Трудната страна на майчинството

  • 49 653
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 985
Likeadream, че аз си поркам... нали 1, 2,3 drink и животът е 3с поне идея по-малко прецакан. 😆

Вермилиън,
Ама и аз поркам бе! Joy
Нали ви се похвалих оная вечер как като истински перфектна майка зарязах бебето на бабите, излезнах и оправих половин бутилка розе!
Па после не бил идеален живота на мамито, мрънкалки такива!

# 301
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Момичета, да ви кажа честно, че с 2-3 маргарити направо ще си я преместя в другия джоб. За перфектността иде реч. И като оплакнеш окото с барманчето от вчера, да ти се врътка отпред... съвсем не ме интересува нито глад, нито рев, дори размахани пръстчета. Нищо. 😆

# 302
  • София
  • Мнения: 1 489
За поркането съм виновна аз - набедих ви без да искам Simple Smile))
А това с "професионалната помощ" ми идва доста грубичко, да си призная. И на мен ми поставяха диагнози разни перфектни майки, като си мрънках. Има една друга диагноза, нарича се "перфектна бгмама" и от нея за съжаление страдат доста жени.

# 303
  • София
  • Мнения: 1 489
Между другото, аз като бях с бебе и си мрънках, говорих с един приятел, който е психолог и той ми каза, че това са нормални неща и се случват често. Почти всяка майка се чувства така. Нормално е и да охладнеят отношенията с бащата. Но нещо друго ми направи впечатление, което каза, звучеше нещо от рода: "Не им вярвай на тези усмихнати и щастливи майки с по 2-3 деца, зад тази усмивка винаги се крие нещо. Аз, докато движех сред такива майки, водех най-активния си сексуален живот." Open Mouth (Нищо лично към никой.)

# 304
  • Мнения: 1 985
Момичета, да ви кажа честно, че с 2-3 маргарити направо ще си я преместя в другия джоб. За перфектността иде реч. И като оплакнеш окото с барманчето от вчера, да ти се врътка отпред... съвсем не ме интересува нито глад, нито рев, дори размахани пръстчета. Нищо. 😆

Ааа не, така не вярваме!!!
Само със снимка на барманчето ще повярваме. Wink

# 305
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, те на моето барче всичките са мистър вселена - няма да се лъжем я и не само, ами укротяват камикадзета, за да може мама да дръпне една цигара с маргаритата. 😂😉
Шегата настрана, но малко по малко ми става ясно, защо не си намерих дружинка между майките. Само с такива самотни приходящи се намираме, но язък все за кратко.

# 306
  • София
  • Мнения: 1 489
Е, те на моето барче всичките са мистър вселена - няма да се лъжем я и не само, ами укротяват камикадзета, за да може мама да дръпне една цигара с маргаритата. 😂😉
Шегата настрана, но малко по малко ми става ясно, защо не си намерих дружинка между майките. Само с такива самотни приходящи се намираме, но язък все за кратко.
+1

# 307
  • Мнения: 2 699
Момичета изпадате в крайности. Разбирам ви и вас и госпожата. Голямата ми дъщеря родих млада и непланирано и се чувствах, като вас. Близнаците родих след 5 години чакане и ин витро. Сама ги гледам, но настройката ми е позитивна и се справям. Перфектна майка не съм, но децата пак си растат. Сега ви е трудно, но след години ще гледте на този период и с носталгия. Когато децата ви пораснат и малкото ви разговори с тях започват с.„Какво да ям?” и завършват с „Добре. Стопли ми го.” ще преоцените нещата.

ПП Забравих и другата любима тема. Протегната ръка и „Дай пари.”

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 13:23 от Monza

# 308
  • Мнения: 9 474
Аз ще изляза от ироничния тон и ще вляза в обяснителен режим, само защото ти се възхищавам за трите деца. Мисля, че изобщо не разбираш. Никоя от нас не казва, че периода няма да мине, нито твърдим че няма да ни липсва, когато порастнат. Няма да ни се наложи да преоценяме нищо, защото не съжаляваме за нищо. Периода е тежък, това се опитваме да обясним на всички "позитивни и перфектни майки".

# 309
  • Мнения: 4 087
Интересно, и аз не можах да завържа кой знае колко "приятелства"  покрай майчинството, безкрайно скучни ми бяха всички "small talks" и най-вече ,че почти не се излизаше от тона на вечното жалване кой колко не е спал, кой колко е срал, кой не ядял  Tired  

Как пък е толкова лесно все някой да се жалва от ежедневни и нормални за едно бебе неща, вместо да дойде да каже нещо хубаво и какво хубаво му се е случило с това дете и това е основна тема на всяка една площадка или сбирка на майки.

# 310
  • Мнения: 9 474
Интересно, и аз не можах да завържа кой знае колко "приятелства"  покрай майчинството, безкрайно скучни ми бяха всички "small talks" и най-вече ,че почти не се излизаше от тона на вечното жалване кой колко не е спал, кой колко е срал, кой не ядял  Tired  

Да се чуди човек защо ли?  Thinking

# 311
  • Мнения: 4 087
Не аз не се учудвам, просто не съм от тея дето ще мрънкат за нещо което са очаквали, пожелали и са допринесли за да им се случи и не мога да влеза в тоя тон.

Запазих приятелствата си с момичета, които нямат деца и ежедневно ги убеджавам противно на общото- че няма от какво да се страхуват от това да станат майки, че не е толкова "страшно" и живота с едно дете е различен, но не и труден и тежък. Има си своите ежедневни моменти, ама чак пък тежък.....

Редовно от дружките чувам как някоя майка я е наплашила- да си гледа сега живота и то колкото може повече, че после видиш ли- край  Shocked Shocked Shocked


Тежък би приела живот в който някой е болен тежко или страда от немотия и има истински затруднения. ама че не се е наспал една вечер или , че е поревало малко повече един ден........Това си говори а опънати нерви и нервна система и си трябва външна помощ, форума няма да помогне нито със "съчувстващи" майки, нито с такива които са минали леко през този период.

# 312
  • Мнения: 9 474

Запазих приятелствата си с момичета, които нямат деца и ежедневно ги убеджавам противно на общото- че няма от какво да се страхуват от това да станат майки, че не е толкова "страшно" и живота с едно дете е различен, но не и труден и тежък. Има си своите ежедневни моменти, ама чак пък тежък.....



Направо се чудя как още имаш приятелки. Търпят те явно с надеждата някой ден да спреш да им даваш акъл. Ти сериозно ли си мислиш, че си капацитет, който да определя коя кога да става майка?

# 313
  • Мнения: 4 087
Ти си откровено гневна, ама аз не съм ти виновна , сори  Peace Капацитет съм за този, който потърси мнението ми, с теб повече не ми се занимава, щото не понасям агресивни и гневни хора и които се опитват да се заядат на всяка цена с някого,продължи моля с минорния тон и не се занимавай с мен, толкова от мен за теб, не си ми интересна.

# 314
  • Мнения: 9 474
Гневна? Забавлявам се с простотията ти. Даже ще пием по едно с неперфектните момичета, че нямаме подобни индивиди в обкръжението си.

Общи условия

Активация на акаунт