Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 45

  • 100 215
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 726
И аз си го купувам, но ми прави постоянно полипоза на ендометриума,  трябваше им полвин година да се сетят да го сменят, а сега продължавам да чакам разни комисии.

# 16
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
И аз си го купувам, но ми прави постоянно полипоза на ендометриума,  трябваше им полвин година да се сетят да го сменят, а сега продължавам да чакам разни комисии.
Повечето ми приятелки, които преминаха през няколко абразио, заради тамоксифена в крайна сметка си направиха хистеректомия и минаха на друга терапия. Другото лекарство, което чакаш пак не е ароматазен инхибитор и в крайна сметка ще доведе до същото. Помисли го. Peace

# 17
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Благодаря, че споделяте и помагате! Yellow Heart Пожелавам на всички здраве и  в новата тема! Flowers Hibiscus
Аз другата седмица съм на скенер, осем месеца от последния херцептин, взех си вторите протоколи за Золадекс и Ксанепра/Екземестан/.  За жалост се налага на всеки 6 месеца да ги подновяваме, а и освен това е трудно да ги съчетаеш с едно ходене-протоколи, контролни изследвания и скенер. Докато бях на химии и Херцептин изчислявах колко време от живота ми е отнело чакането и поцедурите за всичките тези 8 години!!!

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 15:14 от шушито

# 18
  • Мнения: 149
И аз съм тук.Желая здраве и само хубави емоции.

# 19
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
. Докато бях на химии и Херцептин изчислявах колко време от живота ми е отнело чакането и поцедурите за всичките тези 8 години!!!
Сигурно доста време, но пък основното тук е "Тези 8 години!!"  Mr. GreenНе всички имаха този късмет, така, че дами нека не ни тежат тези маловажни неща...На 6 месеца не са малко време Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
А някои имаха този късмет с висенето. Жив все още пример съм,  Миленнка  Joy Joy Joy
Дай боже всекиму Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 673
Благодаря за новата тема! Аз си купувам Нолвадекса, но за Золадекс взимам протокол. Досадно е, но за 2 пъти годишно все пак не е толкова много.
Наистина ли стават такива проблеми от тамоксифена - скоро за първи път ще ходя на гинеколог, минаха 6 м. откакто го взимам, притеснявам се какво ще ми каже... Sad

# 22
  • Мнения: 1 726
И аз си го купувам, но ми прави постоянно полипоза на ендометриума,  трябваше им полвин година да се сетят да го сменят, а сега продължавам да чакам разни комисии.
Повечето ми приятелки, които преминаха през няколко абразио, заради тамоксифена в крайна сметка си направиха хистеректомия и минаха на друга терапия. Другото лекарство, което чакаш пак не е ароматазен инхибитор и в крайна сметка ще доведе до същото. Помисли го. Peace

Миленка, ароматазен инхибитор са ми изписали, понеже съм на 40 ми трябва още 5 г. ХТ.

Olive, при мен проблемите започнаха на 4-та г.

# 23
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Миленка, ароматазен инхибитор са ми изписали, понеже съм на 40 ми трябва още 5 г. ХТ.
От къде са сигурни, че си в менопауза?

# 24
  • Мнения: 1 726
Нали съм в медикаментозна , не е ли достатъчно?

# 25
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз уж бях в медикаментозна, а се оказа бебе. След химиотерапия...

# 26
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Нали съм в медикаментозна , не е ли достатъчно?
В медикаментозна менопауза сме само докато ни слагат Золадекс. Нолвадекса няма нищо общо с цикъла. Има жени /дори тук във форума/, които пият Нолвадекс и си имат цикъл. Даже в последно време не се спира цикъла при РМЖ. Когато се спре Золадекса, което става след 5 г. /не повече/ цикълът може да се възстанови без никакъв проблем. Даже на друга част от момичетата вече това се случи. Точно затова, когато ми спряха Золадекса /тогава пиех Аримидекс от 3 години/ ми изписаха отново Нолвадекс, защото той може да се пие и при цикъл.До момента не ми е дошло, а вече минаха почти три години без Золадекс и въпреки всички не е сигурно, че съм в менопауза. Спрях си Нолвадекса преди месец и половина.Сега три месеца подред ще си пускам изследване на Естроген и FSH, за да се видим дали са в менопазуални граници. Ако са ще попия 1 година Аримидекс отново, а ако не са и се покачват ще обмисля хистеректомия и пак спокойно мога да си пия Аримидекс. На 44 години съм и лекарите не са сигурни, че съм трайна менопауза, въпреки седемте години и 8 м. хормонална терапия.
р.р. Няма начин да се пият ароматазни инхибитори без да се изясни дали сме в менопауза или не:)

# 27
  • Мнения: 1 726
Аз ще ги вземам заедно със золадекса.

# 28
  • Мнения: 1 726
Дамииии, спешно , кой е най-добрия патолог в Сф. , координати моля?

# 29
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
milmich, аз бях 5 години на Золадекс и Нолвадекс. Последва новобразувание-операция, химиотерапия, таргетна и сега пак Золадекс и Екземестан.  Аз имах 2-3 цикъла между края на Золадекса и новата хормонотерапия.  Хормоналните показаха първо, че съм в менопауза, но после ми дойде цикъл , пуснахме нови.  Много изчетох и се доверих, че има практики Ароматазни инхибитори/Екземестан / + Золадекс.
armyhousewife, аз съм чувала добри мнения за Христова, макар, че преди 2 години Милев ми направи повторната хистология, също и Бошнакова от Сити клиник.

Общи условия

Активация на акаунт