За кармата

  • 414
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Някой знае ли къде вав Варна могат да ми изследват кармата.има предположения че бебето ми може да е алергично към кармата ми .Вазможно ли е според вас?

# 1
  • Мнения: 5 790
Някой знае ли къде вав Варна могат да ми изследват кармата.има предположения че бебето ми може да е алергично към кармата ми .Вазможно ли е според вас?

Глупости на търкалета! Кой ги прави тези предположения? Може да е алергично от АМ, но от кърмата ти  Naughty
Може да е получило алергична реакция от неподходяща храна, която ти си яла.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
КАрма дали е равно на кЪрма  newsm78

# 3
  • Мнения: 967
Възможно е бебето да има хранителна алергия. Това означава, че ако ти си яла нещо към което бебето е алергично, тази храна преминава в кърмата и бебето я поема. Обикновено в ранна възраст силна алергична реакция прави белтъкът на кравето мляко. Това означава, че ако бебето ти е алергично към белтъкана кравето мляко ти не трябва да ядеш никакви млечни продукти от краве мляко. Кърмата е най-добрата храназа бебето, особено ако то е алергично. При алергии по-добро лекарство от кърменето няма. Не се поддавай на провокации да отбиваш бебето, защото е алергично към кърмата #Crazy
За да си сигурна дали бебето наистина има хранителна алергия и за да знаеш какви храни трябва да избягваш докато кърмиш може да направите изследване. Ние правихме скоро на нашия син. Не знам във Варна дали го правят, но в София със сигурност. Това не е стандартното тестуване за алергии, а кръвен тест - нов, струва 100лв и не се покрива от касата. Взема се кръв от вената на бебето и тя се изследва с 20 алергена. Така ще занеш наистина има ли хранителна алергия към нещо и какво е то.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
КАрма дали е равно на кЪрма  newsm78

И аз взех да се чудя вече. Тази седмица втори път попадам тук на кармическа тема  Crazy

А на базата на какво са съмненията за алергия?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Както са казали и другите момичета - алергия към кърмата няма, няма и тестове за кърма. Тества се бебето, а майката минава на диета. Най-честият причинител на алергии през кърмата е кравето мляко, което трябва да бъде изключено под всякаква форма, т.е. не може да се консумират мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал и храни, които ги съдържат. Минават минимум 2 седмици, докато всички следи от алергизиращия белтък се изчистят от организма ти, макар че при повечето бебета подобрението е видимо само след няколко дни.

# 6
  • Мнения: 45
аз не ям никакви млечни продукти.а тя се скъксва да повръща а сме само на кърма затова ми казаха че може да е от нея.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Повръщането вероятно е по-сериозна форма на рефлукс, а не алергия към кърмата. Пратиха ли ви на детски гастроентеролог, да ви види на ехограф? Това е най-логичната стъпка в този случай, а не съмнение за алергия.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
аз не ям никакви млечни продукти.а тя се скъксва да повръща а сме само на кърма затова ми казаха че може да е от нея.

Предполагам, че не го е казал лекар?
Хедра правилно те е упътила. Обърнете се към гастроенетеролог.

# 9
  • Мнения: 45
ако наистина е сериозна форма на рефлукс какво трябва да се направи

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Зависи колко е сериозно положението.
Ако беебто качва добре и се развива правилно повръщането е по-скоро естетически проблем.

Ако е по-сериозно се изписват лекарства, но по-добре не го мисли толкова преди да са ти дали менение специалистите.

Общи условия

Активация на акаунт