Астматичен рефлукс

  • 1 817
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, имам нужда от помощ. Синът ми има астма от 4-годишен. Получавал е кризи, но само кашлица, нищо повече. При криза използвахме Салботамол и Бодесонида. От един месец получава криза почти всяка вечер, кризата започва с давене, след това не му достига въздух, и накрая се оригва, като по време на кризата при недостига на въздух си криви и устата. Пращаха ни на различни доктори, в повечето случаи ни казваха, че не знаят на какво се дължи. Накрая ни казаха, че е от стомаха. Причината била некачествената храна, която предизвикам рефлукса и астмата допринася. Лекарствата които пие са Ефира, Зиртек, Гастротус, Нексиум. Моля ви ако имате информация помогнете ни. Благодаря ви предварително!

Zdraveite,imam nujda ot pomosh. Sinat mi ima astma ot 4 godishen. poluchaval e krizi no samo kashlica, nishto poveche. Pri kriza izpolzvaxme Salbotamol i Bodesonida. OT edin mesec poluchava kriza pochti vsiaka vecher, krizata zapochva sas davene sled tova ne mu dostiga vazdux,I nakraya se origva, kato po vreme na krizata pri nedostiga na vazdux si krivi i ustata.Prashtaxa ni na razlichni doktori, vav povecheto sluchei ni kazvaxa che neznayat na kakvo se dalji. Nakraya ni kazaxa che e ot stomaxa. Prichinata bila nekachestvenata xrana koyato predizvikam refluksa i asmata doprinasya. Lekarstvata koito pie sa Efira, zirtek, gastrotuss, neksium. Molya vi ako imate informacia pomognete ni.Blagodarua vi predvaritelno.


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 01 сеп 2017, 01:34 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 1 175
Здравей, виж и в тази тема: Астма-34
Аз знам, че понякога двете състояния допринасят едно за друго. Може да се опитваш да слагаш детето да спи по-изправено (на повдигнат матрак например).

# 2
  • Мнения: 5 521
Потърси консултация и с детски гастроентеролог. Предполагам, че ще ви предложат да направите като изследвания Ph - метрия или рентген с бариева каша. При рефлукс често се обострят и асматичните симптоми.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Имам опит с рефлукс и с астма. Но не и на куп. Описаното ми прилича на рефлукс. Баткото ми е с астма, малкия с тежък рефлукс от раждането си.
"кризата започва с давене, след това не му достига въздух, и накрая се оригва, като по време на кризата при недостига на въздух си криви и устата." киселинен рефлукс? Малкото ми правеше така. Самото оригване вдига и стомашен сок и той изгаря дихателните пътища и щипе. За това криви устата, а дишането спира, за да не аспирира.
Странно е, че се случва при прием на Нексиум. Бебока беше на Нексиум до 13 месечен. 2*5мг. /тогава беше 8 кг./. Опитахме с 1път дневно 5мг. и не помогна. Много е важно да приема Нексиума правилно: сутрин на гладно и следобед, но до 17:00-18:00. И друго важно - за деца не се делят таблетки нексиум!!! Има си прахчета.
При нас рефлукса, се дължеше и на силна непоносимост към кравешки белтъци: мляко, масло, сирене, кашкавал...АБКМ
Ако няма алергии бих помолила да преосмислят Ефирата и Зиртека.
За астмата на баткото мога да кажа, че я чувам вече и без доктор. Гърдите хъркат много характерно и не може да издиша добре. Но пак казвам, описанието за мен си е чист  рефлукс.

Общи условия

Активация на акаунт