Hurra, hurra, die Schule beginnt - или наесен, с песен - 196-та немска тема

  • 65 618
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 087
Ваксините наистина не са задължителни. Вие решете дали да ваксинирате, спокойно можете да откажете.

Ние също си изкарахме много приятна ваканция в БГ. Бях скептично настроена, но останах приятно изненадана от любезните служители в полицията и таксиметровите шофьори в Казанлък, от вкусната храна и ведрото обслужване в едно прекрасно закътано ресторантче близо до Малко Търново, от срещите с роднини и приятели, с които не се бяхме виждали от 2 години. Разбира се, имаше и негативни неща, но не ги приемахме лично и не позволихме да ни помрачат почивката. Confused

# 46
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Nace, да, прави се ваксина за варицела, затова и не е имало епидемии от варицела по детските градини. Моите деца я изкараха добре, не е имало някакви пробллеми при положение, че малкият Бибитко по-трудно се справя с ваксините и се нашари с пълна сила след ваксината за морбили.

Момичета, след една седмица ще ви завърти ежедневието и тъгата ще остане на заден план. Времето наистина е "прелест", обикновено септември е приятен месец тук, но тази година е по-различен. Няма как , не може все хубаво временце и отпускарско настроение.

Бандиера Роса, някои са наясно с разликите кой българин и кой не -запознахме се  наскоро с един лекар от турски произход със собствен кабинет, който ни разказа, че имал редовно български пациенти, но знаел, че не са българи, а цигани-ориентиран  е по темата Wink.

# 47
  • Мнения: 9 052
Бибит и ние бяхме попаднали на един лекар, иранец, който отгатна 4е сме бзлгари още по имената Simple Smile

За 4антите ние взехме една ергобег с динозаври за 1 ви клас преди 5-6 години и после една дойтер за 5 ти клас миналата година. Малкия кара на брат си с ергобег-а и я харесва много . При тези цени на 4анти гледам да не ги купувам излишно.
Но пък телефоните ми излизат през носа. Загубени, с4упени, демоде ... ужас.

# 48
  • Мнения: X
Ние имахме чудесна лятна ваканция в БГ -море, планина, нови активности, роднини и приятели, чудесна храна. Единствени негативни емоции имахме с интернет-търговията по български, дреболии тоест. Но носталгия не изпитваме. Тук социалният ни живот е натоварен, понякога в повече от колкото ни се иска, дори. Няма време за тъга и дори неприятното време в момента не може да ни скапе. От първият ни ден на немска земя след ваканцията така не е завъртяла въртележката, а затишие на хоризонта скоро не се вижда.

# 49
  • Мнения: X
И нашата раница е Ергобег с динозаври. Laughing Дано да е здрава.
Утре е големият ден при нас, а прогнозата е за ураганен вятър и проливен дъжд. Мислех да плисна вода на детето, но то отгоре май достатъчно ще се излее. Joy Вие плискате ли вода? Мъжът ми ми се подиграва, че съм била суеверна. Crossing Arms

Ние пък не стигнахме до БГ това лято. Който не се е научил да купува билети отрано... Laughing На мен ми се ходеше май, но само вкъщи. Blush

Baby*, явно човек свиква с физиономиите наоколо...

nace, те (почти) всички звучат категорично. Някои педиатри даже гонят ако не искаш (всички) ваксини по тяхната схема. Когато търсихме педиатър за бебето преди години, избягахме сами от 2-3.

Аз сега трябва да разуча какво се прави когато ученикът е болен. Дано да не трябва винаги бележка от лекар, защото нашият е далече и ходим там само за профилактични прегледи. Знам си как боледува детето. Ще е кошмар ако трябва да го карам на километри с висока температура. Tired

# 50
  • Мнения: X
Плискам вода.

Добре е да звъннеш в секретариата във вашето училище и да питаш директно какви са им правилата. Може да ги има написани и в уеб-сайта на училището.
В нашето начално училище при заболяване на детето следва:
-да се обадим по телефона до 8,30 часа сутринта и да съобщим, че детето е болно -име, клас, класен учител
-по възможност да кажем и на някой от съучениците, за да предупреди класния навреме.
-до 3 дни отсъствие се пише бележка от родителя, свободен текст, при по-дълго заболяване се изисква атест от лекар. Извинителната бележка следва да се предаде в секретариата или на класния най-късно на третия ден от заболяването.
-Добре е да се говори предварително с конкретно дете от класа, което да поеме носенето на домашните и работните листове в къщи, в случай на отсъствие при болест.

