Вагинизъм

  • 2 898
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, на 20 години съм и имам това състояние, наречено "вагинизъм". Консултирах се с няколко лекари, посещавам терапевт, но все още не виждам подобрение. Пиша тук, защото ми се искаше да разбера за начин по който реално да се справя с това, но от хора, които лично са го изпитали.Съвети от сорта" просто се отпусни" не помагат. Само човек, който лично е преминал през това знае, че не се случва точно така.
 Затова дами, кажете-как преодоляхте вагинизма?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз страдах от подобно състояние. Преодолях го с подходящия партньор. И с него се стягах, но в един момент се отпускаш. Наистина е въпрос на време.

# 2
  • Мнения: 11 336
А има ли някаква промяна и подобрения с различни партньори?

И как е положението ако си пийнала повече?

# 3
  • Мнения: 5
Все още съм с първия си партньор. Проблема е че така и не успяхме все още да "комсумираме" връзката си. Предпошагам съм в доста напреднал стадий и не знам как да изляза от това положение. С алкохол не се получава също. При опит за проникване -трезвена или пийнала, реякцията ми е еднаква.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Теди, трябва силно да желаеш твоя прятел, а той да бъде решителен. Продължи ли твърде дълго твоето недаване, а той да се стресира и да отказва да прави опити, то в един момент става мъка. Лубрикант сигурно си ползвала.Желанието ти към партньора трябва да е по-силно от страха ти, при мен това сработи.

# 5
  • Мнения: 11 336
А партньора ти има ли малко повече опит? За да се отпуснеш максимално е нужно малко повече търпение, игра, ласка.
Със сексолог и психолог срещна ли се?

А ти масторбираш ли? Стигаш ли до оргазъм? Пробвала ли си самичка да се отпуснеш и да се забавляваш със себе си с играчка? Това са толкова лични въпроси и не искам да те смущавам. Ако искаш може да поговорим на лични.  Hug

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте, на 20 години съм и имам това състояние, наречено "вагинизъм". Консултирах се с няколко лекари, посещавам терапевт, но все още не виждам подобрение. Пиша тук, защото ми се искаше да разбера за начин по който реално да се справя с това, но от хора, които лично са го изпитали.Съвети от сорта" просто се отпусни" не помагат. Само човек, който лично е преминал през това знае, че не се случва точно така.
 Затова дами, кажете-как преодоляхте вагинизма?
Ходих в Турция и се оправих за 5 дни, смешно нали? В началото бях много недоверчива, но всичко стана като по мед и масло. Всички опити за полов контакт с моя партньор са свършвали с ужасна болка, последвана от караници и много плач... Благодарна съм от все сърце на тези хора, които ме спасиха от този ужасен проблем.. 😊

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте, на 20 години съм и имам това състояние, наречено "вагинизъм". Консултирах се с няколко лекари, посещавам терапевт, но все още не виждам подобрение. Пиша тук, защото ми се искаше да разбера за начин по който реално да се справя с това, но от хора, които лично са го изпитали.Съвети от сорта" просто се отпусни" не помагат. Само човек, който лично е преминал през това знае, че не се случва точно така.
 Затова дами, кажете-как преодоляхте вагинизма?
Ходих в Турция и се оправих за 5 дни, смешно нали? В началото бях много недоверчива, но всичко стана като по мед и масло. Всички опити за полов контакт с моя партньор са свършвали с ужасна болка, последвана от караници и много плач... Благодарна съм от все сърце на тези хора, които ме спасиха от този ужасен проблем.. 😊

В какво се е състояло лечението. Бихте ли дали по-точна информация

# 8
  • Мнения: 3

Здравейте,
с помощта на упойващи кремове и вагинални разширителни успяха да ме отърват от този ужасен проблем.. При мен проблема беше повече психологически и в никакъв случай не бих могла сама да се оправя.. При това заболяване мозъкът "изпраща" грешни сигнали към тазовите мускули и те се свиват. Кегеловите упражнения също много помагат. Вие може би страдате от по-леката форма и може да пробвате и в домашни условия.. Прилагам и снимка на разширителите. Успех, дано да се оправите!

# 9
  • Мнения: 255
Здравейте, аз също имам такъв проблем. Приятелят ми беше на кораб 7 месеца и се върна преди няколко дни. Каквото и да правим не се получава, чудя се дали да се обърна към гинеколог, но като чета повечето коментари по-скоро са насочени към друг тип професионалист. Някакви съвети? Благодаря ви предварително!

# 10
  • Мнения: 27
Здравейте, на 20 години съм и имам това състояние, наречено "вагинизъм". Консултирах се с няколко лекари, посещавам терапевт, но все още не виждам подобрение. Пиша тук, защото ми се искаше да разбера за начин по който реално да се справя с това, но от хора, които лично са го изпитали.Съвети от сорта" просто се отпусни" не помагат. Само човек, който лично е преминал през това знае, че не се случва точно така.
 Затова дами, кажете-как преодоляхте вагинизма?
Ходих в Турция и се оправих за 5 дни, смешно нали? В началото бях много недоверчива, но всичко стана като по мед и масло. Всички опити за полов контакт с моя партньор са свършвали с ужасна болка, последвана от караници и много плач... Благодарна съм от все сърце на тези хора, които ме спасиха от този ужасен проблем.. 😊

Можеш ли да дадеш повече информация къде в Турция и при кой лекар

Общи условия

Активация на акаунт