Новородено през зимата и първокласник до обяд.

  • 4 546
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте мами. Пускам темата защото не намерих нищо което ме интересува. Много ще съм благодарна ако някой в моята ситуация сподели. Чакаме бебе края на декември, а каката сега ще бъде първи клас. По стечение на обстоятелствата няма да ходи на занималня. Притеснението ми е по повод прибирането от училище. Нямаме баби, само двамата с таткото сме. Сутрин той ще я води, но на обед няма да може да я прибира всеки път. Въпроса ми е кога мога да изкарам бебето и как сте процедирали в подобни ситуации. Знам, че повечето предпочитат занималня, което е по-добрия вариант, но при нас отпада. Първите дни разбира се ще имам помагачи, максимум месец, но после....Училището не е далеко, но не е супер близко. Десетина минути пеша. Ще съм благодарна ако някой сподели опит.

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Ако те е страх че може да разболееш бебето, защо не вземеш да се уговориш с някоя баба-пенсионерка от входа срещу 10лв примерно да прибира малката всеки ден? Така хем тя ще има за хляб, хем ти ще си по-спокойна с малчо  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 199
Ами там е тя, че не искат бабите ни във входа, пък и мъжа е малко против. Не съм го изключила като вариант, но не мога да намеря подходяща баба - или са прекалено възрастни и не могат да ходят или имат пари и не им се занимава.

# 3
  • София
  • Мнения: 860
Според мен просто си вземи един слинг, якето на мъжа ти отгоре и беб няма да има никакви грижи със студа. Вземай си ти каката, да не вземе да се почувства изоставена покрай бебето, че и почва училище -
 нови емоции, и т.н.

# 4
  • Мнения: 47 888
Извеждала съм бебето, дори и при минус 10 градуса
Нямаше кой да ми помага.
По-натам точно съседка, но не баба, ги взимаше. Учителка, на половин ден. Таткото като е против, да ходи той да взима детето Simple Smile
Като се опознаете със съучениците, може да помолиш някой друг родител да изпраща детето ти до входа и ти само да го чакаш долу. Ще изникнат варианти

# 5
  • София
  • Мнения: 1 552
Ако ще имаш помощ за първите седмици, после можеш да излизаш с бебето, няма страшно. За най-студените дни можеш да си купиш раница за носене или слинг. Като мушнеш бебето под якето си, няма да премръзне, дори да има вятър и да е много студено. Пък и така доста бързо ще се придвижиш до училището и обратно. Или таткото да я взима в най-големите студове. В нормален зимен ден - те напоследък зимите не са това, което бяха, пък и по обед поне малко от малко се вдигат температурите - можеш да си излизаш с бебето.
Иначе кога ще изкараш бебето... Мнения разни. Дъщеря ми е родена декември и я изведохме за пръв път на около седмица, при слънце и температура над нулата. Аз не съм фен на прекаленото пазене, както и педиатърката ми, но може да чуеш и други мнения. Някои хора и по цял месец не излизат, зависи и какво време ще се случи. Има значение и теглото, но да си призная, не помня над колко килограма се водеше, че поддържат отлична терморегулация и с подходящи дрехи могат да прекарват доста време навън и при зимни условия. 4 ли бяха, 5 ли - нещо такова, пак е въпрос на около месец, месец и нещо.

# 6
  • Мнения: 199
Та толкова ли е трудно с бебе и първокласник, тука чета за измъчени майки, хаос и т.н... То разбира се зависи бебето дали ще плаче, как ще се случат точно нещата, но моята кака е просто златна. Много е послушна и изпълнителна, че и със сигурност ще ми помага като си е вкъщи дори да не искам. С уроците мисля ще се справяме, а и тя ще е по-добре до обед, ще може да си почине, да обядва добре и т.н.... Поне така мисля Simple Smile дано не се размина с очакванията и не съм си поставила мисия невъзможна.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 202
Мисля, че няма от какво да се притесняваш.
Големия го изведох на деветия ден, роден е в началото на февруари. До двумесечен го носехме (т.е. основно баща му го носеше) в кенгуру - но не заради студа, а защото не смятахме да купуваме количка, само да заема място. Оказа се обаче, че аз не мога да нося кенгуру, нито слинг - боли ме гърбът от тях, затова взехме количка накрая.
С малката съм вземала големия от ясла - на връщане често ги возех двамата заедно в количката, както си е едноместна (той отзад, тя отпред, подпряна на него), защото той не е много по вървенето. Тогава е била на 6-7 и повече месеца вече, но и с малко бебе е по същия начин - вкарвах количката в помещението, където се преобличат децата за взимане, или пред него. Иначе нея също си я извеждахме на разходка от първия месец, тя пък е родена през октомври.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 7 765
При мен беше подобна ситуацията . Първо със слинг, после с кенгуру а в най-гадното време с такси. Бебето оцеля и сега ще е второкласник  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 565
Само при нас ли занималнята до 4 клас е задължителна за всички деца ? Според мен ако е на близо бих я оставила сама да се прибира ,да не би на времето някой да ни е взимал всеки ден от училище .По скоро бих се притеснявяла от болестите с толкова малко бебе ,от колкото дали ще може сама да се прибира .Аз новородено може би само първия месец няма да ги изкарам в студеното .Аз Знам че бебета не се разболяват от студа ,защото няма вируси ,ако е в количката и добре облечено бих започнала постепенно да го изкарвам на вън като постепенно ще го държа по дълго на вън .

# 10
  • Мнения: 199
Аз не мисля, че ще му стане нещо на бебето за   15 мин навън дори и в лошо време с такси в слинг. То няма и 15 мин. колкото да сляза и да се кача....

# 11
  • Мнения: 46 434
10 мин. пеша не е близо за дете на 7 г. Не бих го пуснала само.
Вирусите са опасни в затворени помещения, навън контактът е от съвсем различен вид и няма проблем.
По-голяма вероятност има да се зарази от каката, не от разходката навън.
Неприятното е, че бебетата спят много и може да се събуди при подготвянето за излизане, но като няма начин ще го изтърпи Simple Smile

# 12
  • Мнения: 199
О за ходене сама категорично отпада. Пресича се на три места, едното от които е голямо кръстовище. Тя не е запомнила и пътя, не става. Аз също не мисля, че може да хване вируси навън, по-скоро вътре, каката съм я влачила от една година в такива студове и виелици - нищо и нямаше, откакто тръгна на градина и взех да я пазя боледува сто пъти повече.

# 13
  • Мнения: 3 075
Само при нас ли занималнята до 4 клас е задължителна за всички деца ? Според мен ако е на близо бих я оставила сама да се прибира ,да не би на времето някой да ни е взимал всеки ден от училище

Само за твоя информация- че си далеч още от първи клас- на много места искат родител или близък да вземе детето. Просто не ги пускат сами да си тръгнат от училище.  Та недей така генерално да обобщаваш какво е било едно време.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 715
Синът ми беше на 4м когато каката тръгна на училище.
Ходеше обаче на занималня. Сутрин мъж ми я водеше, а следобед я прибирах аз. Бебето - в слинг или кенгуру.
В най-големите снегове една майка я докарваше с кола до паркинга пред блока. Сама се качваше до нас.

Общи условия

Активация на акаунт