Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 41

  • 35 469
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Старата тема

BG-Mamma :: Калкулатор
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.


Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 36 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Лунарни месеци:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

# 1
  • Мнения: 25 729
Записвам се с въпрос, имате ли пъпки по лицето. Аз съм в 17+6 г.с и съм опъпчена като тийн. Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 2 352
Записвам се с въпрос, имате ли пъпки по лицето. Аз съм в 17+6 г.с и съм опъпчена като тийн. Crossing Arms
Аз, откакто забременях, лицето ми се изчисти  Grinning

# 3
  • Мнения: 6 931
Сега се загледах в календара по г.с. и месеци. Аз досега гледах в този сайт http://bremennost.bg/koq-gestacionna-sedmica-na-koi-mesec-otgovarq.html, но има разминаване от 5ти календарен месец нататък, кое е правилното?

# 4
  • Мнения: X
Лаленце,  благодаря за темата Flowers Hibiscus
Моята кожа винаги е била чиста, сега няма никаква промяна. Само две-три пигментни петна ми излязоха на лицето и много ме нервират.
По тялото също имам много нови малки бенки, по-големите ми пък доста пораснаха. Ама майната им Grinning

# 5
  • Мнения: X
Записвам се с въпрос, имате ли пъпки по лицето. Аз съм в 17+6 г.с и съм опъпчена като тийн. Crossing Arms
Казват, че когато чакаш момиче "погрозняваш", а когато чакаш момче се разхубавяваш. Не знам съвпадение ли беше, но докато бях бременна с дъщеря ми постоянно бях с пъпки по лицето.

# 6
  • Мнения: 719
И на мен ми е много объркано с тези седмици.. Аз гледам по календарни месеци тоест 9. На места пише че шедти месец започва от 22гс а на други места е от 23гс.

# 7
  • Мнения: 10 874
Разминаванията са съвсем незначителни и нямат кой знае какво значение. Изберете си една таблица и се водете по нея.
Доколкото виждам, става дума за по една седмица, което пък съвсем няма значение. Много бременни така или иначе се объркват в седмиците и ако са примерно в 12-та седмица и 3 дни, не разбират, че това всъщност е 13-та седмица (защото от бременността са изминали 12 пълни седмици, а тези 3 дни са от започналата 13-та седмица). Същото е като с рождените дни - празнуваме, че сме навършили едни години, а не, че ги започваме.

# 8
  • Мнения: 2 352
Ооо, забравих да кажа, че около зърната ми се появиха малки брадавички  ooooh! Четох, че било заради хормоните и уж е нормално, после падали, но се притеснявам да нямат отношение към кърменето. То далеч това време, де, ама...

# 9
  • Мнения: 25 729
Записвам се с въпрос, имате ли пъпки по лицето. Аз съм в 17+6 г.с и съм опъпчена като тийн. Crossing Arms
Казват, че когато чакаш момиче "погрозняваш", а когато чакаш момче се разхубавяваш. Не знам съвпадение ли беше, но докато бях бременна с дъщеря ми постоянно бях с пъпки по лицето.
За погрозняването, да. Точно като грозната Бети съм. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 719
Аз бях като тиййн до към 15 седмица. Сега съм в 21гс и лицето ми по-чисто никога не е било - момче чакам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 35 103
На мен може 5 пъпки да са ми излезли за 8 месеца бременност, но и 5те ми оставиха ужасни белези..

# 12
  • Мнения: 5 468
Разминаванията са съвсем незначителни и нямат кой знае какво значение. Изберете си една таблица и се водете по нея.
Доколкото виждам, става дума за по една седмица, което пък съвсем няма значение. Много бременни така или иначе се объркват в седмиците и ако са примерно в 12-та седмица и 3 дни, не разбират, че това всъщност е 13-та седмица (защото от бременността са изминали 12 пълни седмици, а тези 3 дни са от започналата 13-та седмица). Същото е като с рождените дни - празнуваме, че сме навършили едни години, а не, че ги започваме.

Не е като с рождените дни и точно заради това повечето бременни се объркват. Напр. когато си навършил 20г си влезнал и караш  21вата си година, но казваш, че си на 20. Вероятно затова бременните си мислят, че са в седмицата, която е завършена, а не в тази която тече, както е правилното.

# 13
  • Мнения: 10 874
Мда, не ми се получи добре сравнението, съжалявам! Blush

# 14
  • Мнения: 363
Благодаря за темата.

Въпрос:
Как усетихте бебо и в коя седмица?
На някоя от вас да е изпъкнала кожата и да я сърби? Дали е от бременността?

А иначе за погрозняването, такъв задника от прах, че съм като самосвал, не че съм дебела, а просто станах широка.

Общи условия

Активация на акаунт