Как да постъпя?????

  • 11 718
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Здравейте незнам за тук ли е темата но незнам къде да се обърна .... Искам да накарам или по точно да насърча едно 11 годишно момиче да започне да ходи на психолог ,но всички около нея и говорят ,че за да отидеш на психолог  трябва да не си добре ,луд или прочие .... искам да почне да посещава защото има проблеми в семейството и това и се отразява по един или друг начин ,а е само на 11 г. според мен колко по - рано се започне работата с психолог толкова по-добре ще е за дадение човек...Кажете ми как да постъпя

# 1
  • Мнения: X
Това 11 годишно момиче ти е дъщеря, приятелка, близка? Трябва да уточниш, защото не е никак евтино. Преди няколко години дъщеря ми се наложи да ходи и да си призная разходът си беше доста сериозен. Разбира се не може да се сравнява с ефекта, който постигнахме. Дай повече инфо.

# 2
  • Мнения: 11 298
Говорете и за ТЕРАПЕВТ, който се занимава с едикакви си случаи.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Определено е скъпо начинание. Аз съм плащала по 40 лв. На час. И защо мислиш, че има нужда от психолог? И близко ли ти е това дете?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Дете на такава възраст май няма как само да посещава психолог. Още повече, че за да има резултати, родителите също трябва да участват в процеса. Не казвате каква е ситуацията, но най-добре е когато майката е инициатор, първо тя се срещне индивидуално с психолога и заедно решат какво точно да кажат на детето, за да няма то притеснения,.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Едно дете, за да има такава нагласа най-вероятно вътре в семейството имат такава му е говорено. Сина ми посещаваше около година психолог и никога не си е помислил, че прави нещо нередно или, че е луд и т.н.
Ако пък родителите мислят по този начин никой и нищо не би могло да ги накара да заведат детето.
Но сподели все пак каква е причината, ти каква си на детето и т.н.
Лекси би могло да посещава училищния психолог, въпреки че и за него искат разрешение от родители.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 07:36 от Глухарче

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Свържете се с със съветника в училището на детето и му обърнете внимание за проблемите.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако ти си майката можеш да й обясниш и да я убедиш, че след това ще се чувства по-добре. Ако обаче не си майката нямаш много право да се бъркаш. И никой психолог няма да консултира 11 год дете без съгласието на родител.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз съм на мнение, че няма момент или възраст, в която не е подходяща консултация с психолог. Ако има индикации за поведение, което притеснява родителя то е задължителна консултацията сега за да не се окаже после късно за каквато и да е консултация. Както е задължително да се извършват профилактични здравни прегледи  още повече при заболяване, същото се отнася и за психологичното състояние на детето/младежа.
В повечето случаи и самия родител има нужда от консултация от външен човек. Няма безгрешен родител, който в един момент от възпитанието и отглеждането на детето си да не е допуснал грешка. Всичко е поправимо, но трябва да се обърнеш към специалист навреме.
Аз съм се обръщала за консултация към детски психолог, защото имах сериозни причини да го направя. Няма нищо срамно и грешно в това. Не знам защо е прието, че трябва детето трябва да се консултира със специалист само ако има някакви сериозни психични отклонения. Има разлика между това да се консултираш с психолог заради поведенчески проблеми и посещение на психиатър при сериозни душевни и психически заболявания.
Съветвам първо да поговорите и да успокоите детето, че бихте искали да се види със специалист, с който просто ще посъбеседва за всичко, което го вълнува.
Моете дете не знаеше, че отива на психолог - казах му (по съвет на психолога), че ще отидем при една моя приятелка, която пише детска книжка и има нужда от неговата помощ за да я напише. Така той се почувства важен и отиде без страх. За по голямо дете ще е трудно да се даде такова обяснение, а предполагам спокойно да се поговори с него и да се обясни.
Със сигурност първата консултация е първо с родителя, на която психолога ще посъветва как да се постъпи след като е разбрал какви са причините за консултацията и притеснението на родителя.
Моят съвет е: обърнете се първо Вие към добър психолог, идете на консултация, разкажете му и той ще каже какво трябва да се направи и каже, но щом имате основания направете го ! Пожелавам успех

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз заведох детето си на психолог защото много плаче и не знае как да си изрази емоциите. И му казах в прав текст без да го лъжа. Ако самия родител няма проблеми и не се притеснява от това да получи помощ от психолог няма да се притеснява и детето.

# 10
  • Мнения: 140
Миличка , говори с някой нейн роднина , който смяташ , че може да и помогне .

# 11
  • Мнения: 5 053
Здравейте незнам за тук ли е темата но незнам къде да се обърна .... Искам да накарам или по точно да насърча едно 11 годишно момиче да започне да ходи на психолог ,но всички около нея и говорят ,че за да отидеш на психолог  трябва да не си добре ,луд или прочие .... искам да почне да посещава защото има проблеми в семейството и това и се отразява по един или друг начин ,а е само на 11 г. според мен колко по - рано се започне работата с психолог толкова по-добре ще е за дадение човек...Кажете ми как да постъпя
Аз съм ходила на психолог,докато бях студентка.
И то при доста скъпоплатен и известен психолог.
Ужасни впечатления имам!Никаква полза,опитват се да те вкарат в някакъв калъп на поведение,на разбирания.
За тях има само една права,по която се движат и всичко ,което се отклонява от нея е грешно.А животът не е само черен или бял.Може би имаше смисъл от психолога ми единствено,защото разбрах,че човек сам трябва да се справя с проблемите си.
Така че моят съвет е -не я води на психолог,само ще я обърка на тази крехка възраст.Единствената подкрепа,която едно дете трябва да има е тази на родителите му...

# 12
  • Мнения: 71
Вие имате ли роднинска връзка с детето ?
Родителите , не приемат ли твоята идея няма да се получи . Или ти бъди нейният психолог

# 13
  • Мнения: 1 224
Българите са закоренени с това виждане,че това е лошо и трябва да си ненормален за да посешаваш терапевт и много скъпо удоволствие за обикновен човек работещ и живеш в България.

# 14
  • Мнения: X
45-50 лева на сеанс евтино ли е? Минимум веднъж в седмицата?

Общи условия

Активация на акаунт