Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 май 2006, 11:02 ч.

Най-бързите ястия

• 9 647
  • 16
  •   1
Отговори
Отварям тази тема основно за работещите и въобще много заетите мами.Аз лично разполагам с много малко време след работа за готвене , а домочадието е все гладно и все нещо трябва да се готви.В почивните дни е различно , поглезвам ги с разни по-завъртяни неща , но през гругото време изпадам в ужас.Затова помагайте.Давайте идеи за вкусни неща които отнемат малко време за приготвяне newsm64

# 1
Аз имам любимо бързо ястие - месце(няма значение какво), топено сиренце и гъбки, подправки и добавки по желание. Всичко това в йенска тавичка и се пече във фурна, микровълнова. Става много вкусно!

# 2
Страхотна картофена яхния за микровеле

В съд за микровеле за две минути на макс задушаваш чесън, морков на кубчета и една глава лук на шайби.
Добавяш кило картофи по на дребно нарязани, объркваш хубаво и пак на макс 10 минути.
Добавяш половин буркан домати или доматено пюре на око, чаена лъжичка сол, щипка захар, червен пипер и босилек или вместо него магданоз и копър /което по-обичаш - мъжът ми не харесва с босилек като я правя/
8 минути на макс и 5 минути да стои след това във микровелето.
Сууупер е
Понеже различните картофи стават различно - опитай накрая дали са готови и ако е необходимо ощи 3-4 минути пак на макс.

# 3
Аз готвя в тенджера под налягане и всичко става бързо!

Ето ти една тема за бързо готвене http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56648.0

# 4
  • София
Сирене по шопски ( в гювече)  newsm78

# 5
Бъркани яйца  Laughing

# 6
  • Пловдив ;)
Когато повечко ме домързява и се чувствам по-уморена след работният ден се приготвя  Таратор :super:  / напоследък бъдещият татко го прави  Mr. Green / , картофено пюренце и препеченка на грил наденичка  Wink

# 7
Аз пък съм на гювечета, обирам всичко от хладилника и готово, бързо и мноооогоооооо вкусно Peace

# 8
Аз имам любимо бързо ястие - месце(няма значение какво), топено сиренце и гъбки, подправки и добавки по желание. Всичко това в йенска тавичка и се пече във фурна, микровълнова. Става много вкусно!
и аз честичко го правя този специалитет като месцето ми е пилешки гърди и кренвирши, нарязани на много ситно като за Бьоф Строганов.
Найстина много тарикатска манджа - бърза и вкусна Wink

# 9
  • най-шареното място
"бавни" неща не готвя повече от 3 пъти годишно обикновено.
Да живее мировълновата - "микрот" ни! тя спасява спешностите за готвене.
най-бързите неща, за които се сещам:
ориз - само задушавам лук/пак в микрото/ + измития ориз и кавото ви харесва + кубче бульон + босилек и черен пипер на "топки"
спагети - спагетите в почти заврялата вода + сол/бульон. после пак в микрото соса; спагетите при соса и на масата.
картофи - /тук беленето забавя/нарязаните картофи + кимион, червн пипер, къри, джинджифил, чубрица и т.н - вида и пропорцията на вкус + олито; рабъркване , в микрото, едно рабъркване насред "готвенето".

на котлона - пиле с мерудии - нарязани гърди + мерудии на вкус/ може кентъки на котами ако бързате/, престоява, после в тигана и като се белне, вода и след извирането = на масата.

# 10
Най-бързи ястия с полуфабрикати и колбаси има много, но в къщи такива се ограничават строго. Месцата си искат повече топлинна обработка, затова за мен абсолютен фаворит за бързо готвене без полуфабрикати е спаначената супа /от замразен спанак/. Пакетът във врящата вода, настърган морков, като се разпаднат кубчетата - ориз или овесени ядки докато се сварят. Общо около 10 минути на газов котлон.
Качамак също, и яйцата по панагюрски, рибената супа /с хек, морков и картоф/ отнема до 15 минути, заради чистенето на костите.

# 11
Най-бързо е в гювеча. В него готвя всичко.Месно, безмесно и става вкусно.

# 12
  • София
Гювечетата са ми фаворит за бързо готвене!
Пиле с картофи - използвам пилешки бутчета, картофите на робота на филийки и в тавата.
Тараторът също е бързичък  Wink
Яйцата на омлет, по панагюрски, пържени или варени.
Спагети, пица - стават бързо и са вкусни  Simple Smile
Замразените миксове от зеленчуци, задушени с масло като гарнитура към кюфтета, кебапчета, пължолки  Simple Smile

# 13
аз си "готвя" страшно вкусни неща за около 15 мин.-от готовите разбира се-я паеля,я мексикански ориз,я зеленчуци.единственото което правя е да сложа масло в дълбок тиган,да сложа нещата.да разбъркам,после бульон или вода и слагам капака.вкъщи винаги има различни готови миксове за екстремни ситуации

# 14
За малкото време с което разполагам след работа обикновенно се подготвям от почивните дни. Почти винаги в неделя приготвям нещо, което се яде в понеделник. А после през седмицата:
Яйца - омлети, бъркани, на очи, забулени
Нещо панирано - кашкавал, шницели, печен пипер, пилешко месо
Нещо за скара
Всички видове зелении стават за нула време
Гюведжета във микровълновата, всякакви вариации
Крем супички - сварявам зеленчуците във микровълновата. пасирам, мляко, масълце....готово.
Или нещо от китайския ресторант по път за дома.
Ами тя седмицата свърши.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт