Извеждат ли на двора яслата

  • 1 150
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Разбрах, че на някои места извеждали децата от яслата само на терасата. Нвсякъде ли е така? Има ли ясли където ги извеждат на двора?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Има, да. Но им е трудно. При нас имаше бебе на 10м. Едната трябва да гушка него и за останалите 15 деца остава другата госпожа. Накъде да гледа първо? Откакто го няма бебето, всеки ден са вън.

# 3
# 4
  • Мнения: 188
Нашата ДГ ги извеждат само на терасата.
А и честно казано така и аз самата съм по-спокойна Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Има, разбира се.
Когато е топло дечицата са навън.
На лелките им е трудно обличането на толкова малчугани, но... нали това им е работата.

# 6
  • Мнения: 2 255
Калоян е на ясла само от 4 дни, досега гледам, че ги извеждат на терасата (без днес)  Rolling Eyes но може би като се постопли ще излизат и в двора  newsm78 кой знае ... ще видим  Joy
Миналото лято като съм минавала покрай яслата съм виждала хлапетата вън  Wink

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
В нашата ясла ги вадят на двора след 1 юни.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Наште ги извеждат само на терасата, но има малки дечица на 1 годинка и няма начин.

# 9
  • Мнения: 58
При нас само по-големите ги извеждат, а малките са на терасата за сега.

# 10
  • Мнения: 1 320
Извеждат ги на двора пред сградата / това точно пред стаята на групата/след обед или на двора / зад сградата/ на отделен пясъчник , но само когато е по топло преди обед.

# 11
  • София
  • Мнения: 83
В нащата ясла ги извеждат в един вътрешен двор, който е ограден отвсякъде със сгради и са като малки затворници  Cry Но пък са покрили пода с някакви килими - да няма много разбити носове ... все пак, нали са на открито  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 120
Моята майка работи в детска градина в провинцията. Там за децата от яслата има оградено място в двора, където си имат всичко необходимо. Обаче за тях така е по безопасно, защото няма опасност да отидат при по-големите деца и да бъдат наранени от тях. Освен това винаги с мъничките са поне сестрата на групата и две лелки.

# 13
  • Мнения: 656
При нас децата от яслата ги извеждат на двора имат си отделна площадка с пясъчник. Виждала съм че със тях има поне 2 госпожи и задължително и лелката е с тях.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 781
В нашата ясла лятото ги извеждат и преди обяд, и след обяд и родителите направо от площадката си прибират децата - има люлки, пейки.

Сега още не са почнали да ги извеждат, ама то и времето е едно такова смотано...

На терасата също ги извеждат, когато времето е слънчево, но ако е валяло и в двора е мокро - да не се изцапат.

Преди 10-ина дни, когато се беше позатоплило, децата от едната група следобяд бяха навън...явно госпожите не ги е домързяло да ги облекат и изведат за разлика от другите групи...

Общи условия

Активация на акаунт