Дискова херния - 16

  • 171 895
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Аз пих габаневрал около месец,болеше ме главата през цялото време.После ходих при неврохирург,който ме посъветва да не пия тежка артилерия хапчета,тъй като не са за мен и ги спрях.Всъщност на мен почти никакви илачи не ми действат и дано не ми се налага да пия отново.

# 541
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
Добро утро !
Здравейте ,  може ли да споделя Heart ?
Оперирана съм 1999г,  бях на 14г.  После съм имала болки ,  но минаваха от прахчета .
До онзи ден - не мога права ,  легнала, седнала , в тоалетната не мога нищо на свърша ,  чудо . Изпих всичко де знам и нищо.  Сефте ми изтръпнаха двата крака , но от коленете надолу ,  стъпалата ми при допир с вода изгарят и същото стана с дланите ,  като не са под вода , все едно са с иглички - изкарах си акъла ,  защото така не ми е ставало .
Снощи ме приеха в отделение,  веднага скенер ми направиха,  докторката каза, че нямам никакви рефлекси ,  а находката на скенера не е фрапираща . Искат ЯМР-ра който имам , да видели нещо и ме питаха дали преди 2 седмици съм вдигала Т ?
Пуснаха  ми система - дексаметазон, квамател ,  профенид (не съм убедена , че така се пише)  и ми сложиха още нещо .
Много ме облекчи ,  но тръпнещите крака са си така все още. Не очаквам още от първата система чудо ,  но на фона на облекчената болка , си е такова ..
Някой да зе разпознава ?
Аз единствено искам да минат симптомите ,  после си знам къде да ходя ако има нужда ,  но не зная дали че се наложи ,  предвид находката сега , освен ако все още не ми казват всичко .

# 542
  • Мнения: 7 856
Здравейте. От доста време имам проблеми, но сега се влошиха. Нямам диагноза, не съм ходила до сега на невролог, но май вече се налага.
Моля тези, които са от София, да ми препоръчат добър лекар, който работи със здравната каса.

След като прочетох внимателно всичко в тази тема, забелязах, че хвалите флекскода. Аз имам сериозни проблеми с едното коляно от много години и се крепя само с добавки. И от тези, които съм пробвала, точно от флекскода нямах абсолютно никакъв резултат! За мене той е безсмислено харчене на пари.
За себе си съм открила най-добрата добавка (продава се по спортните магазини, не по аптеките). Не знам дали няма да се сметне за реклама, за това не смея да я пусна.
Друго, от което имах реален ефект, бяха по-старите продукти на Валмарк (не съм пробвала последните им).

# 543
  • Мнения: 6 159
......Аз имам сериозни проблеми с едното коляно от много години и се крепя само с добавки. И от тези, които съм пробвала, точно от флекскода нямах абсолютно никакъв резултат! За мене той е безсмислено харчене на пари.....
Виж първо какъв е проблемът в коляното , може да не е за лекарства , при мен се оказа скъсан менискус и киста и  ме оперираха .
Колкото  до Флекскода , тук сме коментирали ,че Хондросейф е със същите  съставки и е по-евтин .Във Флекскод има допълнителни съставки .

# 544
  • Мнения: 7 856
......Аз имам сериозни проблеми с едното коляно от много години и се крепя само с добавки. И от тези, които съм пробвала, точно от флекскода нямах абсолютно никакъв резултат! За мене той е безсмислено харчене на пари.....
Виж първо какъв е проблемът в коляното , може да не е за лекарства , при мен се оказа скъсан менискус и киста и  ме оперираха .
Колкото  до Флекскода , тук сме коментирали ,че Хондросейф е със същите  съставки и е по-евтин .Във Флекскод има допълнителни съставки .
Проблемът с коляното е ясно диагностициран. Никога не съм имала проблеми с минискуси. Когато преди години нещо се скапа допълнително изведнъж по него, ортопедът предположи, че съм скъсала минискус. Прати ме на ЯМР, който потвърди диагнозата (поне не го платих от джоба си). След като вкараха камерата при операцията, се оказа, че имало парче отчупен хрущял точно под минискуса, за това при преглед не може да се хване. Идиотът, който е взел парите за луксазното изследване, изобщо не си е направил труда да го погледне.
А добавката, за която писах, има огромно количество съставки - витамини, минерали, гюкозамин, хондроитин, MSM, хиулуронова киселина, билки. И определено ми крепи малкото останал хрущял.

А ето и състава на добавката:
Хранителна информация за 1 пакет :

Енергия - 9 cal.
Енергия от мазнини – 9 cal.
Мазнини – 1 g.
Витамин C (as ascorbic acid)  - 100 mg.
Витамин E 100 IU
Цинк (от Цинк пиколинат) – 15 mg.
Селен (sodium selenite) - 70 mcg.
Манган (as manganese sulfate)  - 1 mg.
Joint Construction Complex  -  3000 mg
/Глюкозамин (as HCl,Sulfate KCl), MSM, Хондроитин Сулфат A, Хондроитин Сулфат B/
Joint Lubrication Complex  - 1000 mg
/Масло от ленено семе (50% alpha linoleic acid) Cetyl Myristoleate Proprietary Blend- (cetyl myristoleate, cetyl myristate, cetyl palmitate, cetyl laurate, cetyl palmitoleate, cetyl oleate),  Hyaluronic acid /
Joint Support Complex - 1000 mg
/Ginger root extract, Turmeric Extract, Boswellia, Quercetin, Bromelain /

Други съставки: хрущял от акула, желатин, глицерин, соево масло, дестилирана вода, магнезиев стеарат, стеаринова киселина/
Този продукт съдържа миди.

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 15:28 от Недоволна

# 545
  • Мнения: 4 808
Здравейте, момичета! Да се запиша и аз в списъка на страдащите! Преди години съм имала проблеми с кръста, наболяваше ме, бяха ми казали: начален стадий на дископатия. От два-три месеца насам - сутрин, две минути след ставане - зверска болка в десния крак, по час и половина ревях от болка преди да тръгна на работа. През деня - само изтръпване и иглички по целия крак. Хукнах по лекари, джипито ме прати на невролог. Изписа ми мудокалм, доклофенак и магнезий,
ама никакво подобрение. Изглеждаше заинтересован само да ми вземе 40-те лв за електромиография. Като се разбра,
че нямам подобрение, ми изписа габаневрал, а после и нивалин. Щях да умра! Вдигнах кръвно 200/100, стигнах до Спешното. След една седмица в болнични се върнах на работа и след няколко дни пак 200/100. Аз съм хипертоничка от години, но съм си намерила точните лекарства и точния лекар и проблеми нямах. Едва след втория път се разбра, че е от нивалина. Веднага друг невролог, прати ме на скенер, ами дискова хернийка L4L5.И сега лежа в къщи, бият ми милгама, взимам също лирика и още едно, дето се слага под езика, с tr почваше, ама сега не ми се става да го видя. Бях започнала и физиотерапия, но я прекъснах по средата след проблема с кръвното. Боли ме най вече сутрин, но ще издържа. Исках да питам за плуването дали помага, но видях, че нагоре е писано. Изчетох цялата тема и научих много, благодаря!

# 546
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
Добър вечер , мили хора !
Имам нужда от помощ в разчета на скенера , защото нищо не разбирам Confused

- мега сак като вариетет в развитието . Л5 С1 - Данни за  симетрична дорзална дискова протрузия с импрессия на дурален сак . Мега сак .
Лумбална сколиоза , начална вентрална остеофитоза .

Истината е , че след болничното лечение 2 дни бях ок ако може така да се каже , но повече от 10 минути не мога да вървя , рязко ме пробожда бедрото и таза странично .

# 547
  • Мнения: 61
Здравейте!  И аз да се запиша с диагнозата дискова херния на ниво L5-S1. От 09.03.2018г. съм със страшни болки в десния крак до невъзможност да стъпя на него. На 12.03.2018г. родих момиченце със спешно секцио. Мислех,  че ще се оправя след раждането,  но нещата са си все същите- болката е нетърпима и едвам отивам до тоалетна.  След раждането лежах в неврологично отделение,  но ме изписаха без подобрение.  Отчаяна съм,  защото не мога да се грижа за бебето си,  а имам и още едно дете на 3 години и половина. Моля се на Бог възможно най-бързо да се оправя!  Пия си изписаните ми лекарства и сама си правя мускулни инжекции Алмирал и Милгама(медицинска сестра съм). Моля за съвети как по-скоро да се оправя!

# 548
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Здравейте!  И аз да се запиша с диагнозата дискова херния на ниво L5-S1. От 09.03.2018г. съм със страшни болки в десния крак до невъзможност да стъпя на него. На 12.03.2018г. родих момиченце със спешно секцио. Мислех,  че ще се оправя след раждането,  но нещата са си все същите- болката е нетърпима и едвам отивам до тоалетна.  След раждането лежах в неврологично отделение,  но ме изписаха без подобрение.  Отчаяна съм,  защото не мога да се грижа за бебето си,  а имам и още едно дете на 3 години и половина. Моля се на Бог възможно най-бързо да се оправя!  Пия си изписаните ми лекарства и сама си правя мускулни инжекции Алмирал и Милгама(медицинска сестра съм). Моля за съвети как по-скоро да се оправя!

Много информация има във фейсбук групичката ни:
https://www.facebook.com/groups/235518339953679/?ref=br_rs

# 549
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Здравейте, момичета! Да се запиша и аз в списъка на страдащите! Веднага друг невролог, прати ме на скенер, ами дискова хернийка L4L5.И сега лежа в къщи, бият ми милгама, взимам също лирика и още едно, дето се слага под езика, с tr почваше, ама сега не ми се става да го видя. Бях започнала и физиотерапия, но я прекъснах по средата след проблема с кръвното. Боли ме най вече сутрин, но ще издържа. Исках да питам за плуването дали помага, но видях, че нагоре е писано. Изчетох цялата тема и научих много, благодаря!

