Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 171
  • 742
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 14 415
Благодаря за темата

# 2
  • Мнения: 6 529
Удостоверение за семейно положение се иска от банките, иначе нотариусът в деня на сделката проверява това

# 3
  • Мнения: 54 385
Не знам дали не бъркам, но преди години не задължиха ли нотариусите в деня на сделката да правят електронна справка в ГРАО и тогава спряха да искат удостоверения за семейно положение.

Миналата година я искаха тази декларация, сега не знам как е.

# 4
  • Мнения: 2 313
Томева  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Собственичката има още 3 апартамента във Варна, нейни. Продава още един, така че може да покаже още нотариални актове, отделно мъжа й е португалец. Нейната адресна регистрация е на друг адрес. Вероятно нотариуса ще провери всичко, ще настоявам. Ще пиша като мине.

# 6
  • Мнения: 5 010
И при нашата сделка преди едва няколко месецана продавачите им искаха удостоверение на семейно положение и режим на имуществени отношения.

# 7
  • Мнения: 24 312
Моля, някой да ми даде кооординати на читав брокер в София, който да се занимава с намиране на апартамент под наем. Може и на лични
То са фалшиви агенции, то са правежи, че "ние с наеми не се занимаваме" ooooh!

# 8
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Не знам дали не бъркам, но преди години не задължиха ли нотариусите в деня на сделката да правят електронна справка в ГРАО и тогава спряха да искат удостоверения за семейно положение.

Миналата година я искаха тази декларация, сега не знам как е.

То удостоверението може и да не се иска и да се провери, но декларацията по чл. 26 мисля, че е задължителна.  Peace

За темата  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 957
Благодаря за темичката! Simple SmileSimple Smile

# 10
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 708
Относно документите по една сделка с недвижим имот, една голяма част от тях не са изискуеми по закон, но е препоръчително да се извадят, това помага на купувача, да си подсигури сделката. Например Удостоверение за тежести не се иска, но се вади и то в писмен вид. Проверка на предходни сделки с имота, не се изисква, но се прави, за да е сигурен купувачът, че са надлежно сключени и че неговата сделка няма да е уязвима. Продавачът при нотариалното изповядване декларира, че няма задължения към държавата, но е добре това да се установи с удостоверение по чл. 87 за липса или наличие на задължения.... всеки може да декларира и неверни данни, нищо че е подсъдно.

# 11
  • Мнения: 19 007
продаваме имот   и един от наследниците продавачи  има неплатени здравни вноски от преди 4-5 години
като човекът вече е пенсионер и се води здравно осигурен.
в Удостоверението по чл 87, което са издали са вписани несъбраните вноски, трябва ли да се платят, за да се изповяда сделката? (Реално тези пари не са събируеми от държавата по съдебен ред, не може да се направи запор и т.н.)

# 12
  • Мнения: 3 019
Това е интересен казус - за здравните осигуровки. Може би адвокат /ако знае/, или нотариус трябва да даде мнение.

# 13
  • Мнения: 14 415
продаваме имот   и един от наследниците продавачи  има неплатени здравни вноски от преди 4-5 години
като човекът вече е пенсионер и се води здравно осигурен.
в Удостоверението по чл 87, което са издали са вписани несъбраните вноски, трябва ли да се платят, за да се изповяда сделката? (Реално тези пари не са събируеми от държавата по съдебен ред, не може да се направи запор и т.н.)

Ако здравните осигуровки са от преди 4-5 години все още са изискуеми.А дали трябва да се платят-ми нали човекът подписва декларация ,че няма задължения.Каквото си иска подписва,но отговорността си е негова.

# 14
  • Мнения: 9 858
с въпрос от миналата тема да се запиша на тази страничка Wink
При разделена собственост на имуществото на съпрузите - ако единият продава, другият трябва да му се разпише, така ли?
Ми защо е тогава тази разделеност, като пак са си свързани?

Или аз не загрях нещо.

Общи условия

Активация на акаунт