# 51
  • Мнения: 9 052
Аз именно заради въртележката се заме4тах някоя баба да готви, другата да рисува с децата, дядо да играе шах .. а аз да имам време да си про4ета малко от книжката .
Сега времето ми свършва преди да съм се сетила за себе си и после мога само да полегна . Ужас.
Бележки винаги искат. Слагат ги в документацията за детето. Под 3 дена от родител при нас.

# 52
  • Germany
  • Мнения: 7 923
И аз плискам вода Simple Smile
За бележките - нашата педиатърка каза, че в Баден Вюртемберг родителя може да извини детето до 3 седмици и даже ми връчи някакво писмо до училището на големият с обяснения по темата. Миналата година и двамата отсъстваха по 5 дни и ги пратих с бележка от мен и възражения не е имало.

# 53
  • DE
  • Мнения: 9 068
Добре, че казахте за бележките. На края на месеца ще пътуваме семейно и се налага сина ми да отсъства 2 дни. Мъжа ми щеше да му вземе бележка от лекар, но щом може и от родител, ще е по-лесно. До сега съм писала само за 1 ден отсъствие и не бях сигурна дали е редно за повече.

# 54
  • Мнения: X
В същност бележки от родител се приемат безпроблемно само, когато се отнасят за заболяване. Всичко останало следва да се съгласува предварително с класен или директор и отсъствия по семейни или други причини трябва да са изрично разрешени, дори когато става въпрос за важни семейни събития като раждания, сватби, не дай Боже погребения. От училището имат право да проверят, дали болният наистина е болен чрез обаждане на домашен телефон, посещение директно вкъщи, обаждане на педиатър. Случвало се е на познати, правят го наистина. Особено стриктни са непосредствено преди/след ваканции, когато семействата се изкушат да удължат семейната почивка /пътуване, ползвайки по-атрактивните цени в извън ваканционни периоди. За самоволно и неразрешено отсъствие на дете от училище се дължат глоби. Така, че умната!

# 55
  • Мнения: 3 595
Здравейте, изпуснала съм новата тема покрай новороденото.

Изчетох отгоре-отгоре, не мога да се включа в темата с училище, ние сме на вълна ясла. Голямата ми дъщеря става октомври на 2 и сега в понеделник тръгна на ясла. С баща си правят Eingewöhnung, засега много и харесва да ходи и като стане пита за яслата, дано продължава така. Мисля, че помага, че е там с баща си, а не с мен, от мен по-трудно се отделя, аз и не мога в момента заради бебето.

Хубав ден на всички!

# 56
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Скийтър, честито второ детенце! Да расте здраво и щастливо!
Щом на щерката й харесва на ДГ, едва ли ще е по-различно и в бъдеще- супер , че детето се чувства добре там!

# 57
  • Мнения: 1 465
Skeeter,честита рожба,да сте живи и здрави! Flowers HibiscusFlowers Four Leaf CloverFlowers Cherry Blossom

# 58
  • Мнения: 3 595
Благодаря ви! Елия се роди на 22-ри август, 3230 гр, 50 см. Хебамите в болницата бяха страхотни и най-хубавото е, че накрая ме изроди тази, която изроди Мила преди почти 2 години. А Мила засега е влюбена в сестра си, дано и това не се промени...

Иначе ми казаха, че може и да има протест против градината, когато детето осъзнае, че наистина ще ходи всеки ден и не е спорадично за забавление. Или в нашия случай като усети, че мама и бебе си остават вкъщи заедно, а само тя е на градина... Ще видим, уж нямало начин да мине съвсем без сълзи, но надеждата умира последна. Но особено сега с лошото време на Мила и е много скучно вкъщи, рисуваме, четем книги, играем ама друго си е малко разнообразие с други деца, та сигурно затова и харесва.

# 59
  • Мнения: 1 465
Моята щерка реши да плаче 2 месеца след започването на яслата-добре,че беше само за няколко дена... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт