Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 45

  • 100 197
  • 729
  •   1
Отговори
# 360
  • България
  • Мнения: 21
Пипируда,аз бях с лезии още 2013,когато ми откриха диагнозата.Първите химии 2014 ги смалиха,даже най-малките изчезнаха.После на всички скенери оттогава си стояха и не мръдваха,имаше ги даже на скенера през декември миналата година.Сега на пет скенера ги няма ,лекаря писал има обратно развитие,което много ме уплаши,защото го чух по телефона ,но на самата комисия лекарите ми обясниха че един вид съм оздравяла и вече ги няма тези лезии.Така,че не се стряскай,със стреса можеш наистина да си докараш по-голям проблем.
Във връзка с разговора за близките -те наистина са по уплашени от нас,така че гледайте философски на нещата,радвайте се на всеки подарен ден и си живейте живота.

# 361
  • Мнения: 17
Пипируда аз имах лезия на белия дроб 2015 г.юни месец.При мен се оказа мета и я оперирах.

# 362
  • Мнения: 19
Baba Ruma ,krisi-krisi ,Благодаря за отговора надявам се всичко да е наред декември на петскенера.

# 363
  • Мнения: 50
Здравейте!Днес бях на екограф и ми откриха мета в черния дроб 4 см.Има ли такива случаи и каква е прогнозата?

# 364
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Бенджи, а как мина ПЕТ скенера? Защо след това си ходила на ехограф?
По мое предположение ще започнеш лечение-твоят ХЕР положителен ли беше?

# 365
  • Мнения: X
Бенджи, а кога за последно те гледаха на ехограф, не би ли трябвало 2 пъти годишно да правим коремна ехография? как чак сега ги видяха тия 4см? Аз доколкото си спомням ти си с тройно негативен или бъркам? Пиши какво ти казаха на скенера. Стискам палци за лечението, споко ще се справиш.

# 366
  • Мнения: 149
Бенджи,а на скенер мина ли?Ехографа не е много сигурен.Мога да препоръчам лекар,ако желаеш за консултация.Стискам палци!

# 367
  • Мнения: 50
Ами резултата от пет скенера ще ми го изпратят утре.Иначе скенер правих месец май,нищо не се видя...не мога да си го обясня Rolling EyesХера ми е отрицателен както и хормоналните рецептори.А днес ходих в онкото по повод силна отпадналост/едва си местя краката/,а от снощи каквото хапна и повръщам.Маркера на гърдата е 23,какво мислите?

# 368
  • Плевен
  • Мнения: 981
Да ви попитам, нормално ли е резултатите от биопсията за Хер почти един месец след операцията да не са готови...Имам чувството, че има нещо нередно, нали уж трябва лечението да не започва повече от месец-два след операцията, Cry Оплаках се, дано получа най-после резултати, че се побърквам Tired
Благодаря, че Ви има, за да може човек да сподели и да получи адекватни съвети Hug

# 369
  • Мнения: X
elifanta, сигурна ли си, че се бавят резултатите, а не само епикризата?

# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Два резултата чаках аз. Първите, които имаха за цел да потвърдят вида на бучката излезнаха много бързо, мисля в рамките на 5 дни вече можеха да са категорични, че е злокачествено. Вторите обаче, за естротен, прогестерон, хер ги чаках и аз бая време. Но хората предупредиха, че освен изключително важни, са и доста "по-бавни". Месец обаче и аз мисля, че е много, при мен колкото и да ми се оправдаваха с чисто технологично необходимо време си излезнаха след 2 седмици. Хубаво е, че си реагирала. С тия микроскопи все пак хора работят. Всичко може да се е случило, я някой от препаратите, с които тестват да на са им доставили, я нещо грешно попълнено като дата и т.н. Сега след натиска от твоя страна, ще се впрегнат.

