Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 461
  • 733
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами Боби, има си технологично време за микробиологиите. Няма как да накараме бактериите да се делят по-бързо. Нужни са 24 часа за да има видими колонии от бактерии. След което се изолира чиста култура от съмнителните, прави се посявка в храни със захари и сеопределя какъв вид е бактерията. След това се прави антибиограма. Като за всекш етап е нужно по 1 денонощие. Понеже повечето части на човешкото тяло не са стерилни е нужно при посявка да се отдиференциран нормалните обитатели от патогените, за това в повечето случаи резултата не става на следващия ден

# 136
  • Мнения: 88
За колко дни излиза резултатът за кариотип и може ли да го видя онлайн или трябва да се обадя да ми го пратят примерно на мейла? Благодаря предварително.

# 137
  • Мнения: 1 416
За кариотип около месец-25-28 дни
за микробиология-4 дни и предварително записан час

# 138
  • Мнения: X
генетичната консултация е безплатна, говори с генетиците и се уговори, ако може на мейл.

# 139
  • Мнения: 124
Здравейте! Аз съм на 40г и имам няколко неуспешни процедури до момента в Щерев/ икси/ Сега се преместих в клиника Надежда с нови надежди Simple Smile
Пробваме на естествен цикъл с док, но според нея качеството на ембриончето, което се получи не е добро. Ембриоложката ми обясни, че на 5 ден трябва да е бластоцист, а то е било все още морула с компактизация. Док искаше да изчака до 6 ден и ако стане бластоцист да го замрази , ако не да се унищожи. Това ме съсипа. Говорих с ембриоложката и тя каза, че и от такива ембриончета стават хубави бебета, макар и по-рядко.И ако има шанс, той е по-голям в естествена среда. Каза: ''Аз не бих изхвърлила такъв ембрион." Реших все пак да си го прибера. Вчера ми беше трансфера на 5 ден на едничкото ми бавничко ембрионче. Вярвам, че каквото е писано ще стане и ако имаме късмет ще се задържи.
Ще съм ви много благодарна да споделите дали сте чували за успешни бременности от по-бавно ембрионче.
Благодаря ви и желая успех на всички момичета!

# 140
  • Мнения: 216
Днес ми беше реинсеминацията. Тръгнах си много объркана. Не разбрах въобще дали съм имала ову отдясно (намам тръба от ляво). Накратко си случи следното. Биха ми Прегнил 3000 в срада в 18:30. Имах 3ри фоликули от ляво и четири от дясно. Вчера в 12:30 инсеминация, като фоликулите си бяха там. Днес след прегледа - отляво един фоликул не се беше спукал, но имаше течносност. Отдясно акушерката каза, че вижда 3ри фоликула, но не е сигурна дали е имало ову там. Четвътрия бил малък. Тоест няма много смисъл от инсето, което правих. Не трабваше ли да се спукат тези фоликули? Уж отясно бяха по-големи.

# 141
  • Германия
  • Мнения: 79
Здравейте момичета. Живея в Германия, този път  и аз съм сред вас, след 2 неуспешни опита в Германия, единият от които завърши с мисед в 8г.с. В клиниката се насочих само заради др Стаменов, просто нямам време за губене. На 43 г. съм, хормоните ми са в норма, АМХ-1,9. първоначалният ми преглед беше при дрТихомирова, онзи ден ме прегледа и Стаменов, защо си имам и два миомни възела, откри ми и ендометриозна киста на яйчника. Компетенстността му беше много явна!! Планът му е няколко стимулации, ЗЕТ , операция на миомните възли и после Ембрионтрансфер.
Нямам никакво време за губене и тези стимулации са решаващи за мен и е много важно  до пункциите да бъда проследявана от дрСтаменов. Всъщност само заради него съм решена на този труден път- да летя до България и да отсъствам от работа. Дали ще е възможно това? Или ще ме проследява единствено. Само др Тихомирова?
Вече си взех и лекарствата и мисля  да стартирам стимулацията другият месец, но прочетох,  че доктора го няма. Бъдете здрави. Ще ви следя.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 193
Момичета, колко време след поставяне на РВМС се прави трансфер?

