Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 372
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 267
Момичета,
излезе ми резултата от обременяването с глюкоза, което вчера правих в Кандиларов. Ендокриноложката си беше тръгнала няколко часа преди края на работното й време, вероятно защото е петък, та...още нямам професионално становище. Ето показателите:
0 мин.          5.01 ммол/л       при реф.ст-ст    2.8-6.1
60мин.       11.86 ммол/л       при реф.ст-ст    3.5-6.1
120мин.       7.64 ммол/л       при реф.ст-ст    3.5-7.8
гликиран хемоглобин     6.2 %                  при реф.ст-ст   4.8 - 5.9
гликиран хемоглобин   45.0 ммол/мол при реф.ст-ст   29-42

# 691
  • Мнения: 715
Не мога да дам конктерно мнение, но аз правих това изследване 2 месеца преди да забременея, поради други проблеми и на 60 минута бях 45, и ми казаха, че съм извън нормата, но не съм за лекарства. Мисля, че изследванията ти не са зле, но пак, не знам дали при ременни е същото Simple Smile

# 692
  • Мнения: 2 340
Борислава, искам не искам, налага ми се да съм запозната.. Година ни трябваше да се преборим с лоши показатели на инсулина, които ни пречеха да забременея .Сега за щастие съм добре, но пак внимавам. КЗ е кръвна захар, ако питаш за съкращението.

Ана, на 0-лева минута е ок, ама на 60-та не е.. сама виждаш и реф. стойности, които макар при бременни да са малко по-различни, на 60-та минута не бива да минава 7.8.
Гликираният ти хемоглобин също не е много, ок. Това показва как се е движила кръвната ти захар за последните месеци (2-3някъде). Т.е имало е колебания, но не е кой знае какво.. Няма нужда от стрес, Яначкова, ако с нея ще коментирате резултатите ще ти каже какво да правиш Simple Smile

Хриска, 45 е по-вероятно да ти е бил инсулина Simple Smile Кръвна захар 45 е направо тотален диабет и повече Simple Smile дори не съм сигурна, че е възможно Simple Smile

# 693
  • Мнения: 715
Да, за инсулин става въпрос Grin Извинявам се, мислех, че изследването е за инсулин. Не съм обърнала внимание. Извинявам се отново.

# 694
  • Мнения: 988
Момичета айде да изпишем темата,че да идва новата.С всяка нова тема чувствам,че се приближаваме към дългоочаквания момент.

# 695
  • Мнения: 1 019
Сега една по една като се започне с ражданията скоро, ще се изпишат бая темички! Да са ни на хубаво Simple Smile)))

# 696
  • Мнения: 368
Момичета, много ме успокоихте, много Ви благодаря за подкрепата Heart
Аз си действам с инсулина, продължавам и с диетата и за момента с бебо сме добре.
Хубави почивни дни на всички и до скоро!

# 697
  • Мнения: 988
Да ви се похваля ,че преди бяхме до болницата където смятам да раждам,да разпитваме какви неща трябва да взимаме и общо взето документи и тоалетни принадлежности,очаквах и от там да ни дадат един дълъг списък,но се оказа ,че са добре оборудвани.Жената ме погледна и ме пита,ама ти не ти ли е рано още от сега да питаш за тези неща и като и казах че съм за декември беше очудена  дали ми е малко коремчето незнам, аз си мислех,че си личи в кой месец съм.Преди 2 седмици една позната ме видя и ме пита,ама ти да не роди толко бързо.Та нещо ми са странни тия хора.В началото мислех,че ще ми е трудно да сваля килограмите,а като гледам как вървят нещата може и с раждането да изчезнат.Започнахме и по магазините да разглеждаме и си харесахме почти всичко, остава да си ги купим и да започваме с подреждането за тази част нямам търпение.А и момичета за моите изследвания (тези за кръвна захар и инсулин)честно да ви кажа не знам какви са ми точните стойности,всеки път като ги вземе лекаря не ми ги връща веднага и след това ги губи.Та бях си вадила предишни от лабораторията и тези пак ги взе и сега се сетих,че ми дадоха моите и на още 2 мами да ги отнеса и тях та си сравних резултатите с тях и на едната се обади веднага да и каже,че всичко е наред,а на последния час кръвната захар и беше по високо от моята,обаче втория път си ми беше висока около 9 първия и третия път не,а инсулина мисля,че ми беше около 40 сега се нирвирам,че не им казах от лабораторията да ми изкарат копие да си знам поне като ви питам какви точно стойности да кажа и много ме е яд на вас взимат ли ви изследванията?

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 20:18 от borislavabgmamma

# 698
  • Мнения: 112
Аз винаги като си взема изследванията от лабораторията,си правя копия и след това ги давам на лекаря ми на ЖК. Тя ги прибира и не ми ги връща. Остават в обменната карта.

# 699
  • Мнения: 2 340
Аз си пускам изследвания в лабораторията на Щерев, от където док има постоянен достъп до всички резултати, както и аз разбира се.. Пазят ми се всички изследвания за 2 години назад, дори проста ПКК, която съм пускала. Не печатя нищо, надявам се и да не ми потрябват, а да си родя живо и здраво бебенце при тях Simple Smile

Утре съм на третата фетална, стискайте палци всичко да е наред, моооля Simple Smile

# 700
  • Мнения: 112
Тонче, всичко ще е наред. Стискам палци. Heart. Моята трета фетална морфология доста я претупаха, вероятно защото влизаше в пакета, който доплатих за ЖК. Докторката каза, че всичко е наред. Не смятам да ходя и на друго място, защото така или иначе бебока ще се ражда:hugs:

# 701
  • Мнения: 988
Успех с феталната и да се похвалиш как е минало.

# 702
  • Мнения: 215
Тонче - Успех с феталната, сигурна съм, че всичко ще бъде наред Simple Smile

# 703
  • Мнения: 906
Здравейте, аз минах ЖК.Бебчовците са по 2136кг. и 1974кг.За първи път бях и на тонове, всичко е наред.Успех на всички.

# 704
  • Мнения: 2 340
Поздрави от мен и бебка, която продължава да трупа грамчета и отговаря на 34г.с, а иначе сме в почти 32г.с. Всичко друго е в норма, д-р Чавеева я огледа изцяло и беше много доволна, но доста се притесних, защото трябва да се моля да излезе сама по естествен път към 37-38г.с Иначе ще я извадят със секцио 🙄🤔
Та.. задружно стискайте палци да се появи жива и здрава межу 28.11 и 8.12 🙏❤
Проспа днешния преглед, защото се измори да рита пред кабинета, докато чакахме друго бебенце да се завърти и да го огледат.. Та, като влязохме вече се беше кротнала и док видя всичко, което искаше.. Много е сладичка и според всички прилича изцяло на мен. Дано поне цветът на очите е взела от ММ, защото са му разкошни Simple Smile

Утре съм на среща с ендото да обсъдим, какво да правя, за да спре да расте така стремглаво и да сме добре и двете. Обмислям да започна само месо, млечни и салати.. дори супи/боб/леща ще спра и ако док каже ще започна метформина отново.

Общи условия

Активация на акаунт