Дама от морето, само не се залежавай, това усложнява проблема - изпитано! Ако друго ти е трудно, дълги разходки с нормално, даже бавно темпо ще те облегчат, плуването помага много. Колкото до физиотерапията - прави се, когато няма криза, тоест големите болки са поотшумяли, и се прави два пъти годишно: пролет и есен, проблемните сезони за дискови хернии. На мен ми се отрази добре физиотерапията, както и разходките, за плуването - не съм фен и не обичам басейни, та тук съветите са по-теоретични.

# 550
  • Мнения: 4 808
Здравейте, момичета! Да се запиша и аз в списъка на страдащите! Веднага друг невролог, прати ме на скенер, ами дискова хернийка L4L5.И сега лежа в къщи, бият ми милгама, взимам също лирика и още едно, дето се слага под езика, с tr почваше, ама сега не ми се става да го видя. Бях започнала и физиотерапия, но я прекъснах по средата след проблема с кръвното. Боли ме най вече сутрин, но ще издържа. Исках да питам за плуването дали помага, но видях, че нагоре е писано. Изчетох цялата тема и научих много, благодаря!

Дама от морето, само не се залежавай, това усложнява проблема - изпитано! Ако друго ти е трудно, дълги разходки с нормално, даже бавно темпо ще те облегчат, плуването помага много. Колкото до физиотерапията - прави се, когато няма криза, тоест големите болки са поотшумяли, и се прави два пъти годишно: пролет и есен, проблемните сезони за дискови хернии. На мен ми се отрази добре физиотерапията, както и разходките, за плуването - не съм фен и не обичам басейни, та тук съветите са по-теоретични.
Извинявам се, но не разбрах кое усложнява проблема. Прекъснах физиотерапията защото кръвното е противопоказно, а и докато отшумят болките. Сега, след едноседмично лежане и куп лекарства, ме боли много по-малко, утре пак съм на невролог и се надявам да мога да продължа физиотерапията. За плуването питах защото знам, че като цяло плуването е полезно, а аз за мой срам, така и не съм се научила да плувам като хората, макар и да живея на морето.

# 551
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Извинявам се, но не разбрах кое усложнява проблема.

Лежането, обездвижването.

# 552
  • Мнения: 4 808
Извинявам се, но не разбрах кое усложнява проблема.

Лежането, обездвижването.
Да, извинявам се, усетих се по-късно, то пишело "не се залежавай", пък аз го прочетох "не се заблуждавай". Отивам на инжекция.

# 553
  • София
  • Мнения: 9 910
Преди 3 дни дигнах нещо по-тежко отколкото трябваше, но вече отшумява болката...

 Вече не смея да ходя и на рехабилитатор да ме пипа там...
 Какво мислите за Боуен терапията никога не съм ходил?

# 554
  • Мнения: 1 317
Здравейте Simple Smile пиша, за да се оплача и да получа съвет - на 14 години получих първото зверско схващане на врата, рентген показа шип на C5. В следващите години получавах периодични сковавания на шията, които отминаваха за около 3 до 5 дни.
С втората ми бременност качих много килограми, около 45. Свалих ги бързо, но проблемите с шията станаха нетърпими. Схванах се 3 пъти за един месец. Невролог ми прави изследване с ток на ръцете, което показа отслабена функция на лявата ръка. Назначи ЯМР, съмняваше се за дискова херния на шийни прешлени. ЯМР показа шип на С5 и изместен С6. Това беше през 2016 г. Пих медикаменти, които буквално ме нокаутираха, ходих на два курса рехабилитация, масажи - и нищо.
От тогава съм с постоянно, отвратително и изтощително, пулсиращо главоболие, съпроводено с гадене в лявата част на тила, почти ежедневно пия по два аналгина, но си давам сметка, че това изобщо не е вариант.
Преди няколко месеца за 4-5 часа изгубих периферно зрение, съпроводено с пронизваща болка в лявото око. В спешното ми правиха скенер на глава, който не показа нищо притеснително.
Преди около месец се появи шум в лявото ухо, постоянно пулсиране, което се засилва при навеждане, а миналата седмица ми се скова лявата ръка и по конкретно средния и безименния пръсти, просто се сгънаха и нямах никакъв контрол над тях. На сутринта пръстите се върнаха в нормално положение, но ръката ми все още е изтръпнала, боли, усещам мравучкане, слабост, нищо не мога да правя с нея. Движа се много, правя упражнения вкъщи, старая се винаги да съм с шал на врата, защото духне ли ме вятър, болката е отвратителна.
След случката със загубата на зрението, не съм ходила на лекар. Не отидох и когато ми се схванаха пръстите. Не смятам, че в моя град има лекар, който да проведе адекватен преглед и да изкаже компетентно мнение.
Къде в София да отида? Ще признаят ли ЯМР или ще искат да правя нов?

Общи условия

Активация на акаунт