Нещо смешно, което децата казаха - 10 тема

  • 97 011
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 361
Не сравняват ли съвременните хлапетии?Сравняват и още как.
 Моята щерка на 5 годинки   заяви директно, че съм най-красивата майка от всички в градината, но съм имала повече бръчици от някои Sweat Smile
Казвала ми е и, че на еди-кой си майката е по-слаба, а на друг по-дебела...

абсолютно вярно. прави им впечатление коя е по-млада, коя по-възрастна и т.н.

# 736
  • Мнения: 2 024
Добре че са децата с болезнената си откровеност, та да напомнят на майките си, че не са само майки, ами и жени.  Simple Smile
Децата не напомнят преднамерено на майките си, че са (и) жени. Майките косвено стигат до тези размисли. Wink

# 737
  • Мнения: 25 400
Бинго! Имаме познал верния отговор!

# 738
  • Мнения: 2 024
Не сравняват ли съвременните хлапетии?Сравняват и още как.
 Моята щерка на 5 годинки   заяви директно, че съм най-красивата майка от всички в градината, но съм имала повече бръчици от някои Sweat Smile
Казвала ми е и, че на еди-кой си майката е по-слаба, а на друг по-дебела...

абсолютно вярно. прави им впечатление коя е по-млада, коя по-възрастна и т.н.

Да, наблюдателни са и забелязват разликите, но това по никакъв начин не разклаща пиедестала на който стои майката на децата. За малките даже понятията обич и красота силно се смесват. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 4 706
Явно само на моята 5 годишна не й правят впечатление такива неща. От нея много рядко съм чувала, че някой е дебел, и то смятайте, че става въпрос обикновено за човек 100кг+, но тя знаела, че човекът /дебелият/ бил болен, и затова не трябва да му се смее. Относно мама винаги е казвала, че съм млада, а тате е стар /той е с 3г по-голям, но аз все още нямам бели коси и сигурно е заради това/ и най-красивата и най-добрата/естествено/. Още не е харесала на някой друг майката  Whistling
 Напоследък е на вълна, мамо ти на колко си години? Аз : Според теб на колко съм? Тя: на 80 и 50 и 60  Laughing колкото и да е това, явно младея  Laughing

# 740
  • София
  • Мнения: 5 865
Недейте да спорите де... темата е за смешното и смешките на децата, те като кажат нещо иди го разбери правилно, може да се чуди човек какво искат да кажат
Ама и с големите е така, някой път каже някой нещо.... пък аз го разбирам криво и ела да видиш
И вие леко така в спора ви.... като децата


Аз най - безумната история от дете имам, когато на един детски лагер казах на една кака, (да речем аз съм била към 9 годишна, тя към 12-13 сет и командваше цялата стая)  . Та казах й при визитата на майка й, нещо от сорта "ааа това ли е майка ти, ама тя много младичка изглежда... аз я мислех за по - стара" или от сорта нещо.   Явно съм искала да направя нескопосан комплимент и да се "сложа" на каката. И тая кат се фръцна, като зарева, като почервеня.... Flushed рева 2 дни
Искала съм да кажа, че мисля майка за вещица... и взе да обяснява това на всички наоколо деца.... целия лагер разбра.... че всички Другарки..... че каката ми плесна шамар .... че ме нарече пикла или нещо такова
Аз мигам като мишка в брашно... но съм сама там сред каките и другите деца, на лагер в планината за 2 седмици или повече Confused
Преживях истински детски ужас и страх, помня някакъв ужас и че всички страняха няколко дни от мен. Нямаше телефони да звъня тогава ... пък и какво да кажа "Обидих една майка ... " пък аз не бях и такова дете, бях доста уж самостоятелна и ходех и по лагери на всякъде . Сега ми е смешно, ама тогава брах страх, че не ме искаха в стаята дори Confused Та "от нищо нещо"... имаше такъв филм ....

# 741
  • Мнения: 10 477
Като споменахте "дебели хора", се присетих как моето синче веднъж ме чу да разказвам за един идиот, дето срита едно куче пред очите ми. Нарекох го в мислите си на глас "дебелака му с дебелак" с най-голямото си неуважение. Малкия обича да прави забележка на шофьори, които не паркират с акъл или такива, които профучават с колите си покрай нас, или такива, които не дават предимство на пешеходци. Обикновено ги нарича "глупаци". Та, застанали сме на пешеходна и се каним да пресичаме. Поглеждам на ляво и колата в лявата лента спира, да ни даде път. Правим две крачки и в същия момент друга кола изпреварва спрялата, отнемайки ни предимството, навлизайки в противоположното платно. Не само акъла ми изкара, но и разгневи малкия пешеходец, който отсече:

- Будалак!!! Гледай будалака!

Както се бях ядосала, така мигновено се развеселих. Simple Smile

# 742

Общи условия

Активация на акаунт