работя основно с чуждестранни клиенти - следователно съм един от онези хора, които вкарват пари в Родината.

Много бих искал интелигентните хора да си остават в България, а не да бягат по всевъзможни начини в Берлин, Торонто или пък Bristol, UK!!!

Струва ми се, че на някои им е дошла вповече информацията, която получаваме от интернет всеки ден, и сега се чудят защо звучат като сектанти...
QE2 (надявам се не е всъщност IQ2, малко се заяждам и аз, но пък ако си го разбрала, значи е било неоснователно от моя страна), всеки ден пиша или изчитам и аз не знам колко MB информация. Все си мисля, че за толкова години съм се научил да отсявам семето от плявата. За съжаление твърде силното промиване на мозъка от ТВ, радио, списания, вестници, интернет, пречи на много хора да извършват процеса осмисляне. Навремето ни учеха в училище, че човекът имал втора сигнална система. Ама това изглежда е обект на научни спорове  Shocked Майтапът на страна, обаче не мислиш ли, че преценката дали дадено нещо е лъжа или истина в повечето хора е насадено от обкръжаващия ни свят (медии, приятели, колеги), а би трябвало да използваме повече от сивото си вещество (сектантът в мен се обади: "и сърцето"), за да вземем правилни решения и да правим правилните преценки?!?!

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 13:23 от tsigahrah

# 58
  • София
  • Мнения: 7 097
Кристияне, ти практикуващ лекар ли си и какъв точно, ако да? Не те питам, за да се заяждам, просто ми е любопитно?!

# 59
  • Мнения: 1 858
Човека по-напред в темата сподели, че е лекар но не практикува.

Общи условия

Активация на акаунт