# 371
  • Плевен
  • Мнения: 981
elifanta, сигурна ли си, че се бавят резултатите, а не само епикризата?
Оперирана съм на 26,09,17, днес е ходила жената, с която ни оперираха в един ден, каза, че и за двете още не са готови резултатите, оттам и епикризата също не е готова. Оттам и лечение назначено нямам, а чета в темата, че е добре да започне не по-късно от месец-два от операцията. В петък говорих с доцентката, която ме оперира, тя каза, че се очакват в понеделник...Притеснява ме да не ме забавят с лечението, каквото и да е, е по-добро от неизвестността, щом сме я докарали дотук, ще се борим. Като планиращ всичко човек, това си е убийствено за мен Laughing Освен от обед да си взема "лечебната" доза червено вино Mr. Green
Ако може да ми кажете и за блокчетата, които разбрах, че мога да си взема- има ли смисъл да ги давам на друго място за изследване, знам, че в Плевен мога да ги дам, това поне е в моя град bouquet

Spirit Crusher, аз съм много досадна, но досадно-любезна, та хората по-трудно ме отсвирват, професионално изкривяване, какво да се прави...

# 372
  • Варна
  • Мнения: 1 685
elifanta, вземи си блокчета. Не изискват някакъв особен начин на съхранение. Дали има смисъл да ги даваш за повторно изследване, аз лично на твое място бих се подсигурила, щом съмнения някакви ми се пораждат в главата "Абе тия що се бавят толкова". Но това е по-скоро за да си подсигурим по-спокоен сън. Ако няма фрапантни разлики, няма смисъл от трето, четвърто, n-то изследване. Не се вкарвай в паранои, че и такива хора познавам. Блокчетата им обиколили целия свят и всякакви лаборатории в отчаяние да излезнат от някъде по-добри резултати. "Еми... туй то, Минке! И на Марс да ги пратиш, не видя ли, че по-убаво няма да стане." Този материал също е ценен, къткай си ги. Втори тест, разлики все ще има, то не е с шублер да го измери, едни ще запишат примерно нещо от рода 65%, другите нещо от рода 62%, нищо не е това, то и всяка лаборатория издава документа като гледам в различни формати и по някави леко разминаващи се скали, който трябва си ги разбира обаче тези разлики, всъщност, който разбира, не яде буквите, тълкува си ги правилно резултатите. Ако има фрапантни разлики обаче, трети тест и мисля, че нещата ще се изяснят вече кой къде е сбъркал. Но без оливане, че не дай си Боже се закучат нещо нещата... от един много близък мой човек, чиято съпруга пострада от тая гад мръсна мамицата му и карциномче, знам да съм пестелива с блокчетата. На някой етап може да се наложат някви сравнителни анализи или нещо такова беше, дялкаха, дялкаха люспички, по принуда обаче, а не от параноидни разни настроения... в един момент материала свърши...

Spirit Crusher, аз съм много досадна, но досадно-любезна, та хората по-трудно ме отсвирват, професионално изкривяване, какво да се прави...

И аз така. На няколко пъти го виждах в очите им "Оф... пак ли ти?" Но само като им се усмихна насреща и като ги заговоря все едно слуга се обръща към кралицата си и се размекват та чак и на теб ти иде да се размажеш там заедно с тях от любезности. То си е речено векове назад "Блага дума железни врати отваря." Innocent

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 11:51 от Spirit Crusher

# 373
  • Плевен
  • Мнения: 981
Spirit Crusher, така е  Hug Исках да си сверя часовника нормално ли е, аз ли се филмирам, защото стоейки вкъщи, нищо не правя, освен да губя време..., а този път май го нямам Peace Ако не ми се обади доцентката, ще и звъня пак следобед Laughing, за пореден път...Иначе ми каза, че 100% ще имам лъче, та по-късно ще ви досаждам за кремчета и пудрички, че кожата ми за ужас е свръхчувствителна, да не изгоря...Благодаря!
Пожелавам по-малко хора да пишат в тази тема, да я обърнем на отчетна, кой и как го е минал, и толкова Hug

# 374
  • Варна
  • Мнения: 1 685
elifanta, иииий, верно, бре! Не, че бях забравила за тая лъчетерапия, но сега осъзнавам, че ей я на, от завоя вече се задава и скоро ще ми затропа на вратата. Никаква подготовка нямам. А трябва ли такава, има ли въобще нещо като предподготовка? Че и моята кожа една кекаваааа... чувствителна, бяла, алергична към метали, покрай това химио ептен се скапа. Веднъж сложих сутиен с презрамки, които се откачат, но метални, а не пластмасови кукички. Пламнах веднага с обрив. Не повече от 20 минути да е имало контакт с тези метални гадости. Преди държах поне по 12 часа преди да се обрина. Ще си пишем двечките и на лично ми се струва. Много общи проблеми ще борим покрай тези наши кожи.

Общи условия

Активация на акаунт