Еднократна помощ при бременност

  • 3 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте!
Става въпрос за еднократната помощ при бременност в размер на 150лв.
Терминът ми е 22.09. Пуснах си докулентите още август /както и трябваше/,и от тогава чакам.
Въпросът ми е има ли някоя друга бъдеща мама,която ще взима тези парички?
И ако да,то тогава знаете ли кога ще бъдат преведени г.д.
На няколко места чета,Че ппц социалните превеждат на 15-то число,но нищо конкретно за тази помощ.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 31
Щом си ги пуснала август, към 15 септември ще ги получиш в дебитната си карта.Значи другата седмица чакай вече да ти ги пуснат.

# 2
  • Мнения: 128
Някой получи ли вече нещо?🤔
Прощавайте ме,че питам по 1млн.пъти просто наистина някои мами разчитат малко или много на тези парички. 😊

# 3
  • Мнения: 1
Някой получи ли вече нещо?🤔
Прощавайте ме,че питам по 1млн.пъти просто наистина някои мами разчитат малко или много на тези парички. 😊



 Здравейте,за еднократната помощ,аз мисля,че я получаваме,след като се роди дето,и получаваме парите с акта за раждане в общината по местоживеене,тъка знам,вие за тази еднократна помощ ли имате впредвит.Аз също съм бременна и ровя по сайтовете за повече инфо. за това и онова,че много неща не са ми ясни,дори се още се двоумя каде да раждам,има ли някой мнение за първа САГБАЛ 'СВ.София' в КР.Поляна?

# 4
  • Мнения: 105
Какви документи подавате...
До колкото знам след раждане в общинота

# 5
  • Мнения: 128
Светла права си,но тези които се подават общината са за тази еднократна помощ при раждане в размер на 250лв.
Тази,за която е темата е за помощ 45 дни преди раждане в размер на 150лв. На 15.09 я преведоха. Документите се подават в агенция социално подпомагане.
Документ потвърждаващ бременността от АГ което води ЖК.
Лична карта.
Банкова сметка.

# 6
  • Мнения: 410
Това е предполагам, ако нямаш трудов стаж...

# 7
  • Мнения: 128
Това е предполагам, ако нямаш трудов стаж...

Да или дохода ти е под 350лв.

# 8
  • Мнения: 36
аз как мога да разбера дали ми се полагат ? Нямаме брак с приятеля ми и съм в болничен ?

# 9
  • Мнения: 128
Еднократната помощ 45 дни преди раждане /при бременност в размер на 150лв се полага на бременни,които нямат общо 12 работни месеца през живота си или дохода им е под 350лв.

А еднократната в размер на 250лв. за раждане мисля,че се полага на всички.

# 10
  • Мнения: 45
Привет, тези 150 лв полагат ли се на такива като мен, които са осигурени на минималната работна заплата за страната?

# 11
  • Мнения: 51
Тази еднократна помощ от 250 лв. къде се кандидатства за нея, какви документи се изискват и има ли критерии за подбор?

# 12
  • Мнения: 128
Тази еднократна помощ от 250 лв. къде се кандидатства за нея, какви документи се изискват и има ли критерии за подбор?

Мисля,Че няма критерии.
Подаваш документи в Социалните в твоят район. Взима се едно удостоверение за родените от майката деца от общината /3лв./. Представяш него и акта за раждане на детето. За първо дете е 250лв.за второ е 600лв.

# 13
  • Мнения: 51
Благодаря за отговора.
А документите в какъв срок трябва да се подадат след като се роди бебето?

# 14
  • Мнения: 128
Благодаря за отговора.
А документите в какъв срок трябва да се подадат след като се роди бебето?

Можеш да изискаш тази помощ в рамките на 3 години.
Аз ги пуснах в петък,защото дори на 01.10 да ги бях пуснала превод на парите има идният месец между 15-20 число.

Общи условия

Активация на акаунт