# 143
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, колко време след поставяне на РВМС се прави трансфер?
1, 3 или 4 зависи колко дневни ембриони ще се трансферират

# 144
  • Варна
  • Мнения: 193
Момичета, колко време след поставяне на РВМС се прави трансфер?
1, 3 или 4 зависи колко дневни ембриони ще се трансферират


Ембрионите са 5 дневни

# 145
  • София
  • Мнения: 10 642
Значи броиш си  дните от пункцията (при пресен трансфер) и от овулацията (при ЗЕТ). Няма мн общо с РВМС.
Кръв за РВМС се взима в деня на пункцията (овулацията) и след това на следващия или по-следващия ден (в общия случай се взима през ден), като 2часа по-късно се поставя. Това не измества деня за трансфер.

# 146
  • Мнения: 38
Днес ми беше реинсеминацията. Тръгнах си много объркана. Не разбрах въобще дали съм имала ову отдясно (намам тръба от ляво). Накратко си случи следното. Биха ми Прегнил 3000 в срада в 18:30. Имах 3ри фоликули от ляво и четири от дясно. Вчера в 12:30 инсеминация, като фоликулите си бяха там. Днес след прегледа - отляво един фоликул не се беше спукал, но имаше течносност. Отдясно акушерката каза, че вижда 3ри фоликула, но не е сигурна дали е имало ову там. Четвътрия бил малък. Тоест няма много смисъл от инсето, което правих. Не трабваше ли да се спукат тези фоликули? Уж отясно бяха по-големи.

А защо изобщо правите инсеминация като нямаш тръба? Аз също нямах дясна когато тръгнахме по този път (към днешна дата нямам и лява) и тогава тримата лекари, с които съм се консултирала бяха категорични, че с една тръба имсеминация няма да правят.

# 147
  • Мнения: 19 686
Здравейте момичета. Живея в Германия, този път  и аз съм сред вас, след 2 неуспешни опита в Германия, единият от които завърши с мисед в 8г.с. В клиниката се насочих само заради др Стаменов, просто нямам време за губене. На 43 г. съм, хормоните ми са в норма, АМХ-1,9. първоначалният ми преглед беше при дрТихомирова, онзи ден ме прегледа и Стаменов, защо си имам и два миомни възела, откри ми и ендометриозна киста на яйчника. Компетенстността му беше много явна!! Планът му е няколко стимулации, ЗЕТ , операция на миомните възли и после Ембрионтрансфер.
Нямам никакво време за губене и тези стимулации са решаващи за мен и е много важно  до пункциите да бъда проследявана от дрСтаменов. Всъщност само заради него съм решена на този труден път- да летя до България и да отсъствам от работа. Дали ще е възможно това? Или ще ме проследява единствено. Само др Тихомирова?
Вече си взех и лекарствата и мисля  да стартирам стимулацията другият месец, но прочетох,  че доктора го няма. Бъдете здрави. Ще ви следя.
Просто натискай за Стаменов и толкова. Дори и да ти предлагат час за друг, отакзваш с доводите, че идваш от чужбина, точно заради него! Въпреки че щеше да е добре да се разберете дали той ще ти е лекуващия лекар или не, тъй като в момента, на мен поне, не ми е много ясно какво е станало с първичния избор.

# 148
  • София
  • Мнения: 9 097
Момичета, знаете ли дали се очертават някакви отсъствия на доктора в октомври и кога?

# 149
  • Мнения: 6 513
Здравейте! Аз съм на 40г и имам няколко неуспешни процедури до момента в Щерев/ икси/ Сега се преместих в клиника Надежда с нови надежди Simple Smile
Пробваме на естествен цикъл с док, но според нея качеството на ембриончето, което се получи не е добро. Ембриоложката ми обясни, че на 5 ден трябва да е бластоцист, а то е било все още морула с компактизация. Док искаше да изчака до 6 ден и ако стане бластоцист да го замрази , ако не да се унищожи. Това ме съсипа. Говорих с ембриоложката и тя каза, че и от такива ембриончета стават хубави бебета, макар и по-рядко.И ако има шанс, той е по-голям в естествена среда. Каза: ''Аз не бих изхвърлила такъв ембрион." Реших все пак да си го прибера. Вчера ми беше трансфера на 5 ден на едничкото ми бавничко ембрионче. Вярвам, че каквото е писано ще стане и ако имаме късмет ще се задържи.
Ще съм ви много благодарна да споделите дали сте чували за успешни бременности от по-бавно ембрионче.
Благодаря ви и желая успех на всички момичета!
Винаги има шанс, то може да си навакса с развитието в естествена среда